Ті зустрічі дуже добре пам´ятає спортивний директор данців Аллан Гаарде.
Висовий (1,95) і світловолосий півзахисник більшу частину своєї кар´єри провів в «Ольборгу». Зіграв за команду 227 матчів, в яких забив 48 голів. Зав´язав із футболом 2010-го року. Торік почав працювати спортивним директором «Ольборга».
Гаарде забив у ворота Олександра Шовковського в Києві. Тоді команди зіграли внічию — 2:2. Перша зустріч команд у Данії завершилася перемогою «Динамо» - 2:1. Далі в Лізі чемпіонів пройшли динамівці.
«Тоді я забив «Динамо» два голи, але один із них не був зарахований, - з посмішкою згадує 39-річний Аллан. - Нам протистояла дуже хороша команда. Ми з повагою ставилися до суперника, особливо перед домашнім поєдинком.
Нічия у Києві — це, мабуть, найкраща виїзна гра в історії «Ольборга». Ми вели в рахунку 2:0 і були дуже близькі до втілення своєї мрії. Ми дуже хотіли грати в Лізі чемпіонів. Але наша мрія розбилася. Наприкінці гри «Динамо» двічі забило нам.
У моєму серці досі є глибока рана від того протистояння. Вона трохи затягнулася, коли «Ольборг» виграв у «Динамо» з рахунком 3:0. Але я не можу сказати, що моя рана повністю загоїлася.
У київському матчі трапилася цікава ситуація з арбітром. Коли я забив свій гол, то отримав невеличке пошкодження голови. Я лежав на газоні і намагався прийти до тями. Разом з тим я був дуже щасливий, адже рахунок на табло став 2:0 на нашу користь. Коли я прибіг у центр поля до мене підійшов суддя і сказав: «Вибач, але я не зарахував твій гол. Там був офсайд». Я почав кричати на нього. А він посміхнувся і заспокоїв мене: «Жартую. Гарний гол». Це вперше і востаннє арбітр так пожартував зі мною. У нього гарне почуття гумору.
Пам´ятаю гол Реброва у наші ворота. Він був дуже хорошим гравцем. Незадовго після тих матчів він перейшов в англійський «Тоттенхем». Якщо Ребров тренуватиме так само сильно, як грав, то його чекає успішна кар´єра.
Якби ваш другий гол зарахували і «Ольборг» пройшов «Динамо» ви б стали національним героєм?
«Можливо. Але доля склалася так, що після вильоту від киян ми потрапили в Кубок УЄФА (теперішня Ліга Європи). Ми грали проти «Удінезе». Після тих матчів італійці купили мене. Якби ми пройшли «Динамо», то я б не опинився в Італії».
Якого матчу ви очікуєте в Києві?
«Нам буду дуже важко. Коли «Ольборг» вдома переміг 3:0, то це стало для всіх сюрпризм. Не тільки для українців. Для данців також. Якщо чесно, то це була наша краща гра в сезоні. Так, нам пощастило і ми це знаємо.
«Динамо» - фаворит нашого протистояння. Кияни — це краща команда, з якою нам довелося зустрітися цього року. Деякі гравці дуже сильні. Всі знають, що Ярмоленко — зірка. Але його гра нас дуже вразила. Це один із найкращих футболістів, яких нам довелося бачити на власні очі.
А коли я дивлюся, що Шовковський ще грає, то почуваю себе не таким старим. Він захищав ворота «Динамо» в матчах проти «Ольборга» у 95 і 99 рр.
Наша ціль — здобути позитивний результат у Києві. Якщо нам це вдасться зробити, то це буде сенсація».
Хто з нашої групи вийде в плей-офф Ліги Європи? Зараз три команди мають по шість очок.
«Я впевнений, що «Динамо» пройде далі. Це найкраща команда у нашому квартеті. «Стяуа» та «Ольборг» розіграють між собою другу путівку. Наше завдання — кваліфікуватися у наступний раунд. Ми приїхали сюди не на відпочинок. Ми дуже амбітна команда».
Чому після завершення кар´єри гравця ви стали спортивним директором. Більшість футболістів обирають тренерство.
«У роботі тренера забагато футболу, - сміється Гаарде. - Правда, мені часом замало 24 годин у добі. Це мінуси роботи спортивного директора, особливо якщо є сім´я. З плюсів — ти зустрічаєш багато цікавих людей. Ще мені дуже допомагає економічна освіта.
Я думаю, що найкраща у світі робота - це бути футболістом. На другому місці - спортивний директор. Робота тренера також десь поряд.
Я задоволений своєю кар´єрою гравця. Якщо мій син Габріель вирішить стати футболістом я не буду суперечити. Сподіваюсь він перевершить свого батька».
Яка філософія «Ольборга»?
«У нас маленький бюджет. У нас немає грошей, щоб купувати футболістів. Ми намагаємось виховувати своїх власних гравців. 15 футболістів із 26, які є в команді, - це наші власні вихованці. Вони прийшли у першу команду з молодіжних. Це дуже хороший показник.
Також це дуже важливо для вболівальників. Люди люблять, коли за команду грають місцеві хлопці. Це найкращий і єдиний шлях нашого розвитку. І він приносить нам успіх. У минулому сезоні ми виграли Кубок Данії і стали чемпіонами країни.»
Ліга Європи — це шанс для «Ольборга» продати своїх футболістів?
«Ми виховуємо гравців, довіряємо їм місце в першій команді, а потім продаємо. Коли вони стають старшими, то повертаються назад. Такий шлях був і в мене.»
У вас грає кілька легіонерів. Один із них з Фарерських островів. Ви шукаєте гравців у нефутбольних країнах?
«Футболіст, про якого ви говорите зараз повернувся на батьківщину і виступає там за одну з команд. У нас є інший гравець з Фарер, але він не прилетів у Київ. У нас одна мова, тому фарерцям легше адаптуватися у Данії. Ми не можемо дозволити собі купувати легіонерів у провідних футбольних країнах».
Гаарде цікавиться чи «Динамо» ще проводить матчі на стадіоні «Лобановського». Запитує скільки глядачів прийде на матч з «Ольборгом».
«Гра на «Олімпійському» - це чудовий досвід для наших молодих гравців, які вперше гратимуть на такій великій арені. До матчу у них може бути якесь хвилювання, але зі стартовим свистком все проходить».