Леонід Буряк: «За ким зі «збірників» стежать – ті вже грають закордоном»

Динамо Київ 30 Листопада, 07:41
Колишній головний тренер київського «Динамо» та збірної України Леонід Буряк поділився своїм баченням останніх виступів гравців у збірній і готовності лідерів перебратися в європейські чемпіонати.

Колишній головний тренер київського «Динамо»

та збірної України Леонід Буряк поділився своїм баченням останніх виступів гравців у збірній і готовності лідерів перебратися в європейські чемпіонати.

- Після такого пройденого шляху трохи прикро втратити путівку на чемпіонат світу в останньому матчі. Чого нам не вистачило?

- У таких іграх майстерність виходить на перший план, Так, відмінний виступ, але зараз потрібно сісти і гарненько все проаналізувати: чого нам не вистачило, в якому напрямку йти, в якому напрямку повинні футболісти рухатися, чого ми хочемо від команди, потрібен досить глибокий аналіз.

- Команда провела останні матчі на дуже пристойному рівні. Багато закордонних клубів стежать за лідерами збірної, які поки ще виступають в українській Прем'єр-лізі. Хто, по -вашому, вже зараз готовий перебратися в топ-чемпіонат?

- Хто вам сказав, що за ними стежать зарубіжні клуби? За ким слідкують, ті вже за кордоном грають.

- Преса повідомляла про інтерес з боку «Ліверпуля», «Ювентуса», «Фіорентини» до двох лідерів збірної.

- Це емоції, ми вже не перший раз з цим зіткнулися, я 10 років працював з національною збірною. Коли приїжджали дивитися на Шевченка, його забрали відразу ж. Поки я чую вже третій рік, що до них придивляються, вибирають. Знаю, що «Зеніт» запрошує, знаю, «Динамо» московське запрошує.

І Коноплянці, і Ярмоленко потрібно ще вдосконалюватися, віддати деякий час своїм клубам, і тоді вже приймати пропозиції клубів за кордону. Це одні з найбільш обдарованих наших футболістів, можна сказати, нове покоління, яке складає кістяк збірної. Звичайно, великий плюс для України, якщо такі футболісти поїдуть до Європи, пройдуть їх школу, і повернуться сюди ділитися своїм досвідом.

- Тобто ще не готові наші футболісти грати в найсильніших чемпіонатах Європи?

- Ми на одній грі зіграли. Чому наші футболісти грають на такому відсотку браку повторну гру? Тому, що немає майстерності, біганина закінчується. У першій грі було віддано багато фізичних і моральних зусиль, у повторній грі вже інші компоненти виходять на перший план, а саме індивідуальна майстерність, техніка, інтелект футболіста. У нас в цьому плані є проблеми ще.