Сергій Морозов: «Нічия - непоганий варіант. Хоча перемога, звісно, кращий»

Динамо Київ 15 Листопада, 07:19
15 листопада в Києві футбольна збірна України зіграє проти Франції перший стиковий матч Кубка світу-2014. За чотири дні ­команди проведуть повторний поєдинок у Парижі. Заслужений тренер України, телевізійний експерт Сергій Морозоврозповідає про своє бачення сьогоднішнього протистояння.

Сьогодні футбольна збірна України зіграє проти Франції перший стиковий матч кваліфікації до ЧС-2014. За чотири дні ­команди проведуть повторний поєдинок у Парижі. Заслужений тренер України, телевізійний експерт Сергій Морозов розповідає про своє бачення цього протистояння.

Ви міркували над стартовим складом збірної України?

— Так. Думаю, сім позицій для себе Михайло Фоменко уже визначив. Повністю зробити це важко. Нині — листопад. Цієї пори наші футболісти функціонально готові дещо гірше, ніж місяць чи два тому. У збірній проведуть тести і визначать ресурс кожного на цей момент. Тоді і сформують остаточний стартовий склад.

Функціональна готовність важлива завжди. А зараз — особливо. Розраховувати на успіх можемо тільки в одному випадку — якщо гратимемо максимально інтенсивно. А це вимагає найвищого фізичного тонусу.

Як для України оптимально діяти з тактичного погляду?

— Є два варіанти. Перший: обережна, максимально дисциплінована гра, з мінімумом вільних зон. Як тільки випадає сприятлива нагода — контратакувати, пробувати доставляти м'яч в атаку швидше, ніж французи повертатимуться назад.

Другий варіант: команду Фоменка підтримуватиме повний стадіон. Тому, припускаю, що моментами Україна позиційно атакуватиме — на емоціях, викликаних реакцією трибун. Важливо, щоб ці емоції були тверезими.

У домашньому матчі з Анг­лією Олег Гусєв вийшов на позицію центрального атаку­вального півзахисника. Чи можуть бути подібні сюр­призи зараз?

— Цілком. Але ніхто не скаже про це достеменно. Навіть Фоменко, бо це не в його інтересах. А Гусєв здатен зіграти на трьох позиціях: праворуч у захисті, на фланзі півоборони і навіть опорного. У тому поєдинку з Англією він виконав величезний обсяг роботи. Тому не здивуюся, якщо з французами Олег буде одним із "хвилерізів".

Як не дати зіграти Рібері?

— Франка треба поставити в такі умови, щоб він не мав можливості швидко приймати рішень. Звичайно, його не триматимуть двоє наших фут­болістів, але підстраховка необхідна. Хто краще ­підходить для протистояння з Рібері — Федецький чи Гусєв — не скажу. Треба знати їх нинішній стан.

У центрі захисту Дешам обиратиме з-поміж Сахо, Кошельни та Варана. Ваш варіант?

— Думаю, Сахо та Кошельни. Варан не грав останні матчі за збірну через травму.

Кошельни сильно грає головою за розіграшу стандартних ситуацій.

— Треба мінімізувати фоли біля свого карного майданчика. Взагалі французи дещо вищі за наших. Але Ракицький, Хачеріді, Кучер теж уміло грають головою.

Дешам заявив, що в Києві його влаштує нульова нічия. Україну також?

— Непоганий варіант. Хоча перемога, звісно, кращий. Якщо відкриємо рахунок — на поле, напевне, вийде Девич, який дуже ефективний під час контратак. А з початку матчу гратиме Зозуля. Він добре працює дистанційно і в позиційній атаці, і в пресингу.