Післяматчева прес-конференція головного тренера «Зорі» Юрія Вернидуба

Динамо Київ 21 Серпня, 22:19
Після матчу «Зорі» проти «Фейєноорда» (1-1) Юрій Вернидуб відповів на запитання журналістів.

- Що стосується гри - гра сподобалася глядачам. Можна сказати, що в першому таймі було не так видовищно. Не знаю, з чим це пов'язано. Може, тому що, для хлопців це перший досвід. Забили м'яч, непоганий, ще моменти були. Хоча, пропустили не зовсім обов'язковий м'яч. Якщо взяти по першому тайму, то моментів більше і не було у нашого суперника. Нікуди не дінешся, ви бачили, які у нас проблеми. На цю гру не змогли вийти не Вернідуб, не Любенович. Я вважаю - це все-таки втрата для нашої команди. Якщо ви звернули увагу, по тому складу, який сьогодні у нас був - в нас багато молоді. Але я дуже радий за них. Вони ростуть з кожним днем. Сподіваюся, що будуть додавати постійно і виростуть в досить хороших, класних футболістів.

Що стосується другого тайму, то більш гра пішла видовищна. Може бути видовищно через те, що на зустрічних курсах і ми хотіли забити, і команда «Фейєноорд» теж не відрізнялася від цього. Були моменти і у нас непогані, і у них, тому, результат, який є - 1-1, я вважаю закономірним, по грі. Є ще одна гра, в гостях з «Фейєноордом», тому докладемо максимум зусиль, для того, щоб домогтися позитивного результату. Як би там не було, зараз ми подумаємо, зробимо нашим хлопцям тижневий цикл, для тих, на кого будемо розраховувати в Нідерландах. На Кубок з командою Кременчук поїдуть ті хлопці, які менше грають, у яких менше ігрової практики. Плюс підключимо хлопців з дублюючого складу. Треба подивитися і вивчити їх уважно. Там теж є достатньо непогані хлопці, ті, які вже стукають до нас у двері. А ці хлопці будуть планомірно в тижневому циклі готуватися до гри-відповіді. Ну а там, час покаже. Будемо сподіватися.

- Хотілося б дізнатися вашу оцінку Михайлу Писко, який дуже достойно сьогодні виглядав.

- Я вважаю, хлопець досить непогано сьогодні зіграв. Якщо розділити гру на два тайми, то в першому таймі, може, десь не вистачало тієї впевненості, якої хотілося б мені ще більше бачити. А другий тайм, він повністю впорався, став сміливіше підключатися до атак, повністю закрив свій фланг. Молодий хлопець, в чемпіонаті він провів, виходячи на заміни, три гри. Плюс в цьому європейському турнірі це вже його третя гра. Він додає, сподіваюся, що виросте в класного футболіста.

- Чому наші футболісти, на відміну від європейських, часто перетримують м'яч і не так часто б'ють по воротах зі зручних позицій? Це психологічна боязнь або установка така?

- Ні, це не установка. Я все-таки думаю, це більше та школа, первісна, яка є у нас, у порівнянні з тією ж академією, яка є в Нідерландах. Подивіться, в європейських командах нападник, якщо має навіть 15-ть сантиметрів виграшу від свого опонента, він відразу ж намагається нанести удар, тому що кожен удар - це загроза чужим воротам. У нас, на жаль, не так. Хоча, повірте мені, постійно домагаюся того, щоб били за будь-якої можливості. А якщо вона ще й вигідна, і ти виграєш хоча б півкорпусі в свого опонента, то звичайно потрібно бити. Будь-який удар - це непередбачуваність для воротаря, це може бути рикошет, все, що завгодно. Це можливість забити гол. Тому, повірте, це не установка, просто десь на рівні тієї школи, яка є. Може бути недопрацювання і з нашого боку. Хоча, вимоги постійні.

- Матч-відповідь пройде на полі «Фейєноорда», місткістю 40 тисяч, публіка там, для «Зорі», трохи не звична. Чи складно психологічно буде налаштувати хлопців на цю гру?

- Я прекрасно розумію, що нас чекає на стадіоні в Роттердамі. Звичайно, там публіка дуже добре підтримує свою команду. Я думаю, що ми зможемо підготуватися до цього. Великий плюс те, що ми будемо там грати, і грати проти прекрасної команди. Думаю, зайвих слів навіть не потрібно знаходити, хлопці чудово розуміють - це їхній шанс, їх візитна картка на майбутнє. І якщо, з божою допомогою, ми туди проб'ємося, і все вийде, то це буде тільки великий плюс.

Що стосується того, що потрібно забити м'яч, ми це прекрасно розуміємо. Це - те ж саме, коли ми зіграли з «Мольде» тут 1-1, і коли їхали, я хлопцям говорив, що їм просто необхідно забивати. Ну, там із завданням впоралися, я сподіваюся, що знайдемо ключик і в цій грі. Принаймні, намагатимемося не вдарити в бруд обличчям, а навпаки - бути на висоті. Я думаю, що хлопці підійдуть до цієї гри у всеозброєнні.

- Як ви прокоментуєте гру Караваєва?

- І гра Караваєва і Хомченовського в першому таймі не влаштувала мене як тренера і їх теж. Я розраховував і намагався їм пояснити, що потрібно грати більш агресивно, більш націлено і швидше. Вони знітилися, тому менше моментів було у нас і десь атаки улюблені, які ми проводимо флангом, не виходили. Обведення у них зовсім не йшло, тому в перерві було сказано їм про це. Я вважаю, що в другому таймі зовсім по-іншому вони заграли, заворушилися. Почали з'являтися моменти і через лівий фланг, і через правий. Я думаю, великий плюс, коли вийшов поле Руслан Малиновський, який сьогодні просто здорово увійшов у гру. І всі відразу по-іншому зарухалися, з'явилися моменти, хороші стандарти. Тому є над чим замислитися, у нас є ще один прекрасний плеймейкер, тому будемо далі працювати. Я думаю, в найближчому майбутньому він буде одним з основних наших гравців.

- Андрій Пілявський зараз не в тій формі, щоб його випустити і вирішити проблему в захисті?

- Я не ризикнув, бо побачив по його роботі, і по тренувальних днях. Поки що він перебуває не в оптимальній формі, не в тих фізичних кондиціях. Я звик, коли приходить футболіст - потрібно дати йому час, і потрібно пояснити, що він прийшов в ту команду, в якій не буває так, що всі роблять наполовину. Тут все робимо до кінця - тоді є сенс. Як сьогодні Максим Малишев, у нього самовіддача просто божевільна. Ось знову він отримав травму. Я дуже засмучений. По першому тайму, один з кращих був в центрі поля, всю гру вів, тобто не давав розігнатися супернику. Я сподіваюся, що все буде добре, його відвезли в лікарню з підозрою на струс. Дай Бог, щоб все це по швидше пішло. Хоча, струс, самі розумієте, за тиждень не піде. Ось такі футболісти мені подобаються.

Не подобаються ті, хто робить все на половину, люблять красиву зачіску, красиво одягатися і все інше. Я не проти цього, я тільки за, щоб молоді хлопці ходили красивими, мудрими, але є робота, яку вони повинні любити більше за все і мета. Я вважаю, що без мети їм сенсу нема працювати або грати у футбол. Потрібна ціль. От якщо я побачу, що вона у Пілявського з'явилася, тоді він відразу заграє. Хлопець розумний, розуміє, куди він потрапив, в який клуб. Конкуренція велика - нас не так багато, але потрапити до складу дуже складно. Тому що на тренуваннях іскри летять так, що інший раз доводиться їх стримувати.