Леонід Буряк: «Реброву потрібно шукати шляхи для посилення ефективності гри в атаці»

Динамо Київ 8 Грудня, 10:06
На прохання «Сегодня» проміжні підсумки чемпіонату України з футболу підвів колишній тренер збірної України Леонід Буряк.

На прохання «Сегодня» проміжні підсумки чемпіонату України з футболу підвів колишній тренер збірної України Леонід Буряк.

— Отже, «Динамо» пішло на канікули в лідерах, випереджаючи «Шахтар» на п'ять очок.



— «Безумовно, «Динамо» зробило великий крок вперед,

- вважає Буряк

. - Але я б не став стверджувати, що чемпіонський титул у них вже відсотків на 70. Скажімо так, півсправи зроблено.



Ми б зараз говорили про іншого лідера, якби «Шахтар» не втратив очки в матчах з командами, яким раніше ніколи не програвав, - донецьким «Металургом» і «Зорею». Та й у грі з «Динамо» "гірники», на мій погляд, цілком заслуговували нічиєї. Так що навесні «Шахтар» цілком може наздогнати лідера, тим більше що відрив у п'ять очок не є критичним. Два тури - і все змінилося».



Чи вибув «Дніпро» з гонки за «золотом»? «Команді не вистачає найголовнішої якості, необхідної для клубу з великими амбіціями - стабільності. Видати хорошу гру в Мілані, а потім подарувати очки «Говерлі» і «Зорі»...Якщо вже їхній наставник говорить про те, що в команді багато баласту, то зміни і оновлення потрібні. Хто знає, може, «Дніпро» взимку накупить сильних гравців і навесні буде «виносити» всіх підряд. За медалі буде чіплятися однозначно»,

- упевнений Леонід Йосипович.





— Чи є сенс Реброву переходити навесні на схему гри з двома форвардами? Адже Кравець гідно замінив Мбокані на час травми, а коли конголезець повернувся, то відразу почав забивати. А є ж ще поляк Теодорчик...

— «Всі вони - однопланові гравці, центрофорварди. Грати з одним нападником, особливо в єврокубках - це складно. Особливо якщо суперник за гру два-три рази переходить центр поля, обороняючись великими силами. Мені здається, що в цьому плані Реброву потрібно продовжувати шукати шляхи для посилення ефективності гри в атаці - як кадрові, так і тактичні»,

- говорить експерт

.



Відзначив Буряк і сенсаційного новачка УПЛ - донецький «Олімпік»: «Мені дуже сподобалася ця команда. Грамотно обороняється, добре виходить в атаку, збалансована у всіх лініях і показує зрілий футбол. Чи надовго їх вистачить? Мені здається, що якщо «Олімпік», образно кажучи, «обросте м'язами», то стане дуже міцним середняком».



А ще експерт сказав, що кілька клубів УПЛ можуть і не зустріти футбольну весну: «Є у мене така інформація. Не хочу поки що говорити, про які команди йде мова, але це старожили чемпіонату. Я дуже хочу, щоб порятунок до них прийшов, і дограли чемпіонат всі учасники».