Дмитро Селюк: «Ніхто з футболістів Еболи не боїться. На Донбасі зараз куди небезпечніше»

Футбол України 15 Січня, 11:26
Відомий футбольний агент вважає Кот-д'Івуар і Алжир головними фаворитами КАН-2015.

Відомий футбольний агент вважає Кот-д'Івуар і Алжир головними фаворитами КАН-2015.

Перед стартом Кубка Африки газета «Сегодня» поспілкувалася з відомим агентом Дмитром Селюком, що представляє інтереси опорника «МанСіті» Яя Туре та інших зірок африканського футболу.

- Хто з ваших гравців виступить в Екваторіальній Гвінеї?

- Яя, Тьоте («Ньюкасл»), Траоре («Монако»), Мбія («Севілья»), багато молодих хлопців...

- У них не було страху перед поїздкою на турнір у зв'язку з лихоманкою Ебола?

- Ні найменшого. Яя каже: «Все окей, не повинно бути ніяких проблем». Все не так страшно. Ебола пішла на спад. Тим більше футболісти будуть ізольовані від мас. На Донбасі зараз куди небезпечніше.

- Ймовірно, гравцям робили перед поїздкою щеплення?

- Безумовно. Цим питанням перейнялися не лише федерації футболу африканських країн, але і клуби, в яких виступають футболісти. Туре, Траоре, Мбія... Всі вони коштують великих грошей.

- Як з мотивацією у Яя Туре?

- Днями він вчетверте поспіль став кращим футболістом Африки, як колись Мессі - в Європі. Але Кубок Африки ще не вигравав жодного разу, тому мотивація найвища. До того ж із відходом зі збірної Кот-д'Івуара Дрогба, Яя виведе партнерів в якості капітана.

- Букмекери називають Кот-д'Івуар головним фаворитом Кубка Африки. Згодні?

- За складом - так. Яя і Коло Туре, Жервіньо, Траоре, Боні... Але проблема в тому, що у своїх клубах деякі івуарійці грають супер, а в збірній раптом вирішують показати, мовляв, я краще, ніж інші. Немає командної гри. Або інший момент - приїжджають пограти в своє задоволення, показують нікому не потрібні циркові номери, розраховуючи обіграти суперника однією лівою. А сьогодні у футболі потрібно пахати. В Алжирі футболісти менш класні, але бажання деколи б'є клас. Ці збірні - фаворити. Плюс ганці і камерунці (хай і без Ето'О), не дарма вони у відборі обіграли Кот-д'Івуар - 4:0. Нігерія, на жаль, у фінальну частину не потрапила. На неї завжди цікаво дивитися. Але відчуття, що корупційна складова «з'їла» цю команду, у них там, чув, часто буває, що футболістів вибирають у збірну не за ігровими якостями, а за фінансовою складовою. Втім, чув, що, на жаль, таке відбувається і в Україні.

...Користуючись нагодою, хочу обуритися і звернутися до Блаттера. Ось пройшло вшановування кращих гравців 2014-го. У збірній року - жодного африканця. Я люблю Іньєсту, великий півзахисник, але минулого року каталонський клуб і збірна Іспанії, м'яко кажучи, провалилися. Я ж живу в Барселоні. І всі вважають, що у Іньєсти був не найвдаліший рік. Але він потрапляє в збірну світу, а Яя, який виграв чемпіонат Англії і забив більше всіх серед півзахисників, - ні. Потрібно змінювати систему. Побачите, це питання піднімуть і футболісти на Кубку Африки.