Історичне досягнення «біло-синіх» у матчі з «Ольборгом»

Динамо Київ 8 Листопада, 17:16
Повторний поєдинок четвертого туру групового етапу динамівців проти данського «Ольборга» у Лізі Європи увійде в єврокубкову історію нашого клубу не тільки важливою перемогою, але й історичним досягненням.

Вперше за роки виступів в клубних турнірах Старого світу «біло-сині» зуміли перебуваючи в меншості після порушення і прямого вилучення центрального захисника Александара Драговича і при нічийному результаті на момент показу австрійцю білоруським арбітром Кульбаковым червоної картки виграти матч, та ще й з перевагою в два голи!

Цікаво, що перший такий тріумф, але з мінімальним підсумком на нашу користь також був зафіксований в грі з данським клубом. Їм у виїзному матчі у відповідь в 1/8 Кубка Чемпіонів, проведеному 6 листопада 1991 року виявився «Брондбю».

Тоді, за рахунку 1:0 на користь динамівців на 43-й хвилині північноірландським рефері Ірвіном за повторне попередження був видалений автор єдиного гола Павло Яковенко, але команда під керівництвом Анатолія Пузача зуміла довести матч до перемоги.

Друга вікторія у меншості припала на домашній поєдинок 1/16 Кубка Чемпіонів проти каталонської «Барселони».

У грі, яка відбулася 15 вересня 1993 року підопічні Михайла Фоменка відкривши рахунок вже на шостій хвилині після удару Павла Шкапенка отримали на 27-й хвилині подвійне покарання у вигляді видалення за гру рукою і попередження від англійця Дона для Сергія Мізіна (що стало другим) і реалізованого пенальті Куманом.

У час, що залишився 75,000 вболівальників, які несамовито підтримували динамівців на Республіканському стадіоні стали свідками дубля Віктора Леоненка (45, пен, 56) і остаточної перемоги нашої команди над легендарним Кройфом і його бійцями - 3:1.

Олег Задерновський