Сергій Ребров: «Фіорентина» дуже сильна. Але ми готові до зустрічі з нею»

Динамо Київ 15 Квітня, 16:55
Передматчева прес-конференція головного тренера української команди напередодні першого матчу 1/4 фіналу Ліги Європи з італійською «Фіорентиною».

Передматчева прес-конференція головного тренера української команди

напередодні першого матчу 1/4 фіналу Ліги Європи з італійською «Фіорентиною».

- Яка кадрова ситуація у вашій команді напередодні матчу? Чи всі хлопці в строю?

- Велозу і Хачеріді вже в строю. Повернувся до повноцінних тренувань в загальній групі і Владислав Калітвінцев. Але у нас є ще одне тренування до матчу, після нього подивимося на готовність і стан футболістів, після чого і приймемо рішення по складу. У нашому ж лазареті, на щастя, вже немає тих, хто нещодавно отримав травми.

- Що можете сказати про суперника?

- Нинішня «Фіорентина» - це дуже сильна команда. І я б не став робити особливий акцент на тому, що вона зазнала великі поразки у двох останніх матчах. По-перше, це були поєдинки зовсім інших турнірів. А, по-друге, до цього у всіх матчах «Фіорентина» демонструвала гру дуже високого рівня.

При цьому команда дуже добре контролює м'яч, навіть поступаючись з рахунком 0:3. Згідно зі статистикою поєдинку з «Наполі», який «Фіорентина» програла саме з таким результатом, у нашого суперника був більш високий, ніж у неаполітанців, відсоток володіння м'ячем. Одним словом, незважаючи ні на що, команда намагається контролювати гру, завжди виходити в атаку, дорожити м'ячем.

Ми подивилися достатньо матчів за участю «Фіорентини» і зуміли зробити висновки щодо того, наскільки серйозна у цієї команди ротація складу, наскільки велика в цьому складі кількість гравців, які мають досвід виступу в провідних європейських чемпіонатах. Це досвідчена, сильна команда, але ми готові до зустрічі з нею і будемо намагатися її перемогти.

- «Фіорентина» в Італії відома не тільки постійно ротацією складу, а й великим набором використовуваних тактик. Наскільки складно готуватися до матчу з таким суперником?

- Найскладніше буде хлопцям, які завтра вийдуть на поле, тому що, наприклад, ми дуже рідко стикаємося з командами, які обороняються в три захисники. Як зіграє «Фіорентина» завтра, ми не знаємо, але повинні бути готові до будь-якої моделі, до будь-якої тактики. Сподіваюся, ми повністю розібрали гру цієї команди, хлопці сприйняли всю інформацію про «Фіорентину», яку ми їм надали, і завтра цим скористаються.

- Вважається, що Салах - головна зірка «Фіорентини». Чи згодні ви з тим, що цьому виконавцю потрібно буде приділити головну увагу?

- Я вже сказав вище, що якщо подивитися на склад «Фіорентини», то всі футболісти цієї команди пограли на найвищому рівні. Відзначив би Борха Валеро, який є дуже важливим, ключовим гравцем цьогорічної «Фіорентини». Ну а те, що Салах володіє божевільною швидкістю і умінням працювати з м'ячем на цій швидкості - це, звичайно, йому великий плюс. Ми, безумовно, враховували це при підготовці до майбутнього поєдинку. Крім того, виділив би Гомеса і Бабакара - це теж футболісти дуже високого рівня. Але хто завтра вийде на поле, проти тих і будемо грати.

- Чи згодні ви з тезою про те, що в двохматчевій дуелі перший матч краще грати на виїзді?

- Це можна буде сказати тільки наприкінці нашого протистояння з «Фіорентиною». Багато хто дійсно вважає, що спочатку краще грати на виїзді. Потім, удома, при своїх уболівальниках, можна побудувати свою гру з урахуванням результату першої зустрічі. Але точної відповіді на ваше запитання, думаю, не знає ніхто. Для нас зараз важливо вибрати правильну тактику, віддати на полі всі сили і потім готуватися до матчу-відповіді. А в порядку проведення матчів ми нічого змінити вже не можемо.

- Вчорашні чвертьфінальні матчі Ліги чемпіонів виявилися досить «сухими». У Лізі Європи на цій стадії теж слід очікувати дефіциту видовищності?

- Думаю, що в матчі «Атлетіко» - «Реал» гра не була закритою. Так, «Атлетіко» обрав закриту тактику, але «Реал» атакував дуже потужно, мав достатньо шансів для того, щоб забити м'ячі, і це щастя для «Атлетіко», що в підсумку гра завершилася з рахунком 0:0.

А взагалі, на цій стадії всі команди в першу чергу, звичайно, думають про те, щоб не пропустити. Для нас теж це важливо в домашньому поєдинку, оскільки ми розуміємо, як складно буде потім у повторній зустрічі. Але стояти стіною в обороні - це не наш футбол. Особливо, вдома, при своїх уболівальниках. Ми повинні йти вперед, атакувати і намагатися зробити необхідний запас в загальному рахунку нашого двоматчевого протистояння з «Фіорентиною».

- Як би ви оцінили Монтеллу-тренера?

- За його тренерською кар'єрою я став стежити тільки після жеребкування, коли стало відомо, що нашим суперником по чвертьфіналу стала «Фіорентина». Добре знав Монтеллу в якості гравця, хоча, на жаль, нам не довелося зустрітися з ним на футбольному полі. Це, безсумнівно, легенда «Роми», гравець дуже високого рівня.

Який Монтелла тренер? Думаю, як і у випадку зі мною, відповідь на це питання дасть час. Поки рано говорити, які ми з Монтеллою тренери. Але ми намагаємося віддавати своїй справі всю душу - це найголовніше. А дасть це результат чи ні - подивимося, -

цитує Реброва dynamo.kiev.ua