Сергій Ребров: «В такій команді, як київське «Динамо» ти не можеш розслаблятися або ділити матчі на важливі і не важливі»

Динамо Київ 12 Вересня, 12:55
Головний тренер київського «Динамо» Сергій Ребров розповів про те, в якому стані повернулися з розташування збірних його підопічні, а також поділився думкою про першого суперника своєї команди в Лізі Європи - португальський «Ріу Аве», з яким «біло-сині», нагадаємо, зіграють вже в найближчий четвер.

Головний тренер київського «Динамо» Сергій Ребров в інтерв'ю Dynamo.kiev.ua розповів про те, в якому стані повернулися з розташування збірних його підопічні, а також поділився думкою про першого суперника своєї команди в Лізі Європи - португальський «Ріу Аве», з яким «біло-сині», нагадаємо, зіграють вже в найближчий четвер.

- В якому стані футболісти «Динамо» повернулися зі збірних?

- Слава Богу, всі хлопці здорові, повернулися в розташування клубу без травм. Але, звичайно, позначається те, що деякі збірні свої матчі проводили тільки у вівторок. Через це Ленс і Віда до повноцінних тренувань приступили тільки вчора.

- Той факт, що в матчі Україна - Словаччина в стартовому складі української збірної виявилося лише два футболісти «Динамо» вас засмутив?

- Звичайно, не дуже приємно було бачити, що всього два гравці «Динамо» опинилися в стартовому складі збірної України. Але це пов'язано, в тому числі, і з ушкодженнями наших футболістів. Від травм ніхто не застрахований. Сподіваюся, що надалі у хлопців ще буде можливість проявити себе в національній команді. І це стосується не тільки травмованих футболістів, а й усіх тих українців, які зараз виходять на поле у складі «Динамо».

- У цьому зв'язку не можу не торкнутися недавнього висловлювання Олександра Шовковського, який натякнув, що може повернутися в збірну. Ви випадково з ним на цю тему не говорили?

- Ні. Але, враховуючи те, який Саша професіонал, як він ставиться до роботи в своєму віці, враховуючи, нарешті, ту обставину, що він є основним воротарем «Динамо», у нього, думаю, є право так говорити. Якщо Шовковський готовий повернутися в збірну, а тренери національної команди готові на нього розраховувати, то в його поверненні нічого поганого не буде.

- Після повернення в загальну групу Хачеріді вже набрав кондиції, необхідні для того, щоб грати в офіційних матчах?

- Справа в тому, що Женя пропустив дуже тривалий період. Причому, довгий час він взагалі був огороджений від будь-яких тренувань, від будь-якої роботи. Звичайно, після цього набрати втрачені кондиції дуже складно. Особливо для футболіста його амплуа: вважаю, що позиція центрального захисника - це 80 відсотків гри в обороні всієї команди. Йдеться про футболіста, який відіграє на останньому рубежі. Якщо такий виконавець хоче грати в складі, він повинен бути готовий на 100 відсотків, і ніяк інакше!

Звичайно, Женя все це розуміє, він працює, ми багато спілкуємося - я всіляко йому допомагаю, чим тільки можу. Поки можна говорити одне: Хачеріді все ще набирає кондиції. Однак найголовніше, що у нього є величезне бажання, мотивація. Сподіваюся, він якомога швидше зможе повернутися на поле і знову буде радувати нас всіх своєю грою.

- Його повернення на поле, мабуть, спершу буде проходити через матчі за «дубль» «Динамо»?

- Як мінімум, один матч за «дубль» він обов'язково повинен зіграти. Я був би радий, якби така можливість була зараз, але, на жаль, наша молодіжна команда сьогоднішній поєдинок з «Зорею» в Кременчуці буде проводити на полі зі штучним покриттям. У такій ситуації ніхто не ризикуватиме здоров'ям Хачеріді - це для нас дуже важливий гравець. А що буде далі, подивимося.

- Що чекає Микиту Бурду з поверненням Хачеріді? Він продовжить працювати з першою командою або повернеться назад в «дубль»?

- Подивимося. У нас обойма футболістів досить велика. При цьому ми входимо в той відрізок сезону, коли будемо проводити матчі кожні три-чотири дні. У цій ситуації нам навпаки не вистачає футболістів по деяких позиціях.

Що стосується конкретно Бурди, то він може грати і правого захисника (він з цими функціями прекрасно справлявся в молодіжній команді), і центрального захисника. Я багато раз говорив, що у цього футболіста є хороше майбутнє в футболі, за умови, що він правильно розпорядиться своїм талантом. Втім, наскільки я бачу зараз, це дуже серйозний хлопець, який дійсно старанно працює на тренуваннях.

