- У матчі зі збірною Польщі Україна показала, що вміє терпіти і чекати свого моменту?
- Матч у Харкові був дуже важливим для збірної України і ключовим - для Польщі. З перших хвилин було помітно, що в обох суперників позамежні мотивація і самовіддача. Самовіддача нарівні з самопожертвою, я б навіть так сказав. Дуже нервовий початок вийшов, звідси і дві жовті картки за перші вісім хвилин. Поляки дуже жорстко грали, швидко переходили з оборони в атаку, не давали розгорнути свої атаки українцям. Гості повністю "закрили" Коноплянку в першому таймі - як тільки він отримував м'яч, біля нього відразу виростали два опонента. Один закривав, другий - блокував просування в середину. Було помітно, що поляки добре вивчили гру збірної України, грамотно вибрали тактику і, чого гріха таїти, могли перемогти.
- У першому таймі Польща виглядала краще?
- Так. Моментів біля воріт П'ятова вистачало. Добре, що після перерви вдалося забити гол. Все чудово було в цьому моменті: пас Коноплянки, виконання Ярмоленко. Ну і плюс, помилка захисника. Ці три складових і дали Україні можливість відсвяткувати успіх.
- Гол Ярмоленка з розряду фантастики? Маю на увазі не виконання, а "фантастичну" помилку, яку допустив захисник гостей Войтковяк?
- Згоден. Це дитячий промах. Зроби крок назад - і зіграєш вгорі. Звичайно, подача від Коноплянки була непроста. Бувають передачі "висять", а ця була силова. М'яч летів дуже швидко, тому Войтковяк і не зреагував. Будемо говорити прямо - "проспав" момент. У підсумку він почав тягнутися до м'яча і не дістав.
- Колись Олега Блохіна називали "фартовим" за його результати на посаді головного тренера збірної України . Напевно, після гри з поляками це доречно і для Михайла Фоменка?
- Так ніякий він не фартовий. Не треба його так називати. Михайло Іванович працьовитий і результатів досягає виключно за рахунок роботи. Він дуже педантично ставиться до своїх обов'язків. Обирає тактику так, щоб максимально використовувати можливості своїх футболістів. І, як наслідок, вичавлює максимум з кожного матчу. Краса гри його найменше цікавить, в першу чергу Фоменко потрібен результат. Поки у нього все працює, поки все виходить. А те, що десь пощастило трошки, так щастить завжди найсильнішим. Тим, хто хто більше хоче і більше старається.
- Роберт Левандовскі - один з кращих форвардів Європи. Але в грі з Україною він не забив, хоча моменти йому створювали. Чи не його день був?
- Так, але хоча б один гол він міг забити. Шанс дійсно був ідеальний. Але ви ж бачили, він у полуприсяді бив головою. Швидше за все, не бачив м'яча, оскільки знаходився на одній лінії із захисниками. В останній момент м'яч виринув, і Левандовські, вже пригинаючись, спробував вичавити максимум з епізоду. Ну а в цілому, Роберт провів не самий свій видатний матч. У цьому в першу чергу заслуга наших захисників, хоча треба сказати, що моменти він створював. І добре, що не забив. Думаю, ні наші вболівальники, ні футболісти на нього за це не в образі.
- Ця збірна Польщі може доставити проблеми англійцям в останньому матчі?
- Якщо будуть грати так, як у матчі з Україною, все може бути. Але, думаю, що так битися в Лондоні поляки не будуть. Занадто багато вони залишили емоцій і нервів в Харкові, щоб з таким же настроєм вийти на останній, вже не вирішальний матч. Думаю, що вони не зможуть зіграти так мобільно, з тими ж бійцівськими якостями. Та й за що Польщі битися? Думаю, англійці своє візьмуть, тим більш гіркий досвід невдалих останніх матчів у них є. Їм є, що втрачати в останній грі, тому настрій у них буде відповідний. А збірній України потрібно готуватися до плей - оффу.