На тлі інформації про жалюгідне фінансове становище футбольного клубу «Чорноморець» і відходу з команди головного тренера Романа Григорчука одеські вболівальники обговорюють повідомлення про наміри губернатора Одеської області Ігоря Палиці, соратника губернатора Дніпропетровської області та власника «Дніпра» Ігоря Коломойського, купити одеський клуб.
Нинішній власник «Чорноморця» Леонід Клімов нібито відмовився від угоди, а тепер обоє зовсім заперечують факт переговорів.
У прес-службі Ігоря Палиці, який у свій час був президентом луцької «Волині», запевнили, що він навіть не намагався купити клуб. При цьому, за інформацією політолога Геннадія Чижова, переговори йшли, а угода не відбулася лише тому, що не вдалося домовитися про ціну. Цю ж версію підтримало джерело в Дніпропетровську, близьке до Коломойського, додавши, що ситуація в українському футболі плачевна - через курсу долара в різних клубах накопичилися заборгованості по зарплатах. За словами нашого співрозмовника, «Чорноморець» потрібен навіть не Палиці, а безпосередньо - Коломойському, президента «Дніпра».
«При правильному менеджменті така покупка дає високі політичні дивіденди», - коментує це політолог Чижов, який теж вважає, що одеський губернатор розраховував купити клуб для свого партнера. «Є й інші зацікавлені у такій покупці, однак вони поки бояться повідомляти про свої наміри тому, що в нашому регіоні політика тяжіє над економікою», - підкреслив експерт. Зазначимо, що Коломойського пов'язують також з клубами Прем'єр-ліги «Волинню» і «Карпатами», а в українській баскетбольній Суперлізі до так званого пулу групи «Приват» відносять шість з 11-ти команд.
ДО ПОБАЧЕННЯ. Тепер вже екс-тренер «Чорноморця» Роман Григорчук у зверненні до вболівальників сказав: «Не прощаюся, кажу до побачення, так як вірю в те, що рано чи пізно я повернуся в «Чорноморець». Команда перебуває у відпустці до 12 січня.
У свою чергу фанати вже опублікували відкритий лист вболівальників до президента клубу Климова. У ньому вони звертають увагу на серйозні фінансові труднощі клубу і просять владу міста та області ініціювати розслідування фінансової діяльності керівництва та засновників «Чорноморця». У відповідь на це в. о. голови облради Михайло Шмушкович прокоментував для «Сегодня», що виділяти гроші з бюджету на клуб неможливо, а фінансовими розслідуваннями повинна займатися прокуратура та правоохоронні органи.