Оскільки їхній стартовий склад і тактична схема були більш - менш передбачувані, за винятком деталей, тамтешні оглядачі вважають, що саме деталі і погубили Синіх.
Коментуючи жеребкування стикових матчів, яке поєднало Францію і Україну, Біксант Лізаразю став одним з небагатьох, хто голосно і однозначно заявив: Франції не доведеться прикладати особливих зусиль! Крім того, він відзначив "тактичну наївність" української збірної. Ще шеф спортивної редакції RTL Крістіан Олів'є вважав, що "команда ДД повинна пройти кваліфікацію без проблем". Втім, треба віддати належне більшої частини французьких ЗМІ, які тренера нашої збірної поважали і називали його найчастіше "Mikhail Ivanovitch Fomenko", що взагалі не в їх мовної традиції.
Так от про "тактичної наївності". Саме Дешам, схоже, помилився з установкою на гру. Весь тиждень він награвав на тренуваннях 4-3-3 з Кабайєм, а не 4-2-3-1 з Насрі. Перший варіант передбачав повний контроль центру поля, але в підсумку французький тренер залишився вірний другому, при якому команда краще виглядала в останніх матчах. Однак з такою схемою вийшло, що в Києві вони зіграли в центрі поля "неповним штатом" і не змогли подолати постійний пресинг української команди. Погба і Матюіді, покликані перехоплювати і відбирати м'яч, щоб віддати точний пас на вільного партнера, з’являлися або занадто низько, або занадто високо, або зовсім самотні. Перебуваючи на позиціях, які не відповідали тим, на яких вони блищать у своїх клубах, гості так і не зуміли забезпечити французам ігрову перевагу. Обрана розстановка також повинна була забезпечити більшу свободу дій Саміру Насрі, але він нею так і не скористався. Дешам оцінив гру манкуніанця: " У якісь моменти, дійсно, йому вдавалося звільнитися від опіки, щоб була можливість почати атаку, але, мабуть, він розташовувався занадто низько. Вище він перебував частіше, але виходило так, що він лише був присутній там".
В принципі, Дешама не можна звинувачувати в тому, що він відправився в бій з тією зброєю, яка у нього була. Можливо, проблема в тому, що свій безвідмовний останні два роки "ствол" він дістав тільки за кілька хвилин до закінчення бою. Звичайно, "малюк" Вальбуена зараз не в кращій формі, тому перевагу було віддано Лоїку Ремі, але Матьє, на відміну від Марселя, у збірній, як правило, привносить гостроту та швидкість. Ремі швидкі проходи правим флангом не вдалися, він приймав невірні рішення, а одну з рідкісних можливостей "запоров", крім того, Вальбуена більше відпрацьовує в обороні. Примітно, що обидва голи прийшли з флангу, де "нападав" Ремі. До речі, пара крайніх Санья-Кліші нічим не гірше Евра-Дебюші, але й не краще, але Евра слід було б поберегти, а то ж ЗМІ "затопчуть"...
Тепер головне - більшість спостерігачів перед грою вважали, що з парою центральних Абідаль - Косьельні важко розраховувати на спокій, а головне - непрохідність французької оборони. Що вже там, "не найбільш технічний і не найшвидший " (див. 20minutes.fr), але зате "диявольськи чіпкий" Roman Zozulya змусить обох галльських беків з жахом згадувати НСК Олімпійський листопада 2013-го. Абідаль просто не в формі, Лоран вкотре зірвався, що дало привід легендарному Гі Ру на сторінках Parisien присоромити Венгера - мовляв, що той не виховує своїх гравців (! ): "... Це непростимо, особливо якщо ти вихованець Арсена Венгера. Останній повинен згоріти з сорому".
Залишається головне питання - чи є шанси у збірної Франції? Безумовно, є. По-перше, вона приперта до стіни. По-друге, якщо згадати недавні відбори до ЧС ПАР і Євро2012, "Сині" у двох вирішальних матчах ( з Ірландією та Боснією відповідно), нехай з трудом і скандалами (рука Анрі, пенальті Насрі) і при виразної грі, але все ж вирішували завдання кваліфікації. По-третє, у неї є варіанти посилення гри (Бензема і Жиру в атаці, Кабай - Матюіді - Погба в півзахисті, Сако і Варан (? ? ? - Коліно) в центрі захисту). По-четверте, вони ще вірять. Президент ФФФ був лаконічним : "Два м'ячі це багато, але і вони відіграються". По-п'яте, вони можуть сходити в Нотр-Дам-де-Парі.
P.S. Перемога нашої збірної спровокувала у Франції і черговий ксенофобський викид. Колишній євродепутат, колишній активіст "Національного фронту", нині керівник фонду "Polemia", словом, політик з "вкрай правих" Жан-Ів Ле Галлу помістив на своїй сторінці у "Твіттері" фотографію нашої команди з коротким коментарем "древній європейський народ - 2, різноманітність - 0". До речі, програмна мета його фонду - "затвердити безперечне верховенство європейської цивілізації " і дати "єврофранцузам" "зброю інтелектуальної, політичної та моральної Реконкісти".