Олександр Шовковський: «За 21 рік у «Динамо» чотири роки я лікувався». ВІДЕО

Динамо Київ 28 Листопада, 12:01
Капітан київського «Динамо» Олександр Шовковский проаналізував перемогу над португальським «Ріу Аве» після гри.

Капітан київського «Динамо» Олександр Шовковский проаналізував перемогу над португальським «Ріу Аве» після гри.

- Олександре, як команда налаштовувалася на матч із «Ріу Аве», у якому вирішувалося, чи оформить «Динамо» достроковий вихід у плей-оф Ліги Європи?

- Ми дуже довго відпрацьовували на тренуваннях усі схеми, добре розуміли, як мусимо зіграти, та на цьому будували свою гру. Вважаю, що ми повністю виконали завдання головного тренера та зробили все можливе, щоб не дати розгулятися гравцям суперника. У другому таймі нам вдалося їх дотиснути та забити такий важливий гол.

- Які фактори вплинули на те, що «Динамо» відкрило рахунок лише на 53-й хвилині?

- Складно сказати, які фактори нам заважали. Протягом гри ми створили багато шансів і діяли дуже грамотно. Так, спочатку ми дозволили футболістам «Ріу Аве» створити кілька моментів біля наших воріт, але далі вся команда в захисті діяла дуже щільно.

- В одному з епізодів на початку гри вам довелося кінчиками пальців витягати м᾿яч, що летів у ворота. Прокоментуйте цей момент.

- Голкіпер для того і грає у воротах, щоб робити все можливе і не пропустити гол. До речі, основна праця воротаря полягає ще й у тому, щоб підказувати партнерам. Адже він бачить і розуміє, як може розвиватися атака суперника. Іноді суперсейв можна замінити грамотною підказкою для оборонця. Це може принести більшу користь. Голкіпер усі 90 хвилин мусить бути готовим до будь-чого, тому я протягом всього матчу намагався бути у грі та рухатися, щоб не змерзнути.

- Чи є прогрес у грі команди Реброва?

- Це питання, мабуть, до журналістів. Ми кожного дня працюємо над тактичними схемами та над тим, як потрібно вести гру. До кожного матчу наша команда готується окремо, враховуючи сильні та слабкі сторони суперника.

- Які завдання зараз ставить «Динамо»?

- Перемагати у кожному матчі.

- Перед грою ви не хотіли говорити про свій рекорд матчів за «Динамо». Можливо, готові прокоментувати його зараз?

- Після цього може бути 583-й матч, потім – 584-й… Для мене головне, щоб 583-й матч і усі наступні були переможними. А статистику буду дивитися, коли у мене на руках будуть сидіти діти чи онуки.

- Ви вийшли у патріотичному светрі. Для вас річниця подій Євромайдану має особливе значення?

- Я б не хотів торкатися зараз цієї теми на післяматчевому спілкуванні. Може сказати, що я достатньо глибоко та болісно сприймаю те, що відбувається.

- Як ви вважаєте, хто з динамівської молоді міг би провести стільки матчів за команду, як ви? Наприклад, Сергій Рибалка сказав, що він би, напевно, не зміг.

- Так склалися обставини. Хочу сказати, що майже за 21 рік, який я відіграв за київське «Динамо», близько 3,5-4 років пішло на відновлення після травм.

- «Динамо» вже може розслабитися, оформивши вихід у наступний раунд Ліги Європи, чи гра зі «Стяуа» ще буде мати значення?

- Кожна гра для нас є важливою. У «Динамо» є своє обличчя та ім᾿я, і ми просто не можемо дозволити собі вийти на гру абияк. Принаймні, так я сприймаю футбол та багато інших речей. Можливо, через це у свої неповні 40 років продовжую грати та ставлю максимальні завдання. Вважаю, що проблеми найчастіше криються у голові – хтось вважає себе ветераном у 32 роки, а хтось у 40 ще вважає себе молодим.

- У першому таймі Кравец не реалізував багато моментів. У перерві ви його підтримали чи журили?

- Йому можна було б пред᾿явити претензії, якщо б він багато помилявся та не виконував великий обсяг роботи. Але за самовіддачу, бажання та обсяг виконаної роботи Кравцю можна тільки подякувати. Так, йому не вдавалося поставити крапку на завершальній стадії атак, але свою роботу він виконав на сто відсотків. Свою майстерність він реалізує у наступній грі.

- Кравець засмучується через відсутність реалізації?

- Впевнений, що так. Але для нас не так важливо, хто заб᾿є гол, для усієї команди більш важливо, щоб цей гол відбувся і ми виграли.

- «Динамо» виконало завдання на осінь, оформивши вихід до плей-оф Ліги Європи?

- Завдання на осінь ще не виконане, попереду три гри.