Шведський вболівальник полюбив Україну після Євро-2012, і став добровольцем батальйону «Азов»

Футбол України 12 Вересня, 20:09
Редактор інформаційного порталу «Цензор. нет» Юрій Бутусов розповів історію про те, як Україна закохала в себе шведського вболівальника, який згодом повернувся, щоб захищати її.

«Мікаель Скіллт - шведський доброволець батальйону МВС «Азов», за фахом - снайпер. Мікаель приїхав до нас на допомогу і живе за свої кошти - він полюбив Україну після чемпіонату Європи з футболу. Був простим волонтером на Майдані, жив у наметі.... Коли грянула війна, добровільно пішов в «Азов», хоча грошей там не платять і соціального статусу учасника АТО у нього ніякого немає.

У Мікаеля був приятель - із Сербії, досвідчений воїн, теж снайпер, націоналіст. Коли грянула війна, він подзвонив, щоб запитати як там справи, чи можна приїхати, він готовий повоювати. Серб теж хотів поїхати добровольцем в «Азов», на допомогу Скіллту. Але потім дізнався, що в «Азові» служить два добровольця з Хорватії. З хорватами служити він не може - у них одна мова, але два рідних народу занадто жорстоко воювали один з одним... Та й не платять в «Азові», грошей не заробиш. І ось 3 вересня, несподівано, серб написав Мікаелю: «Я в Безіменному, під Маріуполем, бачу тебе в приціл». Як виявилося, серб поїхав через російську фірму воювати в Донбасі в рядах загону сербських найманців «ДНР». Мікаель був в Широкино - їх позиції дійсно були один навпроти одного. Помітити його, звичайно, не могли. Але що робити? Як стріляти, якщо цей не чужа йому людина потрапить в приціл? Він не встигли поговорити про це. 5 вересня під Широкино загін «ДНР», що наступав на Маріуполь, був розстріляний із засідки підрозділом «Азова». При зачистці, в палаючому КАМАЗі, Мікаель серед тіл, зрешечених 23 міліметровими снарядами, побачив свого друга, який так і не встиг для нього стати ворогом... Не він натиснув на курок цієї війни...»,

- написав на своїй сторінці у Фейсбуці Юрій Бутусов.