Марко Девіч: «Чомусь переконаний, що Англія виграє»

Динамо Київ 15 Жовтня, 06:26
Нападник збірної України Марко Девіч, який поклав початок розгрому Сан-Марино у вересневому поєдинку у Львові, має намір стати активним співавтором перемоги української збірної в матчі-відповіді.

- З моменту призначення Михайла Фоменка наставником збірної України у відбірковому циклі минуло майже десять місяців. Що позитивного приніс цей період?

- Перш за все - хороші результати. Результати, які для кожного з нас дуже важливі.

З позитивних факторів відзначив би і поліпшену командну гру. Що стосується атмосфери в колективі, то вона завжди була дружньою.

- У харківському поєдинку з поляками суперник постав зовсім не тією командою, яку вдалося обіграти в березні у Варшаві. Що рухало збірної Польщі більшою мірою - жага реваншу або прагнення потрапити на світову першість?

- Гадаю, що і те, і інше. Хоча більше, мабуть, все ж бажання потрапити на чемпіонат світу. Не думаю, що воно у поляків було меншим, ніж у нас. Після першої зустрічі у Варшаві, в якій ми виграли з рахунком 3:1, суперник зрозумів, де були допущені помилки, і тому до Харкова приїхав з метою не повторювати їх. А заодно і взяти у нас реванш. Поляки виглядали дуже гідно і в деяких компонентах гри навіть перевершували нас.

- У ході матчу в польської збірної було кілька гольових моментів, проте вона не скористалася ними. Можна сказати, що однією зі складових перемоги нашої збірної було везіння?

- Так, в чомусь нам у цьому матчі дійсно пощастило. Але везіння у футболі, як відомо, потрібно заслужити. Значить, ми його заслужили.

- Перед матчем у Харкові лідер збірної Польщі Роберт Левандовські сказав, що неодмінно вразить ворота українців, причому не раз. Як відреагували в таборі жовто-синіх на цю заяву?

- Зізнатися, я про це не чув. Але якби дізнався про подібну заяву, то з мого боку жодної реакції не було б. На такі речі не звертаю уваги.

- Як вирішувалася проблема Роберта Левандовскі?

- Ми зрозуміли, що якщо зможемо його нейтралізувати, то половина роботи буде виконана. Левандовскі - гравець висококласний. Разом з Блащиковським вони є ключовими виконавцями в центральній зоні збірної Польщі. Навіть незважаючи на поразку, обидва зуміли продемонструвати своє високе вміння. Однак наші захисники все ж впоралися зі своїми функціями. У Левандовскі хоч і було кілька гольових моментів, до взяття воріт справа не дійшла. Якщо нам вдалося зіграти «на нуль», то це вже добре.

- Уже не вперше в стартовому складі України виходить Едмар. Його універсалізм однаково ефективний на різних позиціях?

- Звичайно. У цьому всі могли переконатися на підставі різних ігор, одна з яких - з Ізраїлем - була багато в чому «зроблена» завдяки Едмару. Він виконав дві гольові передачі, які допомогли здобути перемогу 2:0. Мій одноклубник по «Металісту» може однаково успішно зіграти як на позиції опорного півзахисника, так і «під нападаючим». Едмар - універсальний футболіст, який володіє високою майстерністю. Він дуже допомагає збірній України. І, впевнений, ще допоможе їй у подальшому.

- Після закінчення матчу невдоволення поляків результатом якось проявлялося?

- Ні, ніяких негативних проявів не було. Після завершення матчу футболісти польської команди потиснули нам руки і побажали удачі.

- З кимось з польських гравців помінялися футболками?

- Цього разу ні з ким не мінявся.

- Яким чином дізнавалися про перипетії боротьби в іншому поєдинку групи - Англія - Чорногорія?

- Після закінчення нашого матчу вже в роздягальні дізналися, що перший тайм завершився 0:0. Прийнявши душ, одягнувшись і вислухавши головного тренера, ми покинули стадіон і зайшли в автобус. У той момент рахунок в лондонському поєдинку змінився - 2:0. Потім став 2:1, після чого про хід цієї гри дізнавалися з інтернету по дорозі в аеропорт.

- Після перемоги над збірною Польщі наша команда продовжує зберігати шанси на завоювання путівки на чемпіонат світу. Правда, для прямого виходу з групи однієї перемоги над Сан-Марино мало, потрібно ще щоб Польща відібрала очки у Англії. Як вважаєте, подібне з розряду фантастики?

- Я так не думаю. Польща - хороша команда. Її не порівняти з іншими суперниками, які не здатні подарувати нам надію на досягнення одного очка на «Уемблі». Зрозуміло, у вівторковому матчі в Лондоні будемо надіятися на поляків. Якщо вони зіграють хоча б унічию, а ми переможемо Сан-Марино, то у нас буде відкрито прямий шлях до Бразилії. Але якщо чесно, я чомусь переконаний, що Англія виграє.

- Ще задовго до старту відбірного циклу всі без винятку фахівці з легкістю приплюсували збірній України шість очок у майбутніх матчах з Сан-Марино. Вам не шкода команду цієї карликової держави, для якої спочатку було відведено роль «хлопчика для биття»?

- Я ніколи нікого не шкодую. Тим більше, що в даному випадку санмаринці знаходяться там, де й ми - у відбірковій групі. Інша справа, що за рівнем збірна України набагато вище класом, ніж Сан-Марино. Тому я повністю згоден з тими, хто передрікав нам в обох іграх з цим суперником максимум очок.

- Що в грі збірної Сан-Марино ви б віднесли до категорії «плюс»?

- Важко це зробити, коли мова йде про команду, яка програла нам з рахунком 0:9. Не бачу ніяких плюсів, які можна було б застосувати в оцінці гри нашого найближчого суперника. На всіх змаганнях збірна Сан-Марино не досягала якихось серйозних результатів, і її суперники легко відбирали у неї очки. Хоча в цій збірній є футболісти, що проявляють максимум старання і бажання боротися.

- Матч із Сан-Марино через дискваліфікацію змушені будуть пропустити відразу двоє гравців збірної України - Євген Хачеріді та Тарас Степаненко. Хто може зіграти на їхніх позиціях?

- Це прерогатива тренера - він і вирішить, хто їх замінить.

- З чим у вас асоціюється країна Сан-Марино?

- Ніяких особливих асоціацій немає. Знаю, що це дуже маленька держава, за своїми розмірами як районний центр.