Михайло Фоменко: «Приїхали Рибка та Селезньов – і одразу поїхали»

Динамо Київ 6 Жовтня, 16:28
Головний тренер збірної України Михайло Фоменко відповів на питання журналістів під час дня відкритих дверей в таборі національної команди.

– Після матчу «Динамо» - «Шахтар» - чи не хотіли б Ви дозаявити Артема Кравця?

– Я відповідав на схоже питання і по інших гравцях. Підтвердження майстерності – це стабільність. Якщо гравець виступає стабільно, в нас завжди відкриті двері для нього.

– Ви були за перенос українського «класико». Після того, як воно відбулось – Ви зіштовхнулись з проблемами, яких остерігались?

– В цьому питання ініціатива має бути від керівництва клубів. В македонців багато гравців грають в РПЛ і після єврокубків там не було внутрішніх матчів і вся увага була спрямована на підготовку збірної. А в нас відбулись матчі команд, які найбільш мають гравців у збірній. Гравці віддали багато сил та емоцій, а це швидко не відновлюється. Після перемоги над збірної Франції ми зіштовхувались з подібним. Французи тоді були «свіжими» на матчі-відповіді... І після Польщі теж. Маємо досвід, просимо хлопців, щоб вони за рахунок власного характеру прибирали непотрібні надлишковості та були готові до матчу з білорусами на сто а то й більше відсотків.

– Ви бажали, щоб гравці прибули у збірну без травм. На скільки це співпало з дійсністю?

– Не зовсім. Приїхали Рибка та Селезньов – і одразу поїхали. Дай Бог, щоб більше ніхто не їхав.

– Не могли б конкретизувати, що за травми?

– У Рибки – голіностоп. У Селезньова привідний м’яз уже втретє з мікронадривом. Йому потрібні біль тонкі дослідження від лікарів.

– Після матчів «Динамо» та «Шахтаря» стосунки між гравцями дуже напружені. Як вдається це нейтралізувати?

– Збори розпочинаються з розмов про те, що це природньо, що їх налаштовують тренери на максимум в очних поєдинках, але гра закінчилась і зараз – це інша команда, яка має бути сім’єю. А хороша сім’я – це хороші стосунки. Якщо їх не буде, будуть чвари виникати, розколи і вона припинить існування.

– Чи буде когось довикликати?

– Будемо. Голкіпера – завтра чи після завтра.

– Чи визначились з парою центральних захисників?

– Визначимось після двох днів праці та бесід. Також відштовхуватимемось від суперника. Порадимось з тренерським складом. Часто вини допомагають визначити оптимальний склад.

– Чи не виникнуть проблеми з лівим флангом, адже після вчорашнього матчу Шевчук має певні негативні емоції?

– В попередніх зустрічах ми говорили, що про сильні та слабкі сторони не потрібно говорити. Ми тут розповімо, а білоруси прочитають. Так що, не говоритимемо про це.