Про це Олександр Ярославський розповів в ефірі програми "Великий футбол". "Сьогоднішній "Металіст"? Абсолютна аксіома, що родоначальником цього є Ахметов. Без усяких лестощів кажу", - починає розповідати колишній володар футбольного Харкова.
І продовжує: "Я сидів у машині за кермом, а він (Ахметов) мене вмовляв до того часу десь рік. І, звичайно, не було б сьогоднішнього клубу, не було б у вболівальників Харкова такої гордості, якби не Ахметов із властивим йому напором. Я навіть сам не помітив, як опинився в середині футболу, хоча їм я ніколи не цікавився".
Далі шоу "Похвали Ахметова" продовжилося питанням: немов, "Металіст" у менеджменті цілком копіює "Шахтар", то чи не важко постійно витрачати гроші на футбол? Ярославський відповів: "Ви знаєте, знову ж таки, я не посоромлюся повернутися до прикладу Ріната Леонідовича. Він мені казав: "Як тільки ти витратиш перші гроші - забудеш про все". Так це і було. Коли ночами Красніков називав мені суми, я мріяв їх витратити".
А завершується шоу... правильно, ще одним (на цей раз останнім) уклоном у бік Великого Другу Футболу. "Я дуже вдячний Ахметову, тому що за час незалежної України - це два найуспішніші проекти: "Шахтар" і "Металіст", до яких має відношення великий друг футболу - Рінат Ахметов. Низький йому уклін і привітання з 17-річним президентством".