Бразильський фахівець Жілмар, який свого часу працював у тренерських штабах запорізького "Металурга" та луцької "Волині", розповів ресурсу globoesporte про свою роботу в Україні.
- Мова, клімат і культура України для мене були просто нестерпні: це були великі бар'єри в моїй роботі. Але найскладніше було впоратися з проявами расизму, які мали місце бути в цій країні. Там дуже ненавидять усіх людей неєвропейського походження - напевно, Україна одна з найбільш расистських країн у світі ... Перші тижні я плакав, а потім підняв голову і вирішив чинити опір.
Працюючи в Запоріжжі я зустрів молодого лівого захисника, Едуарда Соболя, - пригадав фахівець. - Тоді йому було 14, і я говорив, що хлопцеві вже пора у великий футбол. У підсумку, ніхто зі мною не погодився. Тепер же цей гравець, який виправдав мої очікування, грає в "Шахтарі".