Вісенте Гомес: «Моя мета – підготувати молодих футболістів для переходу до основної команди»

Динамо Київ 13 Серпня, 09:43
Іспанський фахівець Вісенте Гомес приїхав до Києва зовсім нещодавно, але відразу заринув у роботу в молодіжних командах «Динамо» U-21 та U-19. Детальніше про специфіку своєї роботи в «Динамо» він розповів в інтерв’ю.

Іспанський фахівець Вісенте Гомес приїхав до Києва зовсім нещодавно, але відразу заринув у роботу в молодіжних командах «Динамо» U-21 та U-19. Детальніше про специфіку своєї роботи в «Динамо» він розповів в інтерв'ю.

- Вісенте, як виник варіант із працевлаштуванням у «Динамо»?

- Я тривалий час працював в Іспанії. Пропозиція від «Динамо» (Київ) – це новий виклик для мене. Я знаю, що це великий клуб, із високими амбіціями, який кожного року грає в єврокубках, зокрема цього сезону виступатиме в Лізі Європи. Тому особливо довго не роздумував та погодився приїхати до Києва.

- На який термін розрахований ваш контракт?

- На один рік – до завершення цього сезону.

- Наскільки допомогли рекомендації Рауля Ріанчо, який працює асистентом головного тренера в першій команді?

- Усе пішло саме з його подачі. Він розповів мені, якою хоче бачити систему підготовки команд U-21 та U-19. Оскільки я цим займався впродовж 14-ти років в Іспанії, мені здалося це цікавим.

- Зараз, через напружену політичну ситуацію, багато легіонерів хочуть поїхати з України. Вам не боязко було їхати до Києва?

- Чесно кажучи, навіть не замислювався над цим. Та й зараз, провівши в Києві вже кілька тижнів, можу не хвилюватися за свою безпеку. Моя мета наразі – не замислюватися про навколофутбольні теми, а підготувати молодих футболістів для переходу до основної команди.

- Ви вже ознайомилися з потенціалом футболістів, які виступають у чемпіонатах U-21 та U-19. Що ви можете сказати про їхній потенціал?

- У командах U-21 та U-19дуже багато талановитих хлопців, але поки що для них важко пристосуватися до нової схеми. Для того, аби оцінити їхній потенціал, вони мають зрозуміти стиль гри.

- Минулого сезону команди «Динамо» грали за схемою 4-5-1. Наскільки важко молодим гравцям переходити на схему 4-1-4-1?

- Різноманітні схеми та поєднання на футбольному полі не настільки важливі. Першочергове завдання для них – зрозуміти той футбол, який ми хочемо від них бачити.

- Команди U-21 та U-19 тренуються загальною групою, в них спільний тренувальний процес. Це була ваша ініціатива?

- У першу чергу я хочу, аби гравці оптимізували свої здібності. Заради цього потрібно створити модель тренувань, аби вони могли показати свої індивідуальні якості та командну гру. Як на мене, об’єднавши їхній тренувальний процес, ми швидше отримаємо футболістів, готових для виступів на найвищому рівні в Прем’єр-лізі.

- У команд U-21 та U-19 є тренери – Юрій Мороз та Юрій Лень відповідно. Наскільки активну участь берете ви у тренувальному процесі? Або ваші функції обмежуються тактичними аспектами?

- За виступи та результати обох команд головна відповідальність лежить на мені, а разом із Морозом та Ленем ми створюємо робочу групу, яка сприяє підвищенню футбольної майстерності молодих гравців.

- За тим потенціалом, який є у ваших підопічних, чи є хлопці, які в найближчому майбутньому здатні заграти в основній команді?

- Не в моїх правилах когось виокремлювати. Будемо працювати – побачимо. Талановиті хлопці, безсумнівно, є.

- Ви працюєте з перекладачем. Наскільки легко донести свої вимоги до футболістів, коли вони повноцінно не можуть розуміти вас?

- Це достатньо важко, навіть коли ти розмовляєш із ними однією мовою (посміхається). Але якби це було легко, то вихованням молодих гравців могла би займатися кожна пересічна людина. Для нас найважливіше – долати проблеми, які виникають, цим ми й займаємося.

- Рауль Ріанчо казав, що гравці з молодіжної команди будуть залучатися до тренувань із основною командою...

- Так, справді, кілька молодих футболістів займаються із «основою». Але чіткої кількості немає. Найважливіше, що молодь тренується разом зі старшими футболістами, після чого те, чому вони навчилися, передають своїм партнерам по дублюючому складу.

- Тобто, ви перебуваєте в постійному контакті з тренерським штабом основної команди?

- Звичайно, адже вони мають бути обізнаними стосовно наших справ, а я, в свою чергу, маю знати про все, що відбувається в основній команді.

- Що для вас важливіше – готувати футболістів для переходу до основної команди чи досягати результатів у чемпіонатах U-21 та U-19?

- Звичайно, результат важливий. Перемагаючи, у футболістів формується переможний дух. Але все ж важливіше для нас, щоб хлопці, які перейдуть до основної команди, були максимально підготовлені до виступів на найвищому рівні. Всі перемоги на рівні U-21 та U-19 будуть знецінені, якщо футболісти не зможуть досягти успіху в дорослому футболі.