Форвард «гірників» Луїс Адріану, який став найкращим бомбардиром в історії клубу, дав інтерв'ю.
- Луїсе, тобі знадобилося шість років і сім місяців, щоб встановити новий клубний рекорд. У той час як Андрію Воробею для досягнення такого ж показника було потрібно більше восьми років. Як думаєш, чому тобі, легіонеру, це вдалося швидше, ніж українцеві?
- Перш за все, справа в різних футбольних можливостях людини. Ймовірно, щось я робив краще. Але, найголовніше, я завжди був сфокусований, спокійний і налаштований на матч. Плюс зміг домогтися такого результату завдяки моїм партнерам, великим гравцям. Точно так же, як і в часи Андрія Воробея - йому ж теж допомагали. Командна робота - це дуже важливо! А взагалі, я безмежно радий і щасливий, що зміг увійти в історію команди.
- Ти абсолютно холоднокровно б'єш пенальті і так само спокійно перебиваєш їх при необхідності. Секрет в силі волі і концентрації або ти вміло відключаєшся від усього і робиш свою справу?
- Я просто намагаюся сконцентруватися і максимально підготуватися до одинадцятиметрового. Час на це є. На тренуваннях я теж завжди пробиваю по три-чотири пенальті, відточую майстерність. Офіційні матчі відрізняються тим, що є фани, які в будь-якому випадку будуть вболівати проти тебе. Головне - зібратися, зрозуміти, чого ти хочеш, і нанести сильний, обов'язково стрімкий удар. Думати треба швидко: налаштувався - вдарив. Найважливіше - бити рішуче.
- П'ятьма м'ячами ти відігрався на БАТЕ за всі минулі невдачі в Лізі чемпіонів? Або все відбулося на куражі?
- Це точно була не помста. Просто прийшов час показати, хто такий Луїс Адріано. Всі ті, хто мене критикував за попередні матчі, за те, що не завжди вдавалося забивати, тепер усе це забули. Зараз я приніс перемогу команді, і перемогу непогану. Тому в даний момент усі люди радіють.
- Ти забивав багато важливих м'ячів в кар'єрі, в тому числі і в фіналі Кубка УЄФА. Який з голів для тебе найважливіший? За який з них ти відчуваєш особливу гордість?
- Таких м'ячів три: в фіналі Кубка УЄФА і два голи у ворота «Динамо», які дозволили нам обіграти киян і стати чемпіонами.
- У побуті ти класний і веселий хлопець. Але на всіх ігрових фото обличчя у тебе явно недобре, якщо не сказати агресивне... Напевно, психологічно нелегко противникам «Шахтаря» на полі, коли на них несеться такий, скажімо прямо, злобний Луїс Адріано. За твоїми відчуттями, захисники команд-суперників тебе бояться?
- Удома, в повсякденному житті я абсолютно спокійний. Але коли виходжу на газон, звичайно, змінююся. Проявляється агресія, починаю кричати... Суперники знають, що просто і легко із «Шахтарем» не буде. Тому ігрова агресивність і непоступливість дуже важливі. Вони допомагають на полі.
- Ти не раз говорив, що хочеш всю кар'єру провести в «Шахтарі». Минулого тижня в ЗМІ з'явилися твої слова про те, що ти нібито не хочеш продовжувати контракт з клубом. Чи була дійсно ця розмова? Ти таке говорив?
- Я ніколи не говорив такого. Це неправда! Я завжди підкреслював, що хочу залишитися в «Шахтарі». Я люблю цей клуб, він прийняв мене з великою теплотою і ніжністю. Чому я повинен їхати звідти, де добре і мені, і моїй родині?
- Тобто ти все так же мрієш всю свою кар'єру провести в «Шахтарі»?
- Звичайно! За все те, що мені клуб дав, за те, як він допоміг мені вирости і морально, і професійно, я не кину «Шахтар», я хочу тут залишитися. І якщо в клубі буде для мене місце, то я буду тут до кінця!