Наставник «Іллічівця» Микола Павлов розповів «СЕ» про стан справ в його колективі.
- На сьогоднішній день в «Іллічівці» немає відразу шести футболістів (Віталія Федотова, Ігоря Калініна, Олександра Чижова, Миколи Іщенка, Олексія Довгого та Артема Путівцева. - Прим. В.К.), що значилися в заявці на гру з «Шахтарем». Крім них, немає в нашому розпорядженні і Давида Таргамадзе, який не повернувся з розташування збірної Грузії. Телефон його не відповідає. Це при тому, що його партнер по національній збірній Джаба Канкава з «Дніпра» сьогодні вже прибув до Дніпропетровська. Якщо найближчим часом Таргамадзе чи не з'явиться в клубі, то його чекає та ж доля, що й інших гравців.
- Що ви маєте на увазі?
- З ним, як і з шістьма його попередниками, котрі відмовилися повернутися в розташування «Іллічівця», буде розірвано контракт.
- Чи відома вам доля Федотова, Калініна, Чижова, Іщенко, Довгого і Путівцева?
- Наскільки відомо, Калінін тренується в «Металісті», а Федотов і Путівцев вже підписали контракти з донецьким «Металургом». За іншими гравцям інформацією поки не володію.
- Невже не можна було знайти важелі впливу на гравців?
- А які можуть бути важелі, якщо вони не з'явилися в розташування клубу, заявивши, що не зроблять це до тих пір, поки команда не переїде в інше місто?! «Іллічівець» як і раніше працює в Маріуполі і поки нікуди переїжджати не збирається. Для проведення ж домашніх ігор, як я вже сказав, будемо їздити до Дніпропетровська. Адже ми повинні думати не тільки про себе, а й про людей, які нас оточують. Якщо довелося б їхати в інше місто на постійне місце проживання, то всіх працівників клубу, включаючи службовців нашої тренувальної бази, напевно відправлять у відпустку без збереження зарплати. А що вони будуть робити без команди? Для них втратити можливість заробляти кошти в такий непростий час було б дуже важко. До того ж, незважаючи на ситуацію, багато людей нині не покидають Маріуполь. Патріотичний фактор все ж таки присутній. Думати про те, щоб покинути місто, будемо лише в разі явного форс-мажору.
Зовсім інше - як складаються події. На жаль, у нас немає іншого виходу. Нічого іншого не залишалося, як потурбуватися про те, щоб хоча б нейтральне поле знайти. У цій якості будемо використовувати стадіон «Метеор» у Дніпропетровську.
- Чому вибір припав саме на цю арену?
- А інших просто не залишилося. Ми занадто пізно про це подумали, тому що вважали, що ситуація в Маріуполі стане більш менш спокійною. Але надії проводити матчі в домашніх умовах тепер немає. Всі стадіони в довколишніх містах зайняли наші сусіди по Донбасу. З цією метою використовуються арени в Запоріжжі, Києві і навіть Львові. Єдиним же стадіоном, який залишився незадіяним в одній із сусідніх областей, і був дніпропетровський «Метеор». Я вдячний людям, які пішли нам назустріч і надали цю можливість. Свого часу я не один рік грав і працював в «Дніпрі», тому стадіон «Метеор» для мене немов рідний. І це не може не радувати.