Захисник донецького «Шахтаря», В`ячеслав
Шевчук, після матчу з київським «Динамо» розповів журналістам про сьогоднішній арбітраж та про те, чому Луіз Адріану грав жорстко проти голкіпера киян Олександра Рибки.
- Що сказав Містер в роздягальні?
- Це залишиться між нами.
- Не було складно морально та фізично?
- Ми звикли грати в такому темпі, тому усі гравці нормально до цього підійшли.
- Як вам, з психологічної точки зору, такі роз’їзди по країні, Європі?
- Звичайно, складно кожен день їхати на виїзд. Але ми професіонали і повинні професійно виконувати свою роботу. Плюс, «Шахтар» найкраща команда протягом останніх 5 років, ми повинні доказувати свій клас.
- Багато хто каже, що суддя «вбив» гру, але, також, відмічають і те, що за останні півроку гра «Динамо» набагато зросла. Ви якось це помітили?
- Не питання. «Динамо» показує гарну гру. Організація гри стала кращою. Але гра була рівною і у нас було більше моментів. У «Динамо», якщо я не помиляюсь, був тільки оцей момент, який призвів до голу. Ми самі допустили помилку, могли вибити м’яч. Але суддя не повинен був мене видаляти. Там не було грубої гри. Дуже спірний момент. Він дав червону картку, яка повністю переламала хід гри.
- З першою жовтою карткою – все чисто?
- Я на швидкості йшов, суперник проскакував повз мене з м’ячем. Я не йшов спеціально аби «зустріти» його десь там, зверху. М’яч знайшов руку, а не рука м’яч. Якщо це найкращий суддя в Україні, то він має розуміти, що робити в цих моментах. Було кілька моментів, коли ми перехоплюємо м’яч, проскакуємо повз суперників, він свистить – фол. І таких моментів було декілька за гру. Алекса збивають, штовхають в спину, він дає жовту за симуляцію. Ні, щоб дати жовту карточку іншому, він дає її Алексу. Значить, він найкращий суддя України.
- Ще до вашого вилучення було багато спірних моментів. Це відчуття дербі таке?
- У нас з «Динамо» завжди дербі. Але суддя має бути підготовленим до гри. Якщо за кожне зіткнення давати жовту, то буде гра 5 на 5. Він повинен контролювати гру. Але, сьогодні, він випустив контроль над грою. Коли він давав мені другу жовту, я йому казав, що у мене вже була перша. Він розгубився, не знав що робити. Не хотів включати «задній хід» і дав червону. У мене за кар’єру було всього 5-6 жовтих карток. Я ніколи не йду спеціально у фол. І тут така неповага судді до мене. Хоча, то неважливо, що до мене, до команди неповага.
- Але це той суддя, що судив матч за Суперкубок. І після матчу багато хто його хвалив.
- Розумієте, я забуваю хто у нас судив яку гру. Багатьох прізвищ суддів я навіть не знаю. Коли бачу обличчя – завжди вітаюсь. Я навіть не пам’ятаю, хто у нас судив минулі матчі. Я кажу лише про цю гру.
- У Адріану якась особиста неповага до Рибки?
- Чому? Нападаючий йде до кінця, він бореться за м’яч. Те, що він жорстко грав – це його стиль гри. Це футбол.