Динамо - Шахтар: відлуння з минулого

Динамо Київ 4 Жовтня, 17:48
Перед українським «класико» наш екскурс в історію присвячений поєдинкам «Шахтаря» з «Динамо», зіграним в Києві 15, 10 і 5 сезонів тому.





15 років тому



Чемпіонат України - 1999/2000. 24-й тур. 14 травня 2000. Київ. Стадіон «Динамо». 16500 глядачів.



«Динамо» - «Шахтар» - 2:1 (1:0)



Голи: 1:0 Хацкевич (45), 1:1 Воробей (60), 2:1 Белькевич (77)



«Шахтар»: Вірт, Старостяк, Глевецкас, Тимощук, Попов, Бахарєв, Абрамов (Орбу, 75), Ковальов, Зубов, Ателькін (Бєлік, 82), Воробей



Головний тренер: Віктор Прокопенко



Цифра матчу - 5000



Така кількість вболівальників «Шахтаря» прибула до Києва підтримати своїх улюбленців. Фани були доставлені в столицю чотирма авіачартерами, двома спецпотягами і десятками автобусів.



Фішка матчу



Обидва голи динамівці провели після штрафних, які призначив в сторону воріт «Шахтаря» Василь Мельничук. В обох випадках рішення рефері зустрічали обурення з боку гравців і тренерського штабу «гірників».



Цитата матчу



Віктор Прокопенко: - «Шахтар» став жертвою упередженого суддівства. На наш погляд, не було ні штрафних, ні жовтих карток, якими арбітр нагороджував наших гравців з єдиною метою: збити атакуючий настрій команди.



10 років тому



Чемпіонат України - 2004/05. 1-й тур. 15 липня 2004. Київ. Стадіон «Динамо». 16800 глядачів.



«Динамо» - «Шахтар» - 0:2 (0:1)



Голи: 0:1 Левандовскі (35), 0:2 Дуляй (83)



«Шахтар»: Лаштувка, Стойкан (Бєлік, 74), Левандовскі, Рац, Тимощук, Воробей (Дуляй, 67), Матузалем (Бахарєв, 80), Вукич, Маріка, Срна, Беркеуан



Головний тренер: Мірча Луческу



Фішка матчу



Це була перша перемога донеччан в українському «класико» під керівництвом Мірчі Луческу. Причому історичне звершення могло статися за п'ять днів до зустрічі в Києві, але тоді «гірники» в серії пенальті поступилися киянам у матчі за Суперкубок.



Гравець матчу - Звонімір Вукіч



Сербський півзахисник відзначився відмінною творчою грою і двома гольовими передачами. На 35-й хвилині Вукіч випередив двох суперників і виконав простріл, на який відгукнувся Левандовські. А незадовго до кінця гри Звонимир вміло розіграв кутовий з Рацем і виконав подачу на ногу Дуляю.



Цитата матчу



Олексій Михайличенко, головний тренер «Динамо»: - Ми повністю програли перший тайм. Давали супернику свободу, погано діяли в обороні. Другу половину провели більш якісно. Не повинні були програти другий тайм. Але що поробиш, ми зайняли звичну позицію - позаду «Шахтаря», але весь чемпіонат ще попереду.



5 років тому



Чемпіонат України - 2009/10. 14-й тур. 21 листопада 2009. Київ. Стадіон «Динамо» ім. В. Лобановського. 14500 глядачів.



«Динамо» - «Шахтар» - 3:0 (1:0)



Голи: 1:0 Мілевський (45), 2:0 Мілевський (54), 3:0 Ярмоленко (61)



«Шахтар»: Пятов, Срна, Іщенко, Ракицький, Рац (Кобін, 62), Хюбшман, Гай (Ілсіньо, 62), Фернандіньо, Жадсон (Гладкий, 68), Вілліан, Адріано



Головний тренер: Мірча Луческу



Фішка матчу



У дебюті зустрічі «Шахтар» упустив чудовий шанс. На 4-й хвилині Срна наткнувся в чужому штрафній на Маграо, і арбітр Віктор Швецов призначив пенальті. Однак Фернандіньо направив м'яч в метрі від стійки.



Цитата матчу



Мірча Луческу: - У таких поєдинках на перше місце виходить не функціональний стан, а саме мотивація і бажання. В цьому кияни нас перевершили. У плані мотивації ані бразильці, ні інші наші гравці не піднялися на рівень «Динамо». Це перша і найголовніша причина сьогоднішньої поразки. Напевно, і пенальті не забили, бо надто розслаблено до цього підійшли.