- А як справи у Теодорчика? Як він себе почуває після двох тижнів в команді?

- Нічого особливого на цей рахунок я вам не скажу. Теодорчик працює з усіма. Правда, кілька днів тому я побачив, що він сильно втомився після чергового тренування. Підійшов до нього, поцікавився, на що почув, що у нього раніше ніколи не було таких тренувань, але при цьому Лукаш додав, що в цьому немає нічого страшного. Я бачу по ньому, що він працює і дуже хоче проявити себе в новому клубі. І, звичайно, він отримає свій шанс. Яким, сподіваюся, Теодорчик скористається. Але вже зараз видно, що це гравець, який прийшов у «Динамо» щось доводити і в кожному тренуванні намагається дійсно проявити себе.

- Наступного тижня «Динамо» чекає старт у Лізі Європи. Наскільки для вас як для тренера хвилюючий цей момент?

- До старту в Лізі Європи ще треба дожити. Зараз кожна гра хвилююча - в такій команді, як київське «Динамо» ти не можеш розслаблятися або ділити матчі на важливі і не важливі. В якійсь мірі за подібне ми вже поплатилися в грі з «Олімпіком». Ми розібрали цей матч і з'ясували причини невдачі, але, в будь-якому випадку, якщо ти не будеш серйозно готуватися до кожного поєдинку, то ти сам як тренер можеш розслабити команду.

Зараз нас чекає дуже важлива гра з «Зорею». Всі хлопці це розуміють і серйозно до неї готуються. Після матчів збірних футболісти завжди важко повертаються в ігровий ритм, часто їм потрібно на розкачку кілька поєдинків, але я сподіваюся, що зараз цього не буде, і що всі наші гравці розуміють: три очки за перемогу над «Зорею» - точно такі ж, як три очки за перемогу над «Шахтарем».

- А чи можна говорити, що ви як тренер вже пройшли дуже складний, стартовий відрізок біля керма «Динамо»? Адже перші офіційні матчі для вас були напевно те ​​саме, що стартове хвилювання футболіста в будь-якому матчі?

- Звичайно, перші матчі були дуже хвилюючими. Але при роботі в такому клубі, як київське «Динамо», кожен день пов'язаний з величезним напруженням, тому що ти розумієш, що повинен зробити все правильно, нічого упустити! А перші ігри були, безумовно, дуже хвилюючими. Зараз же я просто розумію, що повинен зробити все від себе залежне для вирішення поставлених задач. Прийде результат чи ні - це вже інше питання, але відпрацювати ти повинен до кінця! Напевно, це найважливіше.

- Повернімося до Лізі Європи. Першого суперника - португальський «Ріу Аве» - ви вже якось вивчали?

- Я дивився останній матч цієї команди, проти «Боавішти». Наш суперник виграв з рахунком 4: 0, але два м'ячі забив після видалення в складі команди суперника. «Ріу Аве» - це хороша, добротна команда. Та й взагалі, в груповий турнір Ліги Європи команди середнього рівня не потрапляють.

Обов'язково подивимося і недільний матч «Ріу Аве» в чемпіонаті Португалії (проти «Морьеренсе», - прим.ред.), Продовжимо вивчати гри цієї команди. А вже після зустрічі із «Зорею» почнемо цілеспрямовану підготовку до поєдинку з «Ріу Аве».

- Кого з футболістів у складі «Ріу Аве» можна відзначити? І чим взагалі сильна ця команда?

- Поіменно назвати таких гравців я не готовий - поки орієнтуюся по номерах виконавців. Загалом, же можу сказати, що в згаданому матчі з «Боавіштою» потенціал «Ріу Аве» в атаці був видний дуже добре - ті чотири футболісти, які грали в лінії нападу, діяли дуже агресивно, дуже активно і створювали достатньо моментів біля воріт суперника .

Звичайно, як і всі португальські колективи, «Ріу Аве» - дуже технічна команда, всі її футболісти чудово оснащені технічно. Але, в той же, час наш опонент не любить грати без м'яча: було видно, що після втрат футболісти «Ріу Аве» дуже важко відбирали м'яч. Втім, думаю, це типова характеристика для будь-якої португальської команди - там всі колективи дуже люблять бути з м'ячем, вони дуже технічні, а от без м'яча - не дуже.

- А на недільний поєдинок «Ріу Аве» ви поїдете особисто?

- Ми їздили на поєдинок з «Боавіштою», це був матч з дійсно серйозним суперником. А на майбутній матч поїде хтось із нашого тренерського штабу.