Антон Шиндер: «Перехід до Шахтаря - шанс вирости»

Футбол України 16 Серпня, 08:17
Новобранець «гірників» дав перше інтерв'ю прес-службі клубу.
Новобранець «гірників» дав перше інтерв'ю прес-службі клубу.



- Усе вирішилося буквально вчора-сьогодні. Досить несподівано. Перебував у Сімферополі, коли мені повідомили про предметний інтерес «Шахтаря». Прилетів сюди, пройшов досить тривалий медогляд і підписав контракт.



- У недавньому матчі з «Севастополем» ти отримав травму...

- Так, вивернув голеностоп - було розтягнення. Слава Богу, нічого серйозного. У «Таврії» я вже приступив до бігової роботи. Орієнтовно на наступному тижні планувалося моє повернення до загальної групи.



- Перехід до «Шахтаря». Чого більше - хвилювання або радості?

- Знаєте, я чесно скажу: сьогодні вночі було непросто заснути. Дуже приємно усвідомлювати, що підписав контракт з таким великим клубом. Хочеться швидше зануритися в тренувальний процес.



- Великий крок вперед у твоїй кар'єрі?

- Однозначно. Бути в «Шахтарі», грати на найвищому рівні і чути гімн Ліги чемпіонів - це навіть не один, а більше кроків в плані кар'єрного зростання.



- У «Шахтарі» досить велика конкуренція на позиціях, де ти грав, - як у півзахисті, так і в нападі. Готовий до неї?

- У будь-якому серйозному клубі дуже велика конкуренція. Буду намагатися показати всі свої найкращі сторони і якості. Моє завдання - виконувати все від мене залежне, а далі рішення прийматиме головний тренер.



- Ти ж знав більшість тепер уже одноклубників і по збірній України, і по очним зустрічам в чемпіонаті?

- Так, практично всіх українців «Шахтаря». З деякими - наприклад, з Ярославом Ракицьким - грали разом ще в дублі *. З багатьма були у збірній. Ми добре знайомі, так що проблем з адаптацією виникнути не повинно.



- Стосовно ігрового номера ще не думав?

- Ні! Навіть не думав про це, тому що тільки-тільки підписав контракт. (Посміхається.)



- У тебе ж вже є досвід гри за кордоном...

- Так, я виступав за німецькі клуби, зокрема за «Гройтер Фюрт», у другій Бундеслізі. У першій виступати не доводилося.



- Порівняйте німецький футбол з українською?

- Стиль футболу в Німеччині та Україні досить схожий. Характерна силова гра, упор на фізику. Хоча «Шахтар» зараз більш технічна команда, де грає багато бразильців з їх фірмовим стилем. Так що, думаю, буде цікаво.



- Які козирі можеш виділити у своїй грі - техніка, швидкість?

- Я думаю, що швидкість. І гра на другому поверсі.



- Працюєш над цим?

- Намагаюся працювати над усім. У тому числі над правою ногою, адже я лівша. Буду докладати всі зусилля.



- Ти зараз на «Донбас Арені», так би мовити, зсередини. Вражає?

- Стадіон фантастично гарний, кращий в Україні. Мені вже доводилося тут грати - приголомшлива атмосфера!



- Як попрощався з колегами по «Таврії»?

- Якщо чесно, ще ні з ким не прощався, бо про мій перехід поки знає лише керівництво клубу. Не хотів нікому говорити, поки не підписав контракт. Тепер, звичайно, поїду до Сімферополя сказати до побачення хлопцям.



- У «Таврії» бували різні часи - і перемоги, і поразки. Яке враження залишилося від команди?

- Я пробув там чотири роки, дуже звик і до вболівальників, і до стадіону, і до міста. Природно, буде важко, але для кар'єрного зростання «Шахтар», звичайно, це набагато краще. Це хороший шанс вирости - тут набагато краще тренувальний процес. Так що все в плюс.



- Які у тебе мрії про майбутнє? Скажімо, викликатися до збірної від «Шахтаря»?

- Звичайно, граючи в «Шахтарі», я думаю, є шанси потрапити в збірну. Але для цього потрібно працювати, докладати зусиль, показувати себе - тільки так можна отримати виклик.