Джермейн Ленс розповідає про своє життя в столиці України

Динамо Київ 18 Липня, 09:01
Новачок "Динамо Київ" розповів про те, як приймав рішення про перехід у «Динамо», про свою сім'ю, київські ціни, труднощі з кирилицею, «Play Station», що привіз з Амстердама до Києва, український компот, про гол П’ятову та хто найсильніший і найрозумніший в "Динамо Київ".

Новачок "Динамо Київ" розповів про те, як приймав рішення про перехід у «Динамо», про свою сім'ю, київські ціни, труднощі з кирилицею, «Play Station», що привіз з Амстердама до Києва, український компот, про гол П’ятову та хто найсильніший і найрозумніший в "Динамо Київ".



- Джермейн, як ви проводите перший час у Києві?



- Перший тиждень я був зі своєю родиною. До мене приїжджали мама, двоюрідний брат і мої доньки. Ми ходили в місто, в магазини, в ресторани. Люди мені здалися дуже привітними. Зараз зі мною в Києві два друга з Голландії, але в основному я проводжу час на базі в Конча-Заспі.



- Чи збираєтеся перевезти свою сім'ю в Київ?



- Ні, вони будуть до мене приїжджати на кілька тижнів, потім знову їхати додому, до Голландії. Назовсім перевозити їх не буду. Ось, повинні якраз через два тижні знову приїхати. Навіть коли я грав в Ейндховені, мій будинок все одно був в Амстердамі.



- У вас є дві доньки, які завжди дуже по-модному одягнені. Купуєте їм одяг?



- Так, я витрачаю дуже багато часу на шопінг для своїх доньок. Моїй старшій доньці Сієнні майже чотири рочки, а молодшій, Єві, - всього сім місяців. Мені завжди хочеться купити їм щось незвичайне. Хотів купити їм одяг в Києві, але не було їх розміру. Сподіваюся, наступного разу пощастить.



- Як вам київські ціни?



- Побачивши ціни, дуже здивувався. Тепер я знаю, що потрібно ділити на десять, тоді отримаєш ціну в євро. Тут дорожче, ніж у Голландії. Їжа приблизно так само коштує, але, наприклад, одяг дорожче.



- Чи не складно звикати до нової країни і місту?



- Перший тиждень, поки я жив в готелі, мені допомагав один із працівників клубу. Все, що я хотів дізнатися, питав у нього. Тепер у мене є поняття про місто, а якщо щось потрібно запитати, звертаюся до хлопців з команди або до тренерів. Наприклад, до Реброва.



- Як у вас справи з російською мовою?



- Я знаю слова "база", "вдома", "привіт", "добре", "дякую", "як справи". Ходжу на заняття з російської. Зі мною в групі Мбокані і Беланда. Я вже можу читати кирилицю, але на одне слово мені потрібно кілька хвилин. Вона мені важко дається.



- Багато речей привезли до Києва з Амстердама?



- О (посміхається), я їхав на своїй машині. Дорога зайняла близько 15 годин, але за кермом був брат. Було б краще прилетіти на літаку. Машина була повністю забита речами - одяг, взуття, посуд, «Play Station».



- У що граєте?



- ФІФА. Я вибираю різні клуби - іноді "Барселона", іноді "Ювентус". Я не завжди виграю. Часом навіть буває 10:0 не на мою користь.



- Ви привезли посуд. Любите готувати?



- Мені доводиться. Я живу один, тому треба собі готувати. Я не часто займаюся цим, може, раз чи два на тиждень. Найчастіше я готую пасту - це легко (сміється). Зі складного можу приготувати суринамский суп. Там дуже багато інгредієнтів. Не буду вдаватися в подробиці, все одно ніхто тут не знає.



- Пробували вже українські страви?



- Я навіть не знаю, які страви вважаються українськими. Ми їли в ресторані, але чи була та їжа української кухні, не знаю. Пробував напій один, не алкогольний. Там були фрукти («Компот», - підказуємо ми). Так, так називається? Запам'ятаю ... Я підписав контракт на чотири роки, у мене ще багато часу попереду (посміхається).



- Ходять чутки, що у вас в якості домашньої тварини є змія ...



- Ні, що ви! Я просто був у відпустці, побачив хлопця зі змією і вирішив сфотографуватися з нею. Тоді ще на мені було взуття зі зміїним принтом. Ось і вирішив сфотографувати змію на тлі цього взуття.



- А чи є у вас якісь домашні тварини?



- Удома не тримаємо нікого. Якщо до мене підбіжить якась собака, то я можу погладити її. І все.



- Восени ви говорили, що хочете виїхати з голландського чемпіонату, і називали Англію та Німеччину як найпридатніші для вас країни. Але опинилися в Україні. Чи не відчуваєте розчарування?



- Ні. Коли я почув, що мною цікавиться "Динамо", подумав: "Добре, подивимося, що мені пропонують". Я поспілкувався зі своїм агентом. Він сказав, що "Динамо" - це великий клуб. Потім я поговорив з президентом клубу, і у мене залишилися хороші враження.



- А що ви тоді знали про український футбол?



- Дуже небагато я знав. До цього в Україні я був двічі. Один раз ми грали проти "Дніпра", а вдруге проти вашої збірної. Тоді я забив Андрію Пятову свій перший гол за Голландію. Згадав про це, коли підписував контракт з "Динамо". Мені ще казали, що в Україні гарні дівчата. Може, я це ще побачу, але поки я так не думаю. Звичайно, у кожній країні є красиві і некрасиві дівчата. Подивимося, загалом.



- Чи були пропозиції від інших клубів?



- Так, ще кілька клубів хотіли мене купити. Розумієте, в Англії починають купувати гравців десь у серпні, а від "Динамо" мені надійшла гарна пропозиція дуже рано. Я не хотів занадто довго чекати, щоб не втратити "Динамо", інакше замість мене вони знайшли б іншого гравця. Потім я відкинув всі зайві думки і підписав контракт з киянами.



- Ви з ходу стали героєм матчу проти "Спартака". Яке гралося при наших уболівальниках?



- Я був дуже радий забити гол. Мені дуже сподобалося, коли вболівальники кричали моє ім'я після голу. Після заміни я вже побачив бійку між фанатами на трибунах, але я не знав, чому вони б'ються. Думаю, вони просто ненавидять один одного.



- Відчули різницю між грою в Голландії і в Україні?



- Я помітив, що в Голландії, якщо ти програєш товариську гру, то всі ставляться до цього спокійно. Тут у нас просто немає права на помилку, всім потрібна тільки перемога в кожному матчі.



- Встигли вже вивчити назви українських команд?



- Поки ще ні, але я роздрукував собі календар і дивлюся, з якою командою ми будемо грати далі. Так і вчу, але мені дуже складно їх вивчити. Зате я знаю назви команд, у яких нам потрібно обов'язково вигравати - "Шахтар", "Дніпро", "Металіст" і "Металург" з Донецька.



- Ви ж з Амстердама, але грали за "ПСВ" з Ейндховена, який є головним супротивником «Аякса». Як до вас ставилися амстердамські вболівальники?



- У Голландії немає такого, щоб тебе ненавиділи просто за те, що ти граєш за клуб-суперник. Звичайно, якщо ти починаєш говорити погані речі про "Аякс", наприклад, тоді фанати будуть вигукувати щось погане на твою адресу. У мене не було ніяких проблем з вболівальниками "Аякса". Коли я їм забивав, ніхто мені нічого поганого не говорив. Завжди після ігор "ПСВ" я повертався до себе додому, до Амстердама. Мене зустрічали на вулиці фанати і часто навіть хвалили за хорошу гру.



- Всі іноземці вважають Амстердам містом наркоманів і повій. Чи комфортно жити в місті з такою славою?



- Якщо ти живеш в Амстердамі, це не означає, що ти завжди користуєшся всіма послугами цього міста. У мене там було нормальне життя з моєю сім'єю. У всіх міст є свої мінуси. Наприклад, я був у відпустці в Майамі. Коли я повернувся, друзі жартома питали, чи привіз я якихось наркотиків з собою. Адже Маямі теж має таку славу.



- А ви пробували курити відому голландську траву?



- Було діло ... Це трапилося лише раз, коли я був підлітком. У мене були жахливі відчуття, тому більше я цим не займаюся.



- У вас коріння з Суринаму. Ви там бували?



- Звичайно ж (сміється). У мене дуже хороші відносини з Суринамом. Будинок зараз мій там будується. Я туди їжджу щороку взимку. Бабуся моя там живе. Їй зараз 67 років. У Сурінамі все дуже дешево. З голландської зарплатою ти дуже багатий і знаменитий там. Всі дивляться на тебе і гордо кажуть: "Він же з Голландії". Мене там завжди зустрічають в аеропорту фанати і журналісти. Я ж футболіст, всі мене там знають. Перед приїздом завжди дзвоню бабусі, а вона потім усім розповідає, що її онук улюблений приїжджає. Так преса все і дізнається, але я нічого не маю проти.



- За збірну Голландії грали дуже багато хороших гравців з суринамська корінням, таких як Рійкаард або Гулліт. У чому секрет успіху суринамців?



- Це ж колишня колонія Голландії, тому так багато суринамців грають за голландську збірну. Але я думаю, що ми дуже атлетичний і сильні фізично від природи.



- Чим відрізняється тренувальний процес в Україні та Голландії?



- У Голландії він більш специфічний. Якщо ти захисник, то відробляєш тільки те, що потрібно захисникам. А тут підготовка більш загальна, всі разом. Мені складніше, тому що на полі я повинен сам розпізнавати ситуацію і діяти більш творчо.



- Кого б з "Динамо" ви назвали б найсильнішим гравцем?



- Думаю, що фізично краще за всіх підготовлені Аруна та Ідейє.



- А хто найрозумніший на полі?

- Мігель Велозу і Кранчар. Хоча вся півзахист дуже розумно поводиться на полі.