— Уявити, щоб людина не отримувала взагалі нічого і грала лише на голому ентузіазмі — неможливо. У будь-якому разі клуб повинен покривати транспортні витрати, харчування. Чув, що президент "Арсеналу" Вадим Рабинович хоче платити гравцям по 1100 гривень зарплати. Це більше схоже на правду й ближче до істини. Нехай символічні, але витрати з боку клубу мають бути.
Чому Богуш пішов на такий крок?
— Людина не грала на високому рівні чотири роки. За цей час багато що змінилося в українському футболі. Найперше — з'явилося нове покоління уболівальників, які не знають, хто такий Станіслав Богуш і що колись цей воротар викликався до національної збірної. Прийшло нове покоління голкіперів. Того ж Максима Коваля в часи Богуша вважали необстріляним хлопчиком. Тепер він — гравець збірної України.
Частково змінилися власники клубів і провідні менеджери. Стасові фактично треба починати свою кар'єру із самого початку. Заявити про себе. Показати, на що здатний. Звісно, у 30-річному віці, маючи сім'ю, яку треба утримувати, важко погоджуватися грати абсолютно безплатно. Але чи має Богуш альтернативу? Інша річ, якби за ним вишикувалася черга з бажаючих придбати. Та черги немає. Якби не криза воротарів в "Арсеналі", ми б і зараз не згадували Станіслава. Тобто проявити себе, знову отримати шанс важко.
В Іспанії в міжсезоння грають команди вільних футбольних агентів. Спортсмени пропонують себе можливим покупцям. В Україні такого немає. Чому?
— Ми — не Іспанія. Тут майже всі на видноті. Гравців пристойного рівня не так і багато. Лукас, який не проходив у склад "Райо Вальєкано", у нас, коли виступав за львівські "Карпати", був пристойним гравцем. В Україні час від часу цілком пристойні клуби раптом перетворюються на команди вільних агентів. Згадайте "Кривбас". Люди півроку грали в своє задоволення безплатно. Не капризували, а грали й перемагали. Після розпаду клубу всі отримали пропозиції щодо продовження кар'єри. Мабуть, теперішній "Арсенал" є теж своєрідним клубом вільних агентів. Футболісти грають, демонструють свою майстерність і, цілком можливо, невдовзі отримають пропозицію від більш стабільного у фінансовому відношенні клубу. Думаю, це і є стимулом для таких, як Богуш. Ідеться не про заробітки, а про оглядини. Вдадуться вони, тоді будуть і гроші.
Як довго футболіст може грати без грошей?
— Думаю, півроку максимум. Футбольна кар'єра — швидкоплинна. Зловживати грою за безплатно не треба, бо власникам клубів може сподобатися, — сміється. — Якщо серйозно, то півроку мають бути вирішальними. Або ти повертаєшся на свій колишній рівень, або про тебе забувають як про гравця. Додатковою перешкодою для Стаса може бути ситуація в нинішньому "Арсеналі". Ніхто не знає, чи зіграє клуб ще хоча б один матч в чемпіонаті. Так, у поєдинку з київським "Динамо" Богуш був найкращим на полі. Але цього може виявитися недостатньо. Бажано провести серію з трьох-чотирьох ігор. Тоді з'являться й покупці. Зараз Станіславові не позаздриш: ніби й повернувся, та знову втрапив у халепу з "Арсеналом". Найкраща порада в такому випадку — утримати психологічну стійкість.