, повідомляє СЕ.
- Нещодавно УЄФА включила Санкт-Петербург до числа міст-господарів Eвро-2020. В контексті санкцій Євросоюзу для багатьох в Росії це стало приємним сюрпризом. Чи існує, на вашу думку, ймовірність спортивних санкцій - зокрема, позбавлення Росії права проводити ЧС-2018?
- Я не люблю санкції. Кілька років тому, виконком ФІФА ухвалив рішення віддати Росії ЧС-2018, а тепер - і частина Eвро-2020 Санкт-Петербургу. Коли я був молодий, в 80-і роки, на жаль, Олімпіади двічі ставали жертвами санкцій, точніше, бойкотів. В одному випадку Америка і частина Західної Європи проігнорували Ігри в Москві, в іншому - Східний блок не приїхав до Лос-Анджелеса. І в кінцевому рахунку це виявилося погано для всіх - в першу чергу для спортсменів, які тренувалися чотири роки, щоб потім їм заборонили брати участь в головному змаганні чотириріччя. Тому мені і не подобаються подібні санкції.
Футбольна родина повинна поважати рішення, які приймають ФІФА та УЄФА. У мене є повне відчуття, що Мішеля Платіні не сильно хвилює політика. Кожен з нас так чи інакше до неї залучений, але ми не повинні переоцінювати її значення.