Війна відправила клуби Донбасу в подорож по Україні

Футбол України 15 Серпня, 11:35
Третина команд Прем'єр-ліги змушені проводити домашні матчі в гостях.

Третина команд Прем'єр-ліги змушені проводити домашні матчі в гостях.

Війна, що йде в Донбасі, суттєво підкоригувала життя тамтешніх клубів. Чемпіон України «Шахтар» живе в Києві і приймає суперників у Львові. Нова віха наступила в житті та інших команд проблемного регіону - «Металурга», «Олімпіка», «Іллічівця» та «Зорі».

На базі «Металурга» в Донецьку з'явилися нові «господарі»

Обидва свої матчі в ЧУ донецький «Металург» провів на різних стадіонах. Спочатку команда планувала грати в Дніпродзержинську, але виявилося, що місцева арена «Сталь» не відповідає вимогам УПЛ. У підсумку для донеччан сезон стартував на «Арені Львів», а потім вони перебралися до Києва. «Металург» поки що гратиме на «Оболонь Арені», -

сказав «Вестям» прес-аташе клубу Олексій Кликов

. - Це як мінімум до кінця серпня, а що буде далі - питання залишається відкритим. Базується ж команда неподалік, в Ірпені, де і проводить свої тренування».

На рідній базі «Металурга» на околиці Донецька об'явилися нові «господарі». Комплекс захопили озброєні сепаратисти, які заявляли, що пробудуть там пару днів. «Що там відбувається зараз, невідомо», -

каже Кликов

.

Інша донецька команда, дебютант УПЛ «Олімпік», також вибрала тимчасовим притулком Київ. Суперників колектив приймає на стадіоні ім. Баннікова, а тренується на заміській базі «Княжа» в Щасливому.

«Зоря» - у Запоріжжі, а її арену розстрілюють

Суперників в ЛЄ «Зоря» приймає в Києві (стадіони «Оболонь-Арена» і «Динамо»), опонентів в ЧУ - у Запоріжжі («Славутич-Арена»), де і знаходиться її тренувальний табір («Титан»). Це місто добре знайоме наставнику луганчан Юрію Вернидубу - тут він багато років грав за «Торпедо» і «Металург», потім починав тренерську кар'єру.

А тим часом в Луганську поступово руйнується стадіон «Авангард», який не так давно був реконструйований. Наприкінці липня генеральний директор «Зорі» Сергій Рафаїлов перераховував пошкодження: «Одна з мін потрапила в нижні ряди 7-го сектора, уламками пошкоджено табло, розбите скло в ряді приміщень. На газоні утворилася воронка розміром півтора метра і глибиною близько 20 сантиметрів». А 9 серпня після обстрілу було пошкоджено будівлю з колонами біля входу на арену.

«Іллічівець» живе вдома, грає в гостях

«Іллічівець» до останнього сподівався, що йому дозволять приймати суперників у Маріуполі, але домашні матчі з «Волинню» та «Чорноморцем» довелося проводити в Луцьку та Одесі, аналогічна ситуація з прийомом «Динамо» на його ж полі в Києві.

Головний тренер команди Микола Павлов зізнався: «Всі нормальні арени вже зайняті. А на тих, що вільні, як «Метеор» у Дніпропетровську або «Торпедо» у Запоріжжі, команди УПЛ грати не мають права. Якщо не зміниться ситуація, будемо весь час їздити на виїзні матчі. Можливо, потрапимо до Книги рекордів Гіннесса як єдина команда, яка весь чемпіонат може зіграти в гостях». Маріупольці тренуються у себе вдома на базі, а на всі матчі добираються транзитом через Запоріжжя з гаком через Бердянськ (4 години шляху).