Володимир Трошкін: «У нинішньому «Динамо» два знакових футболісти»

Динамо Київ 5 Січня, 20:38
Колишній захисник київського «Динамо» (1969-1977) Володимир Трошкін проаналізував, як змінилась гра команди з призначенням Сергія Реброва на посаду головного тренера киян.

Колишній захисник київського «Динамо» (1969-1977) Володимир Трошкін проаналізував, як змінилась гра команди з призначенням Сергія Реброва на посаду головного тренера киян.

- Ребров працює ефективно. Гадаю, це очевидно і для спеціалістів, і для вболівальників. У наших футбольних колах дехто каже, що Сергієві щастить. Так нехай всім так щастить, як йому. Пам’ятаю Реброва ще з того часу, як він грав у нас з Віктором Колотовим та Володимиром Мунтяном у молодіжній збірній. Працелюбний, акуратний, ніколи не говорив нічого зайвого. Вочевидь ці риси Сергій проніс через роки й зараз вони сприяють успішній тренерській діяльності. Ребров здатен знаходити спільну мову з футболістами. Подивіться, як корисно заграли Ленс, Беланда і Велозу. Не володіючи ситуацією з середини, можу припустити, що раніше цих гравців трохи розбестили. При Реброві хлопці зрозуміли, що на полі треба викладатися, що за красиві очі ніхто їх виставляти не буде.

Похвально, що тренер киян довіряє молодим українським гравцям. Сидорчук, Рибалка, Макаренко за короткий термін стали гравцями національної збірної. Разом з тим, не збираюся засуджувати Олега Блохіна. Він перебував у цейтноті, від нього вимагали результату і він обрав свій шлях. Не можна сказати, що це не давало результату зовсім. Так само як рано робити висновки стосовно діяльності Реброва. Він на початку шляху. Для українського чемпіонату команда створена непогана, а ось з точки зору боротьби за єврокубки ще працювати й працювати.

У нинішньому «Динамо» два знакових футболісти. Ярмоленко вирішив долю багатьох матчів. Усі знають, як він б’є, намагаються нейтралізувати Андрія, однак він виконує звичні для себе речі на мить швидше, ніж оборонець встигає підставити ногу. То вже клас. Якщо Ярмоленко перейде у якийсь із західних клубів, для «Динамо» це буде величезною втратою. З іншого боку, буде цікаво подивитися, як Андрій проявить себе в одному з топ-чемпіонатів.

Шовковський побив рекорд Блохіна за кількістю проведених матчів. Такого футболіста не можна не поважати. Надзвичайний гравець, дуже сильний воротар, людина, яка присвячує себе футболу сповна. Нині намагаються співставити Сашка з Євгеном Рудаковим. Моя думка суб’єктивна, але у цій дискусії віддам перевагу Жені. Він грав у сильнішому чемпіонаті, потрапляв у збірну, на місце в якій претендували представники 15-ти нині незалежних держав. Рудаков зіграв більше статусних матчів, був фіналістом чемпіонату Європи і виграв два єврокубки. Як оборонець можу запевнити, що без надійного воротаря усіх наших досягнень не було б.

Очікую, що навесні гра «Динамо» стане ще стабільнішою. Найголовніше, не тримати в голові п’ять очків переваги над «Шахтарем». У нашому чемпіонаті вже бували випадки, коли кияни програвали чемпіонство, маючи сім пунктів переваги. Треба боротися за перемогу в кожному матчі. Сподіваюся, в Новому році ми зможемо зосередитися на футболі.