Михайло Фоменко: «Був забитий чистий м`яч, це 100%»

Динамо Київ 8 Вересня, 21:50
Головний тренер збірної України Михайло Фоменко відповів на запитання журналістів під час післяматчевої прес-конференції.

- Як Ви вважаєте, чи не було з боку гравців оборонної зони, серйозного порушення дисципліни? І чи не призвело саме це до пропущеного м'яча?

- Так, Ви маєте рацію. Через грубу помилку, яку допустили наші захисники, був пропущений м'яч. Ще була одна груба помилка, хоча вони її виправили швидко. Ну що ж, життя таке, що треба рухатися вперед, виправляючи всі помилки.

- Хто не виконав сьогодні тактичну установку на гру?

- Розбір у нас ще буде в подальшій зустрічі з гравцями. А тут розбору не буде.

- У другому таймі ні Гладкий, ні Будківський так і не почали розминатися. Ви залишилися задоволеним діями Зозулі протягом матчу?

- Напевно, сьогодні був не наш день, тому що, навіть ті гравці, які вийшли на заміну, м'яко кажучи, не потрапили в гру. Я думаю, що і наступну заміну можна було зробити, але було б теж саме. Говорячи про Будківського, який же сенс травмувати гравця психологічно, щоб він вийшов в такій грі. У такій грі треба виходити і змінювати ситуацію. Він мало часу провів в нас, лише пару тренувань. Я так порахував, що сенсу більше замін робити нема, якщо одна заміна, друга заміна - і не потрапляємо.

- Ви не вважаєте, що гравці недооцінили збірну Словаччини?

- Як можна недооцінити такого суперника, як Словаччина, в якій майже всі футболісти грають в європейських клубах? Ми дивилися п’ять-шість ігор з їх участю, надавали таку можливість. Так склалася гра. До пропущеного м'яча ніщо не говорило про те, що вона буде програна, як і після пропущеного м'яча. Гравці створювали моменти, але реалізації не було. Перш за все, груба помилка вплинула на результат.

- Чи немає в гравців наразі розпачу?

- Я так не думаю. Те, що було після гри в Парижі і зараз – це зовсім різні сприйняття.

- Чи плануєте Ви у майбутньому більш довіряти молоді?

- Молодь повинна нас змушувати ставити їх у склад. Це і ми їм казали, і тренери в клубних командах. Це не від нас залежить ставити їх, чи ні - вони повинні нас змусити своєю роботою і грою, щоб ми їх ставили у склад. Я не раз казав, що не бачив за всю свою кар’єру жодного тренера, який ставив би найслабкішого футболіста у стартовий склад, а найсильнішого садив на лаву запасних. Таке робиться тільки, якщо футболіста треба за щось покарати.

- Як виглядав з Вашого тренерського місця незарахований гол наприкінці матчу?

- Був забитий чистий м'яч, це 100%. Там не було порушення з нашого боку, було зіткнення воротаря зі своїм захисником. Є суддя за воротами, на лінії, головний, але все буває у цьому житті.