Віце-капітан "Динамо" розповів кореспонденту "СЭ" про атмосферу в команді та очікування від зустрічі з "Рапідом".
Валентин ЦІМОХ із Відня
- Якою мірою останні невдачі впливають на обстановку в колективі? - Цікавлюсь у футболіста.
- Складно сказати. Перед нами поставлені завдання, яких ніхто не скасовував. Хлопці розуміють, що команді потрібно виходити з ситуації, що склалася. Тим більше що в груповому турнірі вирішено далеко не все. Думаю, невдалий результат зустрічі з «Генком» ще ні про що не говорить - вся боротьба попереду. Саме з таким настроєм команда вийде на поле.
- Напередодні дебютного матчу в Лізі Європи головний тренер провів з командою грунтовну бесіду. Чи була подібна розмова і перед вильотом до Відня?
- Ні, в основному ми займалися теорією, вивчали гру суперника. Але, безумовно, торкнулися останньої зустрічі чемпіонату з «Ворсклою». Необхідності в серйозній розмові зараз не було - команда і без нього серйозно налаштовується на поєдинок.
- Фахівці відзначають, що причиною невпевненої гри «Динамо» є тиск результату. Згодні?
- Звичайно, ситуація, що склалася трохи тисне, адже всі чекають від нас перемог. А коли цього не трапляється, стає важко психологічно.
- Виходить, що в матчі проти «Рапіда» головним буде не стільки показати видовищний футбол, скільки домогтися позитивного результату?
- Повністю з вами згоден. У нашій ситуації результат виходить на перше місце.
- За підбором виконавців і значущості в Європі «Динамо» значно перевершує «Рапід». Чи можна вважати нашу команду фаворитом майбутнього протистояння?
- На мій погляд, фаворитів можна визначати тільки до початку того чи іншого матчу, але - тільки сама гра покаже, хто краще підготувався і є найсильнішим на даний момент. У «Динамо» більше досвіду в єврокубках і, в цьому плані нам, напевно, буде легше. Хоча зараз важко в кожній грі.
- Зараз команду досить багато критикують. Читаєте, що пишуть про матчі «Динамо» в інтернеті?
- Намагаюся поменше звертати на це увагу, адже і без того всі хлопці чудово знають, над чим потрібно працювати і в яких компонентах додавати. Так що намагаюся захистити себе від зайвої критики.
- У чому, на ваш погляд, «Динамо» ще треба додати?
- У першу чергу, в командних діях. Слід грати більш згуртовано. Але мені здається, що в цьому плані ми і так рухаємося вперед. А по-друге, треба покращувати реалізацію гольових моментів. Всі розуміють, що в останніх матчах у нас була величезна кількість можливостей для взяття воріт, але далеко не все вдалося реалізувати.
- Що можете сказати про майбутнього суперника?
- Нам вдалося подивитися два останні матчі «Рапіда» в чемпіонаті та Лізі Європи. І незважаючи на те, що обидві зустрічі австрійці провели на виїзді, вони намагалися показувати атакуючий футбол з активним підключенням флангових гравців. Розповіли нам і про слабкі сторони віденської команди, але я волів би поки залишити це в секреті. Принаймні - до закінчення гри.
- І «Динамо», і «Рапід» переживають не найкращі часи. З цієї точки зору ви очікуєте напружену битву?
- Думаю, що навіть якщо б у нас зараз були хороші результати, бій був би не менш серйозним. Матчі на міжнародному рівні завжди припускають подвійну віддачу.
- У 1996 -му «Динамо» востаннє перетиналося з «Рапідом», і тоді київській команді довелося поступитися. Ті матчі залишилися в пам'яті?
- Звичайно, адже я дитиною дивився їх по телевізору. Але з того часу пройшло вже майже двадцять років, і говорити про якусь помсту, думаю, не варто - з тієї команди у великому футболі залишився тільки Саша Шовковський. ( Посміхається ).
- Чи можна сказати, що успіх у матчі з «Рапідом» зуміє вивести команду на новий рівень?
- Дуже сподіваюся. Цього хоче вся команда, і я думаю, що так і станеться...