Старший тренер «Динамо-2» Вадим Євтушенко, у день народження Великого тренера, в інтерв'ю 1927.com.ua, розповів про роботу під керівництвом Валерія Васильовича Лобановського
.- Про Валерія Васильовича вже стільки сказано, що, мабуть, і додати нема чого.
- Чи пам’ятаєте перше тренування під його керівництвом?
- Після мого переходу в «Динамо» з команди другої ліги, кіровоградської «Зірки», перші тренування проводив Анатолій Кирилович Пузач. Саме з Валерієм Васильовичем познайомився під час першого збору в Гантіаді. Але він зі мною довго не розмовляв, допоки я, так би мовити, не спробував знайти зустрічі з ним. Коли, нарешті, зустрілись, дуже докладно поговорили. Він мене протестував по тактиці, по іншим компонентам. В будь якому разі, я, прийшовши з другої ліги, залишився в команді і, майже одразу мені дали можливість грати. І за це я йому дуже вдячний, адже саме завдяки цьому, мою доля пішла саме таким чином.
- Ким Валерій Васильович був для вас, окрім тренера?
- По-перше, він був тренером. Він ніколи не був для гравців другом, товаришем. Була певна дистанція, яку ми зберігали. Це зараз тренер та гравці спілкуються більш близько, а в той час тренер був на певній дистанції. Також, він був не просто суворим та авторитарним тренером, але він був максимально справедливим, на мій погляд. Не дивлячись на всю його суворість, гравці його любили.
- Як святкували 6 січня в команді?
- У той час у нас не було святкувань, як таких. Просто вітали перед строєм. Не було ніяких футболок з номерами. Нічого такого тоді не було.
- Нещодавно ви очолили «Динамо-2». Вже розмовляли з Сергієм Ребровим?
- Так, розмовляли. У нас відбувся діалог. Наразі чекаємо початок підготовки.
- Чи будуть певні зміни в команді, нові гравці?
- Це питання ще вирішується. Перехідний період завершується 31 березня, тому, цей процес, зміни команд гравцями, молодіжної, «Динамо-2» - він ще попереду, він буде вже в процесі роботи.
- Вже є певні кандидатури «на олівці»?
- Ще тренери молодіжної команди не повернулись з відпустки. Коли повернуться - будемо розмовляти. Гадаю, це все буде відбуватись паралельно з турніром імені Макарова.
- Де плануєте проводити збір?
- В Туреччині, в березні.
Розмовляв
Олександр Ушаков