Олег Кузнєцов: «Треба відбирати очки у Іспанії»

Динамо Київ 19 Листопада, 12:12
Екс-захисник «Динамо» та збірних СРСР і України Олег Кузнєцов спрогнозував, на що наша національна команда може розраховувати у відборі на Євро-2016.

Екс-захисник «Динамо» та збірних СРСР і України Олег Кузнєцов спрогнозував, на що наша національна команда може розраховувати у відборі на Євро-2016.

«Минулий цикл розслабив»

«Відбір ЧС-2014 показав, що збірна України може демонструвати хороший футбол, але це всіх нас розслабило, і ми чекали якщо не феєричної, то досить солідної гри в новому циклі, - сказав експерт «Вестям». - Але після невдачі зі Словаччиною команда занервувала в наступних зустрічах, де вже не можна було помилятися. Це ж не ЧУ, де довга турнірна дистанція. Багатьом гравцям ще не вистачає серйозного досвіду, а зараз на них тисне відповідальність.

Плюс трапляються індивідуальні помилки, часто не вдається зіграти в оптимальному складі. Постійно хтось травмований. Звідси ж і розмови про проблеми в обороні. Адже в захисті важлива зіграність. А у нас Хачеріді багато пропустив, травмований Кучер... Люксембург і навіть Білорусь треба обігравати за рахунок класу, але його не завжди вистачає, і все вирішується завдяки самовіддачі та індивідуальним якостям».

«Реваншу зі Словаччиною мало»

Досі Україна у відборі Євро-2016 ще не зустрічалася з командами явно сильніше себе, тому можна говорити про те, що не нас обігравали, а ми програвали. Значить, проблеми полягають в головах гравців, які, з одного боку, під тиском, а з іншого - не можуть налаштуватися на слабких опонентів. З цієї ж опери і незабивна серія Зозулі, яка триває майже 30 годин.

«Під керівництвом Фоменко я і грав, і тренував, - говорить Кузнєцов.- Він дуже педантично ставиться до вивчення суперника і вимагає того ж від футболістів. Із Люксембургом, правда, була якась заспокоєність, поки суперник не клацнув по носі, але на другий тайм у нас вийшла зовсім інша команда. Зозуля? Він дуже корисний гравець: пресингує захисників, допомагає відбирати м'ячі, але так вже складається, що голи не даються.

В цілому команда виглядає солідно, поступово дорослішає молодь. Але якщо ми хочемо зайняти хоча б друге місце, треба відбирати очки у Іспанії. Одного тільки реваншу у Словаччині буде недостатньо».