Футболісти київського "Арсеналу" відмовилися від "нульових" контрактів

Динамо Київ 6 Листопада, 09:54
Вчора футболісти київського "Арсеналу" за підтримки вболівальників команди провели зустріч з акціонером "канонірів" Вадимом Рабіновичем, в ході якої спробували з'ясувати, чи є у клубу, який заявив про початок процедури банкрутства та зняття з чемпіонату України, шанси на порятунок.

Вчора футболісти київського "Арсеналу" за підтримки вболівальників команди провели зустріч з акціонером "канонірів" Вадимом Раб

іновичем, в ході якої спробували з'ясувати, чи є у клубу, який заявив про початок процедури банкрутства та зняття з чемпіонату України, шанси на порятунок.

Футболісти "Арсеналу" вчора близько 13.00 всією командою зібралися біля клубного офісу на вулиці Мечникова в Києві. На бесіду з акціонером "Арсеналу" Вадимом Рабіновичем вони відправили одного з найдосвідченіших гравців - колишнього голкіпера київського "Динамо" і збірної України Віталія Реву.

Поки в будівлі проходила розмова про погашення перед співробітниками і гравцями клубу заборгованості із зарплати за два з половиною місяці, а головне - про перспективи подальшого існування команди, близько 30 вболівальників "канонірів" почали під вікнами офісу мітинг. "Арсенал" повинен жити!", - скандували нечисленні фанати.

Київський клуб вже не в перший раз опинився на межі зникнення через фінансові проблеми. Він був створений у 2001 році і став правонаступником столичного ЦСКА. Спочатку "Арсенал" фінансувався з міського бюджету. У 2006-му київська влада перестали підтримувати команду - після того, як пост голови Київської міської державної адміністрації зайняв Леонід Черновецький. Тоді клуб був придбаний бізнесменом Вадимом Рабіновичем.

В "Арсеналу" все було добре до кінця 2012 року, коли від підтримки клубу відмовилися декілька партнерів пана Рабіновича, на трансфер були виставлені 14 футболістів, а зарплати гравців, що залишилися були урізані в три рази. Надії на те, що "Арсенал" буде врятований, з'явилися після його продажу народному депутату Олександру Онищенко. Проте пізніше з'ясувалося, що операція не була завершена. Пан Онищенко заявив, що так і не отримав всіх належних документів і відмовився від фінансування клубу. "Арсенал", опинившись без засобів до існування, не взяв участі в двох виїзних іграх - у 14-му турі першості країни з "Таврією" і в 1/8 фіналу національного кубка з тернопільською "Нивою" (в обох матчах киянам було зараховано технічну поразку - 0:3). У підсумку 29 жовтня клуб офіційно заявив, що знімається зі змагань і починає процедуру банкрутства.

Відповідно минулої п'ятниці "Арсенал" не планував проводити і матч 15-го туру чемпіонату України проти "Металурга" в Запоріжжі. Від виключення "канонірів" з турніру за дві пропущені гри в чемпіонаті врятувало лише рішення прем'єр-ліги, яка перенесла зустріч "Металург" - "Арсенал" на невизначений термін, тим самим давши клубу можливість знайти нового інвестора протягом найближчого тижня - до домашньої гри з "Дніпром", запланованої на 10 листопада.

Вчора у відповідь на заклики вболівальників залишити "Арсеналу" життя на балкон офісної будівлі клубу вийшов Вадим Рабінович і запевнив: "Зараз Віталик вам все розповість". Голкіпер команди, правда, нічого обнадійливого не повідомив. За його словами, пан Рабінович знову висловив готовність розглянути всі пропозиції про продаж клубу новому власнику, пообіцявши зробити цю процедуру "максимально швидкою і прозорою". Однак бажаючих взяти "Арсенал" у свою власність як і раніше немає. "Так що нам залишається продовжувати тренуватися. Принаймні, до "Дніпра ", - констатував Віталій Рева.

Поговорили з Вадимом Рабіновичем і лідери фанатів, які прибули на мітинг. Пан Рабінович розповів уболівальникам про ще одну можливость зберегти "Арсенал", яка є у клубу. Бізнесмен погодився погасити існуючу заборгованість в розмірі близько $ 4 млн, 80% якої становили невиплачені вчасно кошти гравцям (при місячному зарплатному бюджеті команди в $ 1,2 млн), а також борги за трансфери Майкла Одібе і Рафаеля Сантоса. Однак при цьому самі футболісти всім складом повинні підписати так звані "нульові" контракти до кінця року. Згідно з цими угодами, три тури, які залишились, а також перенесену гру з запорізьким "Металургом", вони повинні  провести безкоштовно. Гравці робити це відмовилися.

Вчора цю інформацію на офіційному сайті клубу підтвердив і Вадим Рабінович, який заявив про готовність "взяти на себе всі витрати по футбольному існуванню клубу", якщо футболісти "погодяться звести суму зарплати до офіційно мінімально встановленого за законами України рівня". "Сьогодні я знову подивився контракти: $ 20 тис., $ 30 тис. $ 40 тис. на місяць... На це немає грошей!", - зазначив він.

"Тобто, якщо нічого не станеться, вже завтра "Арсеналу" не буде?" - запитували вболівальники у своїх лідерів, що зустрічалися з Вадимом Рабіновичем. "Так, якщо сьогодні не з'явиться новий власник, вже завтра буде запущена процедура банкрутства. Нам залишається лише чекати до вечора", - почули вони у відповідь. Після цих слів відразу кілька фанатів подивилися на свій  годинник. Часу для порятунку "Арсеналу" майже не залишалося.