Хуанде Рамос заявляє про корумпованість УПЛ. РЕСПЕКТ!

Футбол України 15 Жовтня, 07:56
Тренер "Дніпра" перший з тренерів в Україні, хто відкрито заявив про корумпованість української прем'єр-ліги.

Фактично, тренер "Дніпра" перший з тренерів в Україні, хто відкрито заявив про корумпованість української прем'єр ліги. А інтерв'ю з головним тренером "Дніпра" можна сміливо розбирати на цитати.

"... Ще до початку чемпіонату ти вже знаєш, хто і на яких місцях його закінчить

"

- Містер Рамос, не так давно Олег Блохін сказав, що вам знадобилося три роки, щоб зліпити Дніпро, а йому, мовляв, такого часу не дають. Виходить, це був комплімент і силу Дніпра в Україні не вправі заперечувати вже ніхто. Ви відчуваєте, що Шахтар, Металіст і Динамо відносяться до нинішнього Дніпра, як до прямого конкурента в боротьбі за чемпіонство?

- Так. Це була наша ідея, наша мета - стати в рівень з кращими командами України. Думаю, зараз кожен з нас може боротися за чемпіонство.

- Чи вважаєте ви сьогоднішній «Дніпро» таким, яким ви хотіли його бачити три роки тому, коли підписували контракт з клубом?

- Так. Незважаючи на те, що на це пішло багато часу. Ми працювали терпляче, десь були затримки. Але зараз ми наближаємося до того, що ми хотіли бачити спочатку, коли приїхали до Дніпропетровська.

- При підписанні контракту, ви обговорювали, наприклад, розміри фінансових вливань на трансферну компанію клубу?

- Це все вирішується на внутрішньоклубні рівні, тому я не збираюся виносити це на публіку.

- Чи розуміли ви, що клуб, навіть маючи багато грошей, не зможе купувати зіркових гравців через їх небажання їхати в Україну?

- Ні. Це ті рішення, які повинен приймати президент клубу. Він керує клубом так, як вважає за потрібне, і в тому числі приймає рішення про підписання гравців, яких він вважає потрібними.

- Ви намагалися запросити у «Дніпро» футболістів зі своїх колишніх клубів? Це звичайна практика для тренерів.

- Так, ми хотіли це зробити. Але не вийшло - ці гравці не захотіли приїжджати в Україну.

- Ви можете назвати прізвища цих футболістів?

- Ні.

- На початку роботи в Україні ви сказали, що вам знадобиться 3-4 роки, щоб зробити Дніпро чемпіоном країни. Чому ви визначили саме такі часові рамки?

- Тому що не можливо було зрозуміти все швидше. Не можна сьогодні лягти спати, а завтра прокинутися, а все вже зроблено так, як ти хотів. Потрібно було поміняти багато речей внутрішньоклубного господарства.

- Не боїтеся, що саме на слова про чемпіонство через 3-4 роки буде спиратися президент клубу, коли буде давати оцінку вашої роботи за час контракту, питати за результат?

- Про що ви говорите? Що це означає?

- Уже минуло три роки. «Дніпро» все ще четвертий за підсумками чемпіонатів під вашим керівництвом.

- Але ж робота зроблена. Ми йдемо до досягнення мети.

- Тобто, роботу потрібно оцінювати по закінченню вашого контракту з «Дніпром»?

- Звичайно.

- Спочатку українські фахівці важко сприймали вас і не вірили в те, що ви можете досягти успіхів з «Дніпром». Ви відчували це? Вам заважало це працювати?

- Ці речі мене ніколи не хвилювали і не хвилюють. У мене достатньо хороший послужний список, достатньо виграних трофеїв. Я не можу піклуватися про таких маленькі і незначущі деталі, про які ви говорите. Ті кубки УЄФА, які я виграв, не дарують.

- Проте, в перші півтора року в Дніпропетровську вас не критикував тільки ледачий. Чому будівництво команди проходило так важко?

- Тому що у нас не було необхідного матеріалу для будівництва команди в необхідній кількості.

- А зараз він є?

- Все покращилось.

- Матеріал є в повному обсязі, на сто відсотків?

- Ні.

- Те, що Дніпро прогресує в останні роки - факт. Але команда все одно займає четверте місце. Це - наслідок сили опонентів або проблеми Дніпра та його прорахунки в роботі?

- Знаєте, що є хорошого в Україні? Те, що ще до початку чемпіонату ти вже знаєш, хто і на яких місцях його закінчить.

- Ваша команда вже дозріла для того, щоб стати чемпіоном?

- А тут це неможливо з тієї ж причини - ще до початку чемпіонату ми вже знаємо, як все закінчиться.

- На якому етапі роботи ви прийшли до такої думки?

- Коли трішки ближче познайомився з українським футболом.

- Усвідомлення цього не позначається на вашій мотивації?

- Ні. Я виконую свою роботу і все. Ми просто хочемо, щоб «Дніпро» ріс.

- Хіба можливе зростання, якщо ти розумієш, що не можеш досягти вершини у своїй роботі?

- Звичайно. Завжди можна рости.

- А ваші футболісти теж вважають, що чемпіонами вони стати не зможуть?

- А ось це запитайте у них.

- Добре. Чи можна тоді вважати, що головною вашою метою є тепер уже Ліга Європи?

- Ні. Головне завдання - виграти наступний матч.

"Потрібно попросити у клубу, щоб камін встановили в роздягальні. Будемо тоді розігріватися швидше"

- Порівняно з конкурентами, Дніпро провів влітку найскромнішу трансферну кампанію. Чим керувався клуб?

- Це питання ви повинні задати генеральному директору, президенту клубу. Я не підписую гравців.

- Але ті новачки, які прийшли влітку були вашими кандидатурами?

- Хто саме?

- У першу чергу, Політило і Влад.

- Усіх гравців, які приходять до нас, підписує клуб.

- Клуб виходив з розуміння того, що не може дозволити собі купити футболістів дорожче і краще, або ці хлопці - гравці топ рівня, які й були потрібні «Дніпру», на ваш погляд?

- Я працюю з тими футболістами, яких підписує клуб. Ось і все.

- Ви не маєте жодного впливу на трансферну діяльність клубу?

- Ні.

- Вас це турбує чи це нормально?

- Абсолютно не турбує.

- Якщо «Дніпро» потрапить до трійки, це буде крок вперед, або ви чекаєте більшого від цього сезону?

- У нас немає такої мети. Ми прагнемо просто вигравати кожен матч.

- Так і чемпіоном можна стати, всупереч розписаним наперед чемпіонату, про що ви сказали раніше.

- Ну так...

- Фахівці відзначають, що «Дніпро» після зимової паузи виглядає не так добре, як восени, і це підтверджує статистика. Чому так відбувається?

- Холодно. Дуже холодно.

- Кому холодно?

- Просто ось холодно, і все.

- Зачекайте, так у ваших футболістів виникають з цим проблеми? Чи бувало, що гравець не може повністю розкритися і грати на сто відсотків через низьку температуру повітря?

- Так. Звичайно.

- Мова про теплолюбних легіонерів?

- Не тільки. Про всю команду.

- Але ж ваші суперники грають в таких же умовах.

- Значить, вони холод сприймають краще.

- Як «Дніпру» боротися з цією проблемою?

- Попросити у клубу, щоб камін встановили в роздягальні. Будемо тоді розігріватися швидше.

- У вас виникають складності і дискомфорт, коли взимку потрібно готувати команду до відновлення сезону цілих два місяці?

- Які саме проблеми?

- Ви ж раніше працювали в чемпіонатах, де немає такої довгої зимової паузи.

- Це просто по-іншому і все. Проблем це не створює.

- До речі, чи дивитеся ви українські футбольні ток- шоу, куди приходять експерти? П'єрлуїджі Колліна, наприклад, дивиться всі, з перекладачем.

- Що стосується Колліни, то це нормально. Він - відмінний професіонал і робить все, щоб арбітри працювали краще.

- А ви дивитеся ці телепередачі?

- Я не розумію української мови. Я не розумію, про що вони розмовляють.

- У вас же є перекладач.

- Він не може працювати 24 години на добу. Він отримує свою зарплату за години.

- Вам зовсім не цікаво, що говорять про «Дніпро» та вашу роботу в Україні?

- Я не сприймаю цього.

"Федорчук? А ви стежите за ним? Я не знаю, як він грає"

- Вас часто критикують за недовіру до молодих футболістів, вихованців «Дніпра», кажучи про те, що нікого нового зі структури клубу ви так і не розкрили за три роки.

- Я ніяк не сприймаю цю критику, бо не розумію і не сприймаю все те, що пишуть в Україні і про що говорять на телебаченні.

- У середини жовтня 2010-го у вашому дебютному матчі із «Зорею» на лавці запасних «Дніпра» сидів Євген Шахов. Сидить він на ній до цих пір. Він не прогресує?

- Просто грати можуть тільки 11 осіб.

- Коли ви купували Олійника, ви очікували від нього іншої гри або іншого відношення до футболу?

- Ні. Причина його відсутності в команді та ж - грати можуть тільки 11 осіб.

- У Олійника буде ще шанс повернутися в першу команду?

- Звичайно.

- Як себе почуває Лаштувка? Він не звик сидіти на лавці, це читається по його обличчю під час телетрансляцій.

- Він чудово себе почуває.

- Валерія Федорчука викликали до збірної України. Він зараз слабкіше того ж Політило, на ваш погляд?

- А ви стежите за ним? Я не бачу, як він грає, не стежу, не знаю.

- Джуліано хотів піти цього літа. Вам довелося переконувати його залишитися?

- Я навіть не мав поняття про це. Не знаю, про що йдеться.

- Так і Коноплянка теж хотів піти.

- Мені він не говорив, що хотів чи хоче піти.

- Чимало хто вважає, що він переріс рівень «Дніпра». Ви так не вважаєте?

- Якщо багато людей говорять і визнають це, що я можу сказати?

- А чи були взагалі випадки, коли хтось з гравців підходив до вас, і говорив, що хоче покинути клуб?

- Ніхто з «Дніпра» йти не хоче. Тут всі дуже задоволені.

- До кінця вашого контракту залишилося менше року. Вам пропонували продовжити угоду з клубом?

- Про це ми ще поговоримо. Але поговоримо пізніше, після закінчення нинішнього контракту.

- Тобто поки керівництво не ініціювало розмов на дану тему?

- Залишається ще рік контракту. У нас попереду довга і складна розмова, але вона відбудеться пізніше.

- У ЗМІ писали про інтерес «Галатасарая» до вашої персони до того, як до цього клубу прийшов Манчіні. Турки виходили на зв'язок з вами?

- Так як я не читаю пресу, я взагалі нічого про це не чув.

- А взагалі за час роботи в Дніпропетровську ви отримували пропозиції від інших клубів?

- Все, що пишуть ЗМІ в Україні, я не розумію і взагалі не сприймаю.