Олег Гусєв: "Динамо" треба виходити з ситуації, що склалася"

Динамо Київ 3 Жовтня, 10:48
Віце-капітан "Динамо" розповів кореспонденту "СЭ" про атмосферу в команді та очікування від зустрічі з "Рапідом".

Віце-капітан "Динамо" розповів кореспонденту "СЭ" про атмосферу в команді  та очікування від зустрічі з "Рапідом".

Валентин ЦІМОХ із Відня

- Якою мірою останні невдачі впливають на обстановку в колективі? - Цікавлюсь у футболіста.

- Складно сказати. Перед нами поставлені завдання, яких ніхто не скасовував. Хлопці розуміють, що команді потрібно виходити з ситуації, що склалася. Тим більше що в груповому турнірі вирішено далеко не все. Думаю, невдалий результат зустрічі з «Генком» ще ні про що не говорить - вся боротьба попереду. Саме з таким настроєм команда вийде на поле.

- Напередодні дебютного матчу в Лізі Європи головний тренер провів з командою грунтовну бесіду. Чи була подібна розмова і перед вильотом до Відня?

- Ні, в основному ми займалися теорією, вивчали гру суперника. Але, безумовно, торкнулися останньої зустрічі чемпіонату з «Ворсклою». Необхідності в серйозній розмові зараз не було - команда і без нього серйозно налаштовується на поєдинок.

- Фахівці відзначають, що причиною невпевненої гри «Динамо» є тиск результату. Згодні?

- Звичайно, ситуація, що склалася трохи тисне, адже всі чекають від нас перемог. А коли цього не трапляється, стає важко психологічно.

- Виходить, що в матчі проти «Рапіда» головним буде не стільки показати видовищний футбол, скільки домогтися позитивного результату?

- Повністю з вами згоден. У нашій ситуації результат виходить на перше місце.

- За підбором виконавців і значущості в Європі «Динамо» значно перевершує «Рапід». Чи можна вважати нашу команду фаворитом майбутнього протистояння?

- На мій погляд, фаворитів можна визначати тільки до початку того чи іншого матчу, але - тільки сама гра покаже, хто краще підготувався і є найсильнішим на даний момент. У «Динамо» більше досвіду в єврокубках і, в цьому плані нам, напевно, буде легше. Хоча зараз важко в кожній грі.

- Зараз команду досить багато критикують. Читаєте, що пишуть про матчі «Динамо» в інтернеті?

- Намагаюся поменше звертати на це увагу, адже і без того всі хлопці чудово знають, над чим потрібно працювати і в яких компонентах додавати. Так що намагаюся захистити себе від зайвої критики.

- У чому, на ваш погляд, «Динамо» ще треба додати?

- У першу чергу, в командних діях. Слід грати більш згуртовано. Але мені здається, що в цьому плані ми і так рухаємося вперед. А по-друге, треба покращувати реалізацію гольових моментів. Всі розуміють, що в останніх матчах у нас була величезна кількість можливостей для взяття воріт, але далеко не все вдалося реалізувати.

- Що можете сказати про майбутнього суперника?

- Нам вдалося подивитися два останні матчі «Рапіда» в чемпіонаті та Лізі Європи. І незважаючи на те, що обидві зустрічі австрійці провели на виїзді, вони намагалися показувати атакуючий футбол з активним підключенням флангових гравців. Розповіли нам і про слабкі сторони віденської команди, але я волів би поки залишити це в секреті. Принаймні - до закінчення гри.

- І «Динамо», і «Рапід» переживають не найкращі часи. З цієї точки зору ви очікуєте напружену битву?

- Думаю, що навіть якщо б у нас зараз були хороші результати, бій був би не менш серйозним. Матчі на міжнародному рівні завжди припускають подвійну віддачу.

- У 1996 -му «Динамо» востаннє перетиналося з «Рапідом», і тоді київській команді довелося поступитися. Ті матчі залишилися в пам'яті?

- Звичайно, адже я дитиною дивився їх по телевізору. Але з того часу пройшло вже майже двадцять років, і говорити про якусь помсту, думаю, не варто - з тієї команди у великому футболі залишився тільки Саша Шовковський. ( Посміхається ).

- Чи можна сказати, що успіх у матчі з «Рапідом» зуміє вивести команду на новий рівень?

- Дуже сподіваюся. Цього хоче вся команда, і я думаю, що так і станеться...