«Динамо»: за себе і за тих хлопців, або один за всіх і всі за одного
Перший раунд протистояння між «Динамо» та «Генгамом» залишив по собі неабиякий відголос. Непослідовні та дуже сумнівні в плані об’єктивності дії та рішення суддівської бригади стали найбільш обговорюваною темою у футбольних колах нашої країни.
Але це не єдиний слід, який залишила по собі ця зустріч. У матчі-відповіді на НСК «Олімпійський» київське «Динамо» не зможе розраховувати на дискваліфікованих Андрія Ярмоленка та Юнеса Беланда, а також на травмованого у першій грі Сергія Сидорчука, який, до речі, також у будь-якому разі пропустив би наступну, оскільки в матчі з «Генгамом» отримав третю жовту карточку.
Участь Джермейна Ленса у грі поки що під питанням, хоча сам нідерландець рветься в бій, запевняючи, що готовий зіграти. Також найближчим часом очікується повернення до основної обойми Дениса Гармаша та Дьємерсі Мбокані. Останній поки тренується по окремій програмі.
Цього тижня «Динамо» тренувалося без надмірних навантажень, у режимі одного разу на день. Те, що команда після зборів добре готова фізично, довів перший матч, у якому «біло-синім» вистачило сил утримати більш-менш сприятливий результат перед грою-відповіддю. Велике значення має гол, забитий на виїзді, проте все одно вдома динамівців влаштує тільки перемога, і відповідно до цього Сергій Ребров та його команда має вибудовувати стратегію на гру.
«У нас є можливість усе виправити і час для того, щоб підготуватися до майбутнього поєдинку. Головне, щоб у хлопців була холодна голова, щоб вони не кинулись одразу «вбивати» цю команду. Хоча, в той же час, я вважаю, що гравці «Генгама» вчинили дуже негарно. І тепер вони мають понести за це покарання. Все в наших руках» - запевнив головний тренер київського «Динамо».
У понеділок команда випробувала газон арени вирішального двобою, «Олімпійського», провівши там тренування. Опинившись на домашньому стадіоні, гравці тренувалися ще з більшим завзяттям, адже дома і стіни допомагають.
«26-го числа у нас теж має бути перевага. Нам потрібен 12-й гравець. Я прошу вас прийти на «Олімпійський» і підтримати нас!» - ці слова адресував уболівальникам капітан «Динамо» Олександр Шовковський одразу по завершенні першої гри. «У цей момент ми як ніколи потребуємо вашої підтримки» - закликали своїх вболівальників прийти на стадіон і інші динамівці.
Додамо, що під загрозою дискваліфікації на наступний матч у разі отримання чергової жовтої карточки перебувають Домагой Віда (чотири попередження в сезоні), Сергій Сидорчук та Артем Кравець (по два).
«Генгам»: все заради Ліги Європи
Команда Жослена Гурвеннека між двома іграми з київським «Динамо» провела матч внутрішньої першості.
У рамках 26-го туру Ліги 1 «Генгам» приймав свого сусіда по турнірній таблиці, «Монпельє». У порівнянні з домашньою грою проти київського «Динамо», у стартовому складі «Генгама» з’явилися п’ять нових гравців: Санко, Ангуа, Діалло, Жиресс та Марво. Таким чином Гурвеннек дав відпочити іншим основним виконавцям, серед яких Якобсен, Сорбон, П’є, Матіс та Манданн.
Отже, склад «Генгама» на гру з «Монпельє» виглядав так: Лоссль – Санко, Кербра, Ангуа, Левек – Ятабаре (П’є, 62), Діалло, Санкаре, Жиресс (к) – Марво (Манданн, 64), Бовю (Шварц, 77).
Ці зміни, а можливо і втома від незвично насиченого графіку негативним чином відобразилися на результаті. «Генгам» програв всуху (0:2), поступившись за всіма статтями. Гості переважали наступного суперника «біло-синіх» майже в усіх компонентах, в тому числі за кількістю ударів (11-8, у рамку 9-3) та кутових (4-1).
«Генгам» поступився своєму прямому конкуренту в боротьбі за місце у зоні єврокубків. Про неї ще наприкінці минулого року у команді ніхто навіть не згадував, але місце у ній вже зараз здається не таким вже й неймовірним з огляду на результати, які демонструє команда на початку цього року. Якби «Генгам» переміг «Монпельє», то від четвертого місця команду відділяли би усього п’ять очок, а від шостого – три.
Проте наставник «червоно-чорних» яскраво продемонстрував пріоритет команди на даний момент – вдалий виступ у поточному сезоні Ліги Європи. Єврокубкові поєдинки серед уболівальників клубу викликають шалений інтерес, про що свідчить переповнений «Стад дю Рудуру» під час першого матчу.
Як показала гра у Франції, досягати позитивного результату бретонці мають намір будь-яким способом. Ще одразу після жеребкування президент «Генгаму» Бертран Деспла у властивій йому жартівливій манері казав: «Для того, щоб пройти «Динамо», нам потрібно чарівне зілля друїдів». Схоже, що це «зілля» він витратив не на свою команду, а на суддівську бригаду зі Словенії, яка обслуговувала перший матч між «Генгамом» та «Динамо». Сподіваємось, що у матчі-відповіді головною дійовою особою на футбольному полі будуть все ж гравці, а не арбітри.
Додамо, що на відміну від своїх колег з київського «Динамо», Гурвеннек практично не має кадрових проблем. Жодного дискваліфікованого на цю гру, а єдиним травмованим є Коко.