У п'ятницю відновлюється чемпіонат України з футболу у Прем'єр-лізі. Восени командам залишилося зіграти по два поєдинки. Перенесені через парламентські вибори ігри 10 туру ймовірно відбудуться не в грудні, а навесні.
Лідирує столичне «Динамо». Виграші виїзних матчів у Запоріжжі та Полтаві дозволить киянам піти на зимову перерву лідером. Такого не було три роки.
46-річний Юрій Калитвинцев, колишній капітан столичної команди, оцінює поточний виступ команду і роботу її головного тренера Сергія Реброва:
- Не думаю, що можна говорити про глобальні зміни в команді. Сергій Станіславович сміливо вводить до складу українську молодь. Це добре. Покращилася якість гри - з'явилася агресія в нападі. Усі гравці, включно з легіонерами, змінили своє ставлення до клубу. Не так упевнено поки що команда виглядає в обороні. Констатую прогрес, але все одно команда ще «сирувата».
Літом здавалося, що «Динамо» залишилося без нападників. Тепер їх троє. Чим може обернутися для Кравця й Теодорчика повернення Мбокані?
- Африканцеві буде важко відвоювати своє місце у складі. Кравець його просто так не віддасть. Тому Мбокані не може розраховувати на гру за будь-яких обставин. Це його має мотивувати. Теодорчику ще треба адаптуватися в команді. Поляк мову розуміє, тому процес не затягнеться.
Із гри випав Гармаш, проте долучився Сидорчук. Денисові важко буде повернутися до основи?
- Так. Особливо, якщо Сидорчук продовжить грати якісно. З іншого боку, я не виключаю, що вони можуть з'являтися на полі одночасно. Це вирішувати Реброву.
Як можна пояснити невдачі «Динамо» у виїзній грі з «Ольборгом» та останній - проти «Карпат»?
- Трагедії не бачу. Подивіться: майже всі європейські команди втрачають чимало очок - «Реал», «Барселона», «Манчестер Сіті». Виняток - «Челсі» та «Баварія». У «Динамо» чимало молодих гравців. Їм властива нестабільність. Це тільки тісто на дріжджах росте без упину. Процес формування конкурентного колективу передбачає зупинки, іноді - падіння. Коли вимагаємо негайних перемог, не забуваймо, що Ребров ще й року не працює.
Які перспективи киян у чемпіонаті й Лізі Європи?
- Про чемпіонат говорити немає підстав. Попереду значна частина турніру. З групи Ліги Європи «Динамо» має вийти. У 1/16 фіналу точитиметься важка боротьба за те, щоб пройти далі.