Мірча Луческу: «Величезне значення має будь-яка помилка арбітра – як це і сталося в матчі з «Динамо»

Динамо Київ 5 Січня, 11:13
Головний тренер «Шахтаря» підвів підсумок першої частини сезону, проведеної командою поза домом.

«За великим рахунком, ми все життя зараз проводимо в готелях і в літаках. Одна справа – перебувати вдома, у своєму місті, зі своїми вболівальниками і базою. І інша – намагатися адаптуватися до сформованих важких умов. Але мене найбільше обурила позиція Федерації, яка не схвалила формулу чемпіонату, про яку ми говорили. Проводити 26 матчів – це міні-чемпіонат. В одному тільки поєдинку може вирішитися доля турніру. Величезне значення має будь-яка помилка арбітра – як це і сталося в матчі з «Динамо». Зовсім інша справа – гра з плей-оф, де перші чотири команди зустрічалися б між собою по два рази. Всього за чемпіонат вийшло б чотири поєдинки один із одним. Могли бути помилки в одному матчі, але не в чотирьох поспіль! Навіть за таких складних умов, у яких ми знаходимося, було б більше рівноваги, і, напевно, це було б більш коректно! Перемагала б команда, яка просто є сильнішою.

Не будемо забувати і про те, що наші суперники мають значну перевагу, проводячи практично всі матчі вдома. І не грають загалом на полях команд із Донбасу. Полях, на яких вони втрачали очки! І в Луганську із «Зорею», і в Донецьку з «Металургом». Плюс невідомо, як би вони ще грали з «Олімпіком». Зараз же, за великим рахунком, ці очки в них уже в кишені.

Нам складно було поступитися вдома – за нашою спиною у великій кількості стояли вболівальники. Тому я неодноразово говорив, що нинішній чемпіонат – анормальний. Будемо сподіватися, що він мине, а ті, хто за нього відповідальний, мають добре замислитися, як проводитиметься наступний. Замість того щоб зробити крок уперед, ми, на жаль, робимо крок назад. Замість повних стадіонів часом на матч приходить 500 осіб.

Я неодноразово говорив про те, як важливо грати в групах, де команди приблизно однакової сили. Перші чотири, другі чотири... Команди приблизно одного рівня. Була б дуже коректною і боротьба за чемпіонство, і боротьба за збереження прописки в еліті. І все залежало б тільки від рівня команд, а не від якихось випадкових моментів.

2014 рік - це найважчий момент, крізь який ми проходимо. Команда продемонструвала свій потенціал. Ми підтвердили високий рівень. І найважливіше – хочу подякувати президенту за те, що він зберіг «Шахтар»! Невідомо, яке рішення прийняла би інша людина в ситуації, в якій знаходиться Донбас. Ми ж представляємо наших уболівальників, регіон і місто Донецьк. Упевнений, наші позитивні результати приносять хоч якусь частку радості нашим фанатам. Сподіваюся, команда буде і надалі прогресувати», -

цитує Луческу офіційний сайт «Шахтаря».