Післяматчева прес-конференція Михайла Фоменка

Динамо Київ 3 Вересня, 20:17
Після перемоги над збірною Молдови (1-0) головний тренер збірної України відповів на запитання журналістів.

- Заміна Тимощука була вимушеною?

- Дійсно, ви ж бачили. Тимощук попросив заміну, ми її зробили. Тепер будемо визначатися, чи зможе він нам допомогти в майбутньому.

- Заміна Ярмоленка була плановою?

- Так, це просто планова заміна була.

- По Тимощуку вже є ясність якась?

- Поки що ні. Буде зараз МРТ і так далі. Все дізнаємося після обстеження

- Чи є у вас бажання знайти нападника, який би діяв прямолінійно?

- Ми збираємо кошти на покупку Мессі. Маємо те, що маємо.

- Помітна певна незіграність, чи готова буде команда до наступного матчу?

- Це драма, мелодрама. Зрозуміти можна, бо так буває зазвичай після тривалої паузи, коли люди збираються разом. Багато з них працюють за іншими принципами побудови гри, коли вони сюди потрапляють - тут зовсім інші принципи. Не можна ж сказати, що ми зіграли гру, створили два моменти і забили один м'яч. Було створено багато гольових моментів, пів гольових але реалізація, на жаль, не на вищому рівні. Якби була реалізація, то була б перевага не 1-0, колихалися туди сюди, а була б трохи більше – стало б і спокійніше, і цілеспрямовано. Ви ж бачили, що ми викликали досить багато гравців. Нам треба було з ними познайомитися і в особистій бесіді і на футбольному полі їх переглянути. Нам потрібно було робити заміни, що ми і робили. Це дуже складно, коли багато що робиться і щоб всі потрапили в десятку. Хотілося б, але не завжди виходить. Гра відбулася. Спасибі, що збірна Молдови приїхала, не відмовилася, тому що і вони могли це зробити. Ми отримали інформацію, для того щоб рухатися далі в підготовці до відбіркових ігор зі збірною Словаччини.

- Якщо порівнювати перший та другий тайм, вам більше сподобалися перевірені бійці або свіжі кадри?

- Порівнювати не треба, тому що ті люди, які починали гру, вони таки не першу гру грають разом, за цими принципами побудови гри. Я вже говорив, тривалі паузи позначаються на якості. А то, що люди вийшли, продемонстрували величезне бажання грати в національній збірній, значить, будемо дивитися, як воно далі буде, тому мірило їхньої майстерності - це стабільність. Будуть вони показувати стабільну гру в клубах, природно гратимуть в національній збірній.

- Встигли познайомитися з Бутківським? Яке він залишив враження?

- Він приїхав ми з ним поговорили, він пообідав і відразу поїхав в молодіжку. Завтра зіграє гру і повернеться в наше розпорядження.

- В кінці минулого сезону Тимощук здавався ображеним. Зараз його психологічний стан в порядку? Ви розраховуєте на нього?

- Справа в тому, що це якось не педагогічно, щоб ми відповідали на запитання - будемо, не будемо. Наша справа дивитися за ним, буде у нього ігрова практика, отже, проблем не буде. Ви ж не чули від нього, що він хоче закінчити виступи за збірну? Ні! Відповідь сама собою напрошується.

- Чи не бентежить вас, що П’ятов практично не стоїть на воротах в «Шахтарі»?

- Чому не стоїть? Не так часто, але у нього практика є. Які можуть бути до нього претензії. Отримує він стовідсоткову практику, або через гру грає - це справи клубні, ми туди не маємо права лізти.

- Чи можна сказати, що стартовий склад збірної України у цьому матчі є оптимальним на сьогоднішній день?

- Вся справа в тому, що сьогоднішній день вже пройшов, я маю на увазі - ігровий. А що буде далі, поживемо - побачимо. Ще ж кілька днів залишилося. Всі під Богом ходимо. Ви ж бачите, сьогодні Тимощук вийшов, зіграв 15-20 хвилин і все, отримав якесь ушкодження. Так що про оптимальність говорити ще рано. Напередодні можна тільки буде, перед наступною грою. Бо й ми їх побачимо в тренувальному процесі, їх настрій і так далі.

- На 87-й хвилині Ярослав Ракицький пішов в обіграш опонента, втративши м’яч і надавши можливість супернику провести контратаку. Чи будете ви говорити з ним з цього приводу?

- Якщо людина робить помилки, то на розборі йому буде вказано. Звичайно, ми не маємо права дозволяти собі таких речей, тому що захисники одразу опиняються «голими». Ця помилка буде вказана йому при розборі.

- Оцініть сьогоднішній виступ Олександра Гладкого?

- Це нова людина в збірній. За кілька теоретичних занять людина не встигає запам'ятати, що пред'являється йому за сценарієм гри. Не забувайте, тут він грає в іншому колективі. Завжди легше навчити, ніж перевчити, тому, що виробляються звички до тих принципів побудови гри, які є в тій команді, з якої він приїжджає. Ми намагаємося не будувати гру на 180 градусів по-іншому, ніж вони працюють в клубах. І після тривалих бесід ми потихеньку почали рухатися в ту сторону, в яку вважаємо потрібно, щоб команда грала.