Григорій Суркіс: ФІФА та УЄФА дуже насторожують дії «Карпат»

Динамо Київ 16 Жовтня, 06:18
Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс розповів в інтерв'ю ТК "Інтер" про розгляд апеляції української сторони в дисциплінарному комітеті ФІФА.

Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс розповів в інтерв'ю ТК "Інтер" про розгляд апеляції української сторони в дисциплінарному комітеті ФІФА.

 "Ми все ще намагаємося донести до дисциплінарного комітету ФІФА логіку своїх аргументів, тому що покарання у вигляді поєдинку без глядачів все ще висить над нашою збірною, як «Дамоклів меч». Наша логіка полягає в тому, що держава оголосила війну терору на стадіонах. Я, до слову, вітаю харківських глядачів з тим, що під час матчу Україна - Польща в Харкові на стадіоні не було зафіксовано ганебних для країни епізодів. Були прийняті безпрецедентні заходи безпеки. Я знаю, що президент дав команду генпрокурору України підготувати базові рішення з питання опору протиправним діям на стадіонах. Також необхідна інформаційно-просвітницька робота серед вболівальників, яку повинні здійснювати волонтери ", - наводить слова Суркіса sport.ua.

 "Я сподіваюся, що юристи ФФУ, як і ті юристи, яких рекомендував особисто я, грамотно побудують нашу апеляційну скаргу і вона буде почута. Водночас, я сподіваюся, що і в Україні почули слова президента УЄФА Мішеля Платіні, сказані ним на днях перед членами ООН, а глава європейського футболу, нагадаю, підкреслив, що УЄФА і далі буде рішуче боротися проти нетерпимості на стадіонах Європи. Це сигнал і для українських стадіонів і для всієї української нації. Тому що якщо ми хочемо вважати себе європейською футбольною державою, ми повинні йти відповідати існуючим в цивілізованому суспільстві нормам.

 УЄФА та ФІФА не будуть йти назустріч тим країнам, які раз за разом ігнорують їхні зауваження. Зараз, якщо хочете, йдеться про моральність всієї нації.

 Я знаю, що ФІФА і УЄФА дуже насторожують дії "Карпат", які повністю проігнорували тиждень акцій проти нетерпимості та расизму на трибунах, організовану згаданими футбольними організаціями. Які б аргументи не були у "Карпат", ФІФА їх сприймати не буде.

 Я дуже сподіваюся на те, що під час засідання апеляційного комітету ФІФА, організація візьме до уваги і те, що ті вандали, ганьба нації, які вчинили протиправні дії на "Арені Львів", вже виявлені і чекають покарання. Я сподіваюся, що ФІФА нас почує і не залишить Україну без глядачів на домашній матч плей-оф, який очікує нашу збірну на шляху до ЧС-2014 ".