- В цьому відбірковому циклі у нас підібрався дуже солідний колектив, який був цілком здатний на вирішення серйозних задач. Але, на жаль, потрапити на чемпіонат Європи не вдалося. Що ж, можу сказати, що ми показали свій максимум.
- Чого не вистачило для більш успішного виступу?
- Якщо в першому матчі плей-офф проти збірної Німеччини у нас практично не було шансів на успіх, то відповідна зустріч, по суті, була рівною і повинна була закінчуватися нічиєю. Більш того, мені здається, що у нас було набагато більше гольових можливостей, ніж у німців. У підсумку, суперник зумів вижати максимум і під завісу зустрічі забив два м'ячі.
- На що претендувала б українська молодіжка, якби на стадії плей-офф нашій команді попалася не німецька футбольна дружина, а більш слабкий суперник?
- Складно сказати. Зараз у нас дуже міцна команда, яка була здатна на багато що. Але, як би там не було, гра німецької збірної заслуговує самих схвальних відгуків. За великим рахунком, доля протистояння була визначена ще після провалу в Черкасах.
- Якщо уявити, що молодіжна збірна України гіпотетично подолала стадію плей-офф і все-таки потрапила на чемпіонат Європи. На що могла б розраховувати наша команда в Чехії?
- Зараз важко про це міркувати. Мені здається, що якщо команді не вдалося потрапити на чемпіонат Європи, значить, ми ще не готові до участі в турнірах такого рівня.
- Як думаєте, хто з молодіжної команди явно б не загубився, потрап у розташування національної збірної України?
- Думаю, в нашому колективі є футболісти, які вже стукають у двері національної збірної. Упевнений, скоро вони про себе заявлять.
- Сергій Ковалець часто відзначає, що «Зоря» поступово стає базовим клубом для молодіжної збірної України. Це лестить або навпаки є приводом для додаткової відповідальності?
- Природно тішить те, що в молодіжці грає чимало гравців «Зорі». Але з іншого боку, не можна недооцінювати внесок хлопців з інших команд. Ми були сильні, перш за все, як колектив.
- У новому сезоні «Зоря» змусила говорити про себе привселюдно. Визнані гранди ставляться з повагою, а середняки й аутсайдери налаштовуються по-особливому. Відчули, що грати стало складніше?
- Звичайно, повага суперників не може не відчуватися. Але разом з тим, це не повинно ставати приводом для розслабленості - в кожній грі потрібно викладатися по максимуму, тільки так можна добитися результату.
- Багато фахівців говорять про те, що в новому сезоні «Зорі» під силу не тільки поборотися за путівку в Лігу Європи, а й замахнутися на призові місця. Поділяєте цю думку?
- Поки що важко відповісти на ваше запитання. Зараз перед нами стоїть завдання перемагати в кожному матчі, брати максимум очок. А там вже, як то кажуть, як карта ляже.
- Українські топ-клуби напевно уважно стежать за яскравою грою молодих футболістів «Зорі». Готові, якщо випаде така можливість, перейти на новий, більш високий рівень?
- Кожен футболіст хоче грати на високому рівні, і я в цьому плані не виняток. На сьогоднішній день я футболіст «Зорі», мене тут все влаштовує, а далі час покаже.
- «Зоря», як відомо, в новому сезоні змушена грати поза домом. Уже встигли звикнути до того, що всі матчі стають для команди виїзними або цей фактор все ще позначається на грі колективу?
- Звичайно, в Луганську була зовсім інша атмосфера. Але поки що ми змушені задовольнятися тим, що маємо і в цих умовах показувати свій максимум, - цитує Малиновського «СЕ».