Головний тренер національної збірної України Михайло Фоменко - про підсумки 2014 року, події в українському футболі та стартову невдачу у грі зі збірною Словаччини у відборі на Євро-2016.
«А для кого 2014 рік був легким? Футбол не може бути відірваний від загального життя людей, і порожні трибуни українських стадіонів - зайве тому підтвердження, -
зізнався Михайло Фоменко.
- Криза чемпіонату? Нерозумно заперечувати її наявність, але потрібно бути чарівником, щоб відразу зупинити цей процес. Давати оцінку рівню нинішньої першості насамперед повинні головні тренери клубів, але я не стану заперечувати, що він помітно впав. Ви ж пам'ятаєте, як ми закінчували минулий сезон і як влітку ледве набрали 14 колективів для участі в змаганнях. Про що ще можна говорити?»«Не в моїй компетенції обговорювати події, які відбуваються зараз навколо управління українським футболом, але якщо коротко, то це схоже на процес штучного нагнітання обстановки. Найцікавіше, що займаються цим люди, які самі по собі у футболі абсолютно нічого не означають. Хоча позиціонують себе так, ніби досягли в цій справі всіляких вершин. Зараз модно поливати людей брудом, тому я намагаюся не звертати на це уваги. Звик мати справу з професіоналами. Ось їх думка для мене важлива».
«Відбір на Євро-2016? Ми проти словаків непогано грали, але пропустили кілька небезпечних контратак, результатом яких і став один гол. Свої ж моменти нам реалізувати не вдалося, але їх було достатньо. Ми ще до цього матчу говорили, що це непроста команда. Але у нас всі думають, що збірна України завжди повинна бути сильнішою за всіх, а у футболі буває всяке. З будь-яким суперником можна грати, якщо виконувати все те, про що домовляється тренер зі своїми підопічними», -
цитує MatchDay інтерв'ю Фоменка газеті «Команда».