Бетао: «Блохін ображав і принижував футболістів»

Динамо Київ 5 Листопада, 08:52
Не минуло й два роки, як в Київ повернувся бразилець Бетао! Вчора вдень контракт ще не був підписаний, але він вже тренувався з «Динамо».

Не минуло й два роки, як в Київ повернувся бразилець Бетао! Вчора вдень контракт ще не був підписаний, але він вже тренувався з «Динамо».

Цього року захисник награв аж 7 матчів в бразильській Серії Б за клуб «Понте Прета», з яким після закінчення сезону полюбовно розлучився, став вільним агентом - тому киянам Бетао дістанеться абсолютно безкоштовно.

В команді Реброва нині серйозні проблеми в обороні, особливо на лівому фланзі - травмовані Селін і Макаренко, а Бурда ще молодий і нестабільний. Досвідчений захисник-універсал «Динамо», яке націлене на чемпіонство, явно не завадив би. А де такого взяти зараз? Хіба що на вільних агентів розраховувати.

Спочатку думали оформити відносини з 28-річним лівим захисником Рето Циглером, який пограв на своєму віку в «Ювентусі», «Сампдорії» і збірній Швейцарії. Влітку він так і не працевлаштувався, тому його агенти, пронюхавши про кадрові втрати «Динамо» в захисті, запропонували футболіста. Суркіс був і не проти, але Циглеру було запропоновано приїхати до Києва на перегляд, а потім вже визначатися - чи варто підписувати з ним контракт. Відповіді від Рето так і не послідувало.

Словом, Бетао об'явився вчасно. І носом, на відміну від Циглера, крутити не став. Бразилець, якому 11 листопада виповниться 31 рік, успішно пройшов в «Динамо» перегляд, який показав: футболіст здоровий, як бик, і хоч завтра готовий йти у бій. Позначається тільки брак ігрової практики, але досвіду і бажання грати на високому рівні Бетао не позичати. Правда, допомогти киянам до кінця року він зможе тільки в національних турнірах, дозаявка на Лігу Європи відкриється тільки перед плей-офф.

«Блохін принижував». Еберт Вілліан Амансіо (офіційне ім'я футболіста) ще в дитячих командах отримав прізвисько Бетон - за надійність та непрохідність. Його перше пришестя в «Динамо» відбулося влітку 2008-го: кияни заплатили за його трансфер «Сантосу» 2,4 млн доларів. Тренер Сьомін, який і був ініціатором покупки Бетао, довіряв бразильцеві місце в основі. Рідна його позиція - центральний захисник, але в «Динамо» на цьому місці він грав нечасто, закриваючи більш проблемні фланги: частіше правий, але і на лівому грати доводилося.

«Універсальний солдат» провів у Києві майже п'ять років (106 ігор, ні разу не забив), ставав чемпіоном України, і всі тренери були ним задоволені. Крім Блохіна, який з приходом в «Динамо» затіяв чистку складу. В числі тих, кому довелось залишили Київ був і Бетао, який позаминулої зими разом з Мілошем Нінковичем відправився допомагати «Евіану» боротися за виживання у французькій Лізі 1. Не так давно Бетао зізнався, що з Блохіним у нього стосунки не склалися: «Він ображав і принижував футболістів. Любитимуть такого тренера гравці?!». Водночас бразилець шанобливо відгукувався про Реброва.

В «Евіані» Бетао теж регулярно грав, але в підсумку повернувся додому і підписав короткостроковий контракт з клубом «Понте Прета» з міста Кампінас, який розташований неподалік від рідного Сан-Паулу.

«Наче і не йшов нікуди». «Мій контракт з «Понте Прета» закінчився, і хоча я трохи матчів відіграв там через проблеми зі здоров'ям, мені пропонували залишитися. Але догравати в 30 років у другому дивізіоні Бразилії - це не по мені, я хотів повернутися до Європи, -

цитує «Сегодня» Бетао

. - Тут мої агенти і повідомили, що домовилися про перегляд в Києві. Я не роздумував ні хвилини! Начебто перегляд вдало пройшов, зі здоров'ям немає ніяких проблем. Потрібно тільки трохи набрати фізичну форму - і буду в порядку. Думаю, що через тиждень вже готовий буду працювати нарівні з усіма. Поки рано про щось говорити, контракт з «Динамо» ще не підписаний, але не приховую, що дуже радий поверненню в Київ. Відчуваю, що й мені тут раді, як старому приятелеві. Всі вітаються, лізуть обійматися, цікавляться справами. Наче й не йшов нікуди. Дуже хочу знову принести користь клубу, в якому провів хороші роки своєї кар'єри».

«Інопланетянин». Це не зовсім в'яжеться з невтішними висловлюваннями Бетао в інтерв'ю одному російському виданню про расизм в Україні. Цитуємо бразильця: «У цій країні один суцільний расизм. Вони проти чорношкірих, проти арабів і проти бідних. Діти дивляться на мене як на інопланетянина. Невже їм у школі не говорили, що є й інші раси?»... Але на моє запитання, як же він тоді зважився їхати в Україну, Бетао трохи зам'явся, а потім вимовив: «Я не хочу про це говорити. Мене ніхто не ображає, та й я сам себе в образу не дам. Вибачте, пора на тренування».