Михайлу Фоменку не позаздриш. На носі старт відбору Євро-2016 зі словаками - 8 вересня в Києві, а з обойми один за іншим вибувають провідні гравці збірної. Хачеріді і Мандзюк вже давно лікуються, а нещодавно лазарет поповнили ключові півзахисники: Коноплянка, Ротань і Гармаш. Як бути?
«Я можу тільки поспівчувати Фоменку, який опинився в складній ситуації, - цитує екс-тренера збірної Леоніда Буряка segodnya.ua
. - Але грати все одно треба, тому що матчі не скасують. Без Хачеріді, Ротаня, Коноплянки і Гармаша це вже буде інша команда, інший малюнок гри. Адже ці хлопці були в числі тих, які на своїх плечах витягли збірну у минулому відбірковому циклі. Думаю, в центральній зоні можна буде перебудуватися, адже є досвідчені Тимощук та Едмар, перспективний Степаненко. Гусєв замість Коноплянки на фланзі? Не факт, якщо пригадати, що Олег мало грає в останніх матчах «Динамо». Не знаю, в чому причина: може, зі здоров'ям проблеми, або з функціональною готовністю».
Навіть одного погляду на список запрошених буде достатньо, щоб виявити ще й дефіцит форвардів в збірній. Селезньов з «Дніпра» поки не вражає, Девіч з «Рубіна» теж - їх навіть не викликали. Гоменюк з «Металіста» отримав струс мозку і зі словаками теж не зіграє. Таким чином, у розпорядженні Фоменка залишилися лише Зозуля, Гладкий і Будківський.
«Дефіцит форвардів - проблема не тільки збірної, але і всього нашого футболу. Начебто і є хороші нападники, але таких яскравих лідерів, якими були Шевченко і Ребров, поки не спостерігається, - резюмує Буряк
. - Залишається уповати на дух і бойовитість збірної, завдяки яким вдавалося перемагати непростих суперників».