Ми домовилися зідзвонитися в понеділок в сім годин вечора, але в призначений час Сергій Сидорчук підняв трубку і сказав: «Вибач, я поки зайнятий - стою біля плити, смажу картоплю».
Зізнатися, раніше від футболістів ніколи не доводилося чути таку причину перенесення інтерв'ю, але вона здалася мені поважною і, зрозуміло, задала тон нашої розмови... посміхається зітхає посміхається
- Сергій, так ти, виявляється, господарський хлопець!
- Та ні, не перебільшуй (
- Будемо вважати, що ти потренувався перед 8 Березня. Чи не так?
- Непогана ідея. Спробую на свято щось придумати.
- У цей день «Динамо» точно зіграє з «Олімпіком» без тебе?
- Так (
- Скільки тобі знадобиться часу, щоб повернути минулі кондиції після такого простою?
- Тут важко щось загадувати. Тиждень точно потрібно.
- Виходить, є шанси відновитися вже до першої гри з «Евертоном»?
- Давай не будемо загадувати. Звичайно, мені б дуже хотілося цього, але я буду прислухатися до думки лікарів і, зрозуміло, головного тренера.
- Як тобі жеребкування 1/8 фіналу Ліги Європи?
- Для мене це найкращий варіант, оскільки зустрітися з англійським клубом - моя давня мрія. Я з дитинства був фанатом Прем'єр-ліги, а тепер з'являється можливість перевірити свій рівень на фоні клубу з цього чемпіонату.
- Раніше з англійцями ніколи не грав?
- Ні. Жодного разу.
- А якій команді ти симпатизував?
- «Ліверпулю». Там виступає Стівен Джеррард, і мені завжди імпонувала гра цього півзахисника. Тепер, виходить, з'явилася можливість зустрітися з найбільш принциповим противником цього колективу.
- Кого ти вважаєш фаворитом нинішньої Ліги Європи?
- Важко сказати, але напередодні жеребкування я говорив, що не хотілося б потрапити на німецький «Вольфсбург».
- Очікував, що на цій стадії турніру Італія буде представлена відразу п'ятьма колективами?
- Ні. Ми з хлопцями теж обговорювали цю тему і дійшли висновку, що італійський клубний футбол поступово починає відроджуватися. Хоча мені Серія А особливо ніколи не подобалася.
- А як тобі суперник «Дніпра»?
- Теж не подарунок. «Аякс» - це завжди «Аякс». В останньому турі ця команда впевнено обіграла ПСВ, який лідирує в чемпіонаті Голландії, так що доля дніпрян будемо оцінювати вже після матчів.
- Ти за дніпропетровців будеш переживати?
- Я завжди бажаю удачі українських клубів на міжнародній арені. Все-таки вони захищають честь нашої країни, борються за рейтинг і так далі. Зараз до того ж за «Дніпро» виступає мій друг Рома Безус, тому, зрозуміло, буду тримати за нього кулаки. Втім, найголовніше, щоб у «Динамо» все склалося вдало.
- Сергію, якщо ти не заперечуєш, давай повернемося до першого матчу з «Генгамом». Точніше, до того моменту, коли французи в одну мить вивели з ладу і тебе, і Ярмоленка. Зізнайся, як би ти вчинив на місці Андрія?
- Почну з того, що я його трохи підвів. Пробігав же повз арбітра, міг показати рану, і суддя б напевно зупинив гру. Втім, я перебував у якійсь мірі в шоковому стані, контролювати емоції в той момент було складно...
До вчинку Андрія можна ставитися по-різному. Напевно, на думку експертів в телестудії, так і з точки зору футбольного професіоналізму, так, звичайно, робити не можна, але, з іншого боку, є ж таке поняття, як командний дух, а це означає, що кожен гравець горою стоїть за весь колектив. Такі речі важко передати на словах, але можу сказати одне - на місці Ярмоленко вчинив би точно так само. Тому що у нас зараз дійсно справжня команда.
- Чи не занадто суворий вердикт 9-му номеру «Динамо» виніс КДК УЄФА?
- Звичайно, всі ми сподівалися, що дискваліфікація складе не більше двох матчів, але на жаль... Сам Ярмоленко, до речі, згадав, що в минулому році півзахисник «Манчестер Сіті» Яя Туре уникнув тривалої дискваліфікації за удар суперника в обличчя. Так що будемо сподіватися, що покарання нашому футболісту як-то переглянуть. Три гри - це дуже багато.
- Матч з французами ви дивилися разом з Ярмоленком на трибуні НСК «Олімпійський»...
- Так, і, зізнатися, з самого початку гри у нас була впевненість у позитивному кінцевому результаті. Ми бачили, як команда готувалася, як налаштовувалася, і розуміли, що двічі такі штучки в «Генгама» не пройдуть.
- Який момент став переломним у матчі-відповіді?
- Мабуть, гол Віталія Буяльського.
- Ти сказав, що у вас зараз справжня команда. Той факт, що резервісти, які отримали шанс, скористалися сповна, це підтверджує?
- Звичайно! Хоча у нас немає ніякого поділу на основних і запасних гравців. Тренери завжди про це говорять, акцентують увагу на тому, що кожен повинен бути готовий у будь-яку хвилину вийти на поле і допомогти команді. Так і вийшло. Важливо, що зараз в «Динамо» знову з'явилася єдина філософія футболу, і хлопці, які приходять з «дубля», чітко знають вимоги основного складу.
- Матч з «Металістом» зовні вийшов легкою прогулянкою, чимось на кшталт тренування з підвищеною відповідальністю. Таких поєдинків у чемпіонаті України стає все більше?
- Не хотілося б, звичайно, щоб у нашому футболі виникали ситуації, подібні до тієї, що склалася в Харкові напередодні першої весняної гри, але щодо легкої прогулянки я з тобою не згоден. Перемога вийшла впевненою, хоча далася вона не так вже і просто.
- Майбутній кубковий поєдинок з «Зорею» буде зовсім іншим?
- Звичайно! В першому колі ми втратили перемогу на останній хвилині, так і в весну луганчани увійшли дуже переконливо.
- Ви вже розібрали феномен цієї команди, в одній грі відразу забила п'ять голів зі стандартів?
- Наші тренери аналізують всі, і домашні заготовки «Зорі» - не виняток. У штабі Сергія Реброва дрібниць не буває...
- Сергій, не так давно ти підписав новий контракт з «Динамо». Чия це була ініціатива?
- Це обопільне бажання. На наступний день після першої гри з «Генгамом» мене запросив президент, і ми швидко вдарили по руках.
- Стара угоду підходила до кінця?
- Ні, вона була розрахована ще на три роки, а тепер у мене знову контракт на п'ять років.
- Два роки в «Динамо» тебе сильно змінили?
- Подорослішав точно (
Євген Гресь, газета «Команда», footboom.com