Румунське видання «DigiSport» вирішило поцікавитися в колишнього динамівця, яким є київське «Динамо», яке грає в одній групі зі «Стяуа».
- Як ви оціните сьогоднішнє «Динамо» Київ?
- В них були великі проблеми, у тому числі і через політику. Вони знизили планку. «Шахтар» за останні роки вклав багато грошей в команду. «Динамо» намагається не відставати від них, але це дуже важко. Я бачив, що «Дніпро» та «Металіст» зараз дуже піднялися. Тепер за чемпіонство змагаються не тільки «Динамо» та «Шахтар», а вже 4-5 команд. Останні роки «Динамо» взагалі боролося більше за 2-3 місця.
- Як змінилася команда за останні роки?
- Тепер це не така агресивна команда, як була раніше.
- Хто зараз грає в «Динамо» з ваших колишніх колег?
- Воротар Шовковський, я чув, що він хоче завершити кар’єру. Є ще декілька молодих хлопців.
- Ярмоленко?
- Так, він. Але, коли грав в «Динамо», він з нами лише тренувався. Про нього казали, що це «майбутній Шевченко», проте він це поки не підтвердив.
- Які в нього є сильні якості?
- Насамперед – це швидкість. Добре працює лівою, що є великою перевагою. Також він має дуже хорошу техніку.
- Як вважаєте, «Стяуа» та «Динамо» між собою вирішуватимуть, хто вийде з групи?
- Так, це гра між «Стяуа» та «Динамо». Інших претендентів я не бачу.
- «Динамо» втратило одного зі своїх символів, Валентина Белькевіча…
- Я грав з ним багато років. Він був дуже популярним. Мені дуже шкода. Я вважаю, що після Лобановського, Белькевич був другою важливою людиною в історії клубу.
- Ви бували останнім часом у Києві?
- Не було часу, але «Динамо» гратиме матч у Бухаресті, я обов’язково піду на матч.
- Чому ви покинули «Динамо»?
- Я грав 8-м років, та вирішив, що цього досить. Хотів змінити атмосферу. Я тоді розмовляв із Суркісом, він казав, що хоче, щоб я залишився. Але в мене були інші плани і я вирішив піти.
Це були великі роки… Я пристосувався на диво швидко в Україні.
- Яким ви пам’ятаєте Лобановського?
- Він не з ким не розмовляв. Через два роки, я вперше побачив його посмішку. Бувало, на тренування він не приходив, сидів у своїй кімнаті. В нього було 4-5 помічників, а він прагнув начати нас з балкону. Однак, після кожного тренування, якщо якийсь гравець погано працював, його визивали до кімнати Лобановського.
- Вас визивали?
- Так, авжеж, навіть декілька разів. В іграх, навіть на лаві запасних була дисципліна. Не можна було розмовляти на лаві запасних. Була ще одна людина, яка завжди на всіх кричала. С початку мене це шокувало, але потім я звик до такого процесу.
- Це був ваш кращий тренер?
- Так. Я багато чому навчився від нього. Я багато чим йому зобов’язаний, тому що саме він дав добро на мій перехід.
Флорін Чернат:
Чемпіон України: 2001, 2003, 2004, 2007, 2009
Володар Кубка України: 2003, 2005, 2006, 2007
Володар Суперкубка України: 2004, 2006