- Результати команди у виїзних матчах є набагато гіршими, ніж у домашніх. У чому причина – молодим гравцям психологічно ще важко справлятися з тиском чужих трибун або їм легше дається тактична модель домашніх ігор, коли команда грає «першим номером»?
- Дійсно, на виїзді очок ми практично не набираємо. Відразу підводячи підсумок осінньої частини сезону, зазначу кілька факторів. У 1-й лізі дуже великий вплив має суддівський фактор. Хоча в сьогоднішній грі до суддів жодних претензій немає – і вилучення, і пенальті були закономірні.
Що стосується тактики, ми намагаємося грати «першим номером», а наші суперники переважно закриваються і грають у простіший футбол, заснований на контратаках.
Що стосується психології, швидше питання не в ній, а в досвіді, якого нашим гравцям бракує.
- У своїй роботі ви використовуєте методики з конспектів Валерія Васильовича Лобановського або будуєте свою ідеологію розвитку команди?
- Футбол сильно змінився з того часу. Є якісь тренування, вправи, які були раніше і які ми використовуємо, але в основному ми зараз більше працюємо над тактикою команди, командною взаємодією. А для такого футболу, який був за Валерія Васильовича, потрібні футболісти абсолютно іншого рівня.
- Тоді в основному грали українці...
- Так у нас же як раз і грають молоді українські гравці.
- У цих молодих футболістів є перспектива?
- Перспектива у них є, головне, щоб вони нею скористалися.
- Навесні «Динамо-2» має вирішувати завдання збереження прописки. Чи чекати посилення складу під час зимового трансферного вікна?
- Багато футболістів нашого клубу знаходяться в оренді. Можливо, хтось із них повернеться, але це вже вирішить керівництво. Але я ще раз повторюся: купувати в «Динамо-2» ми нікого не будемо. Зрозуміло, що нам потрібно зберегти місце в 1-й лізі, ця команда нам потрібна в плані досвіду, тому що в тому ж молодіжному чемпіонаті, де я працював, зовсім інший рівень. Тут чоловічий футбол. Так, можливо, цим хлопцям ще рано тут грати навіть у плані фізіології, але це для них колосальний досвід. Тут є футболісти, які вдвічі старші за наших хлопців. Але це досвід. Зрозуміло, що турнірна ситуація на сьогоднішній день сумна, але що робити, ми повинні виправляти цю ситуацію вже у весняній частині.
Хацкевич: «Будемо виправляти ситуацію у весняній частині сезону»
Старший тренер «Динамо-2» Олександр Хацкевич пояснив причини невтішних результатів команди в осінній частині сезону в чемпіонаті 1-ї ліги.