Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков поділився своїми очікуваннями від центрального матчу 11-го туру, в якому «Дніпро» прийме «Динамо». Матч, нагадаємо, відбудеться в неділю, 2 листопада. Початок - о 19:30.
- Не думаю, що в недільному матчі «Дніпро» і «Динамо» зацікавлені розписувати нічию, адже вона буде в скарбничку «Шахтаря». Так, з оглядкою на турнірну ситуацію і кадрові проблеми, які є як у одних, так і в інших, команди будуть обережними. Але цілеспрямовано «сушити» гру всі 90 з гаком хвилин не буде ніхто.
- І все-таки чиї шанси на перемогу більш переконливі?
- З урахуванням фактора свого поля 1,8 на перемогу «Дніпра», 2,0 - на перемогу «Динамо». І десь від 2,5 до 2,8 на нічию, якщо висловлюватися мовою букмекерів.
- Найбільш проблемні позиції у кожної з команд?
- І в «Дніпра», і в «Динамо» є одна «забійна» проблемна позиція - забивний нападник. Форвард, який стабільно забиває, відсутній у всіх без винятку наших команд. Той самий Луїс Адріано в «Шахтарі»: зараз він забиває, але ми знаємо, що за цим обов'язково настане період «засухи».
У цій ситуації і дніпрянам, і киянам залишається лише розраховувати на активне підключення гравців з інших позицій. Не лише Калінічем і Кравцем суперники вирішуватимуть проблему забити в цій грі. У «Динамо» беззаперечний лідер - Ярмоленко. І дай Бог, щоб Беланда і Ленс цілком його підтримали, а Сидорчук як страшний сон забув матч в Ольборзі. В «Дніпра» ж є Коноплянка з Ротанем.
- Наскільки важливу роль грає Коноплянка для «Дніпра» у своєму нинішньому стані?
- Я цілком припускаю, що нинішні проблеми Коноплянки пов'язані не лише з травмами, а й з мотивацією в певних матчах. Але думаю, що на матч з «Динамо» нестачі мотивації не буде в жодного гравця.
- Наскільки повним може виявитися контроль «Динамо» над грою в разі виключення з гри Ротаря?
- Повністю виключити Руслана з гри «Динамо» не вдасться, як би воно не намагалося. Це досвідчений гравець. Один з його козирів - це стандарти, після яких «Дніпро» забивав чимало голів. Але не сумніваюся, що Сергій Ребров посилено зараз думає, як нейтралізувати і Ротаня, і Коноплянку.
- Після поразок в останніх матчах Ліги Європи в Кубка України «Динамо» насилу обіграло «Карпати», а «Дніпро» не помітив «Волині». З чим це пов'язано?
- Вважаю, що «Дніпро» в меншій мірі тримав у голові майбутню гру з «Динамо». Можливо, це пов'язано з тим, що дніпрянам потрібно було відігравати один м'яч, і він повністю зосередився на кубковій грі. В той час, як у «Динамо» був певний запас, і команда Реброва більшою мірою придивлялася до поєдинку в Дніпропетровську.
- Сергій Ребров за досить короткий термін зумів налагодити в «Динамо» командну гру, а ось «Дніпро» Мирона Маркевича не завжди переконливий, якщо брати до уваги матчі в усіх турнірах.
- По чемпіонату України до «Дніпра» поки що немає жодних питань. Вони виникають по єврокубках - це й ранній виліт з Ліги Чемпіонів, і виступ в групі Ліги Європи. Зокрема, дуже великі питання щодо поразки від «Карабаху». Мирон Маркевич, власне, не приховує, що пріоритетним є чемпіонат країни. Думаю, що саме після вильоту з Ліги Чемпіонів тренер прийняв рішення ще сильніше натиснути на внутрішню першість.
- Чи не складається враження з поразки від «Карабаху», що Лізі Європи «Дніпро» свідомо приділяє увагу, що називається, за залишковим принципом?
- Не став би робити настільки категоричних висновків до виїзного поєдинку з азербайджанцями. Тільки тоді стане ясно, «зливає» "Дніпро» єврокубки чи ні. Але разом з тим, глибоко переконаний, що при всіх поточних проблемах в Лізі Європи як «Дніпра», так і «Динамо», ніхто з них не буде в Дніпропетровську берегти сили. Сам по собі недільний поєдинок настільки цінний, що про найближчий єврокубковий четвер ніхто й не згадає. Якщо «Дніпро» невдало зіграє з «Динамо», він буде змушений для власної реабілітації відриватися на «Карабасі». І навпаки, в разі перемоги над «Динамо» "Дніпро» може не особливо переживати з приводу результату в Баку. Тим більше, що після «Динамо» на дніпрян чекає поєдинок із «Шахтарем» і не виключено, що матч в Баку може бути заради цього принесений в жертву.
- Прогноз на матч?
- Думаю, буде бойова нічия - 1:1 або 2:2.