- Не можу сказати нічого гарного. Для нас сьогоднішня гра була тестом, ми про це дуже багато розмовляли з футболістами, ми сьогодні і гру вцілому будували так, щоб було видно хто є кожен з нас на полі, що ми можемо, як ми виглядаємо проти сильної команди, проти сильних футболістів, кваліфікованих футболістів, швидких футболістів, індивідуально сильних футболістів. Інформацію ми отримали дуже негативну, багато про це можна говорити, окремі приклади те, що я не можу це ніяк пояснити і ніколи не зможу пояснити.
Я дуже поважаю футболіста Макаренка, це відмінний футболіст, футболіст хорошого рівня. Як може бути так, що захисник переграє три рази підряд, один в один, нашого футболіста. Я це не можу зрозуміти і, якщо це так, то просто немає взагалі шансів грати в футбол, бо тоді треба будувати гру, ну так, щоб якось відбитись, десь кучою, якоюсь перестраховкою і можливо на контратаках грати і десь щось зробити, а якщо хочеш грати в футбол нормально, ну не нормально, а більше того чим нормально, то треба вміти справитись на своєму місці зі своїм опонентом і його також переграти в атаці і приклад такий знову ж на нашому захиснику. Зубейко спробував переграти, обіграти один раз, вийти один-в-один з Ленсом, так той його чуть в землю не вігнав, ну просто різниця така.
Ми розуміємо, що на даний момент роботи просто непочатий край і ці складові, ці компоненти індивідуальної майстерності їх терміново треба зробити другими і підняти на більш високий рівень, інакше ми просто немаємо ніяких шансів, абсолютно ніяких проти таких команд, як «Динамо» Київ. Не можна робити так, щоб Ярмоленко всю гру грав практично без опору, в нього не було опонента, він собі спокійно грав, будь-які м`ячі, він відтісняв корпусом, приймав ті мячі за спину, чуть в центр змістився, я не розумію, я дуже переживаю цим моментом, я просто розумію, що якщо це терміново не зробити, то просто нам треба придумувати якийсь другий футбол і нам дуже важко добиватись результатів у футболі.»
- Якщо команда не радує результатами - з чим це зв`язано?
- Це пов`язано з тим, що я зараз говорив 10 хвилин. То я говорив про окремі моменти, а далі ще є кінцівка атаки де футболіст повинен взяти м`яч і ще що-небудь зробити, тобто треба щось зробити, знайти можливість для удару, обігратись, зіграти на себе, ну інакше голи не можуть бути ніяк. Так, що це, в принципі, продовження розмови тієї, яку я почав.
- Яка команда вашої мрії і чи можна її створити в Одесі?
- Можна. В Одесі таке середовище, така атмосфера, така любов вболівальників, таке знання і розуміння футболу, там повинна бути дуже сильна команда. Для цього треба зробити дуже багато, розумієте, так у нас зараз складається, що ми кожні півроку міняєму більшу частину команди і щось таке зробити швидко неможливо. Говорити про якусь мрію зараз, в ті часи, які ми переживаємо, не найкращі - треба перечекати. Середовище є, все є – треба мати команду, для цього варто дуже багато зробити і треба трошки часу, навіть ця команда, яка в нас зараз є, я впевнений, що ми будемо кращі, але це при умові, що станеться з тими футболістами те, що я сказав. Я не будемо повторювати і ще раз називати прізвища, знову про це говорити. Щоб була сильна команда, в ній повинні бути висококваліфіковані футболісти, відбірні, вони, перш за все, повинні володіти швидкістю, повільний футболіст не має місця в сучасному футболі. Повинна бути певна комплектація команди, щоб «підігнати» команду під ту мрію, про яку ви говорите. Якщо коротко, то в Одесі середовище є, але нема змоги зробити ту команду про яку ви говорите. Мусимо чекати.
- Поясніть гру Назаренка. Чи може він вам допомогти?
- Я відношусь до нього з повагою. Вважаю, що це гравець з такою історією, з таким минулим, зтаким досвідом і, звичайно, ми чекаємо від нього більшого і ми сподіваємось що він набере форму і буде виглядати краще. Недопустимо, що його обігрує Макаренко, це просто неможливо, якщо так відбувається, то далі про футбол взагалі говорити немає сенсу. Але я вірю, що він набере кращу форму, ніж зараз, і допоможе нам.
- Слінкін сьогодні грав проти Ярмоленко. Як оцінюєте гру новачка проти лідера збірної?
- Я не можу його критикувати, бо ми сьогодні програли, ми усі погані. Але, що стосується Слінкіна – перед ним стояло таке ж завдання, яке стоїть перед кожним футболістом. Ми будували так гру аби не було усяких під страховок. Мені потрібно було побачити, що ми можемо. У Слінкіна опонентом був Ярмоленко, який забив 2 голи. Він просто його не бачив, його не було. Оце, на даний момент, рівень Слінкіна. Але ми в нього віримо і розуміємо, що дуже багато повинні ще зробити разом, щоб він став футболістом, який стане тим футболістом, який зупинить Ярмоленко. А він сам, сьогодні, помірявся силами з Ярмоленко. Він повинен зрозуміти де він, а де Ярмоленко у сьогоднішньому футболі. Але є час і в нього є шанси. А це – найголовніше. Якщо у людини є шанси – вона повинна використовувати їх. Для цього потрібно дуже багато працювати і проявляти багато терпіння.
- У грі був момент, коли Слінкін вам щось сказав, а ви йому відповіли на це. ЦЕ нормально, що гравець відповідає тренеру знаходячись на полі?
- Ні-ні. Такого не було. Йому ще зарано, щось відповідати, огризатись. Я не пам’ятаю, що він сказав, але щось по справі. Взагалі, йому не треба було говорити. Треба було більше не говорити йому, а зробити більше з того, про що ми домовлялись. Хвилину назад я йому кажу: «М’яч бере Віда, його зустрічає Балашов. Зміщується у середину, для того, щоб віддати Ярмоленко. Він повинен бути нейтралізований тобою. Тобто ти повинен позбавити його простору і часу на те, щоб він підіграв Віді». Я йому це сказав – через хвилину точно 2 моменти, де Віда дає пас, Ярмоленко його виводить. Такі моменти змушують думати. Бо талановитій людині тільки дав натяк – вона вже зрозуміла. У нас Прем’єр-Ліга. Ми не можемо так повільно прогресувати, вчитись. Бо нам життя не вистачить, якщо ми будемо так довго вчитись.