Наставник «Волині» Віталій Кварцяний запропонував реформу українського арбітражу, яка зменшує втручання арбітра у гру.
«Ми розробили Додаток до Основних умов, положень та дисциплінарних правил КА ФФВ для арбітрів, асистентів арбітрів, четвертих арбітрів та спостерігачів арбітражу. Ці положення написані не від «стелі», усе це із багаторічної практики та від бажання допомогти нашій улюбленій грі, зробити її більш видовищною, динамічнішою.
Передусім, це «правило 15 свистків». Зайві, невиправдані зупинки гри знижують її динаміки, а часто й провокують агресію на полі. А так арбітр матиме право зупинити гру не більше 15 разів за виключенням, звісно, початку і закінчення таймів, офсайдів, конфронтацій на полі. Якщо суддя більше свистітиме – у наступному турі не обслуговуватиме.
Відповідно один з пунктів нашого плану – відміна фіксації незначного фолу. Це так звана британська методика арбітражу. Щоби зменшити кількість зупинок в грі, ініціюємо правило «5 хвилин для лікаря». Якщо гравець впав і через 6 секунд не підводиться і потребує медичної допомоги, то повертається не раніше, ніж за 5 хвилин. Контроль за виконанням покладається на четвертого арбітра. Відповідно зникатиме бажання симулювати та валятися на полі, умисно зупиняючи гру.
Крім того, арбітр не реагуватиме на падіння гравців за винятком явної загрози здоров`ю футболіста, а також нанесення травми в ділянку голови, наприклад, удари ліктями.
Асистенти матимуть чотири функції – фіксування аутів, кутових та вільних ударів від воріт, офсайдів та взяття воріт.
Додам, що хочемо уникнути інсинуацій із компенсованим часом. Часто команди грають на 2-3 хвилини більше, ніж додав рефері. На Волині ж будуть грати рівно стільки, скільки компенсували. До того ж забороняються заміни у компенсований час. Відмінили й систему фейр-плей.
Судді по-своєму трактують боротьбу нападника, якого часто грубо атакують захисники. Іноді нападнику дають жовту картку нібито за симуляцію. Після цього гравець «пропадає», боїться отримати ще одне попередження. Тому й немає агресивних нападників, рефері «гноблять» футбольну агресію і розвиток атакувального футболу. Якщо нападник впав, то не треба на це реагувати. Зрозуміло, що якщо судді треба, то він призначає пенальті, а якщо йому не вигідно, то карає гравця за симуляцію. Краще не свистіти зовсім, тоді і нападник буде грати агресивно, і захисники не будуть провокувати, і суддя не буде корупціонувати ситуацію.
Ви бачили як буває кричать футболісти або падають під час боротьби?! А все через те, що судді дуже жорстоко реагують на таке. Відтак, арбітри не повинні попереджати за симуляцію, взагалі н реагувати на неї, як і на крики (апеляції) під час боротьби.
Ми приймаємо ці зміни в області, апробуємо і рекомендуватимемо до запровадження в Україні. Усі ці зміни – із життя у футболі. Усе це тільки задля видовищності у футболі і його розвитку», -
цитує Кварцяного офіційний сайт «Волині